Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Győrben milyen Kung Fu stíluso...

Győrben milyen Kung Fu stílusok vannak?

Figyelt kérdés
eddig csak wing tsunt, meg a Kisalföldi Shaoulin Kung Fu se-t találtam, a wingtsun egy raklap fos, az utóbbiról meg azt olvastam h sima versenysportot oktatnak. Nincs a környéken valami más?

2014. márc. 13. 12:10
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:

"versenyzés és játék"


Versenyzés és játék. A sanda egy olyan játék, amiben a cél az ellenfél kiütése, megsemmisítése, leütése, lerúgása. Ha ez egyik félnek sem sikerül, akkor jönnek a pontok. Pontok, amiket azért kapsz, mert fejbevered, megrúgod, földhöz vágod a másikat. Pontosan ezért, olyan speciális küzdelmi gyakorlatok vannak egy jó sanda edzésen, amik felkészítenek arra, hogy az ellenfélhez közel kerülj, olyan helyzetet alakíts ki, ami számodra előnyös, majd egy olyan ütés/rúgás kombinációt hajtsál végre, ami az ellenfélre minél nagyobb erejű csapást mér, majd gyorsan elmozogj onnan. Megtanít, hogy egy támadást hogyan kell kimozogni, szintén jó helyzetet kialakítani, majd a lehetőségeidtől függően akár kontrát indítani. Erre hihetetlenül profi emberek találnak ki 100%-osan működő edzésmódszereket. Egy sanda küzdelem (vagy akár egy box, kickbox, judo mérkőzés) nagyon nagy százalékban egy stratégiai harc, ami fejben dől el (nem egy olyan meccset láttam, ahol az első menetben szinte átgyalogoltak a srácon, szünetben az edzője mondott neki pár jó dolgot, és a 2. 3. menetben esélye nem volt a másik gyereknek.) Ez is bizonyíték arra, amit az előbb mondtam: a küzdősportok hihetetlen mértékű észjátékok. Márpedig olyan helyzetben, amikor meg kell védened magad tudni kell gondolkodni, fejben ott kell lenni, illetve rengeteget bunyózni, ami megtanít alkalmazni a technikáid


Egy jól kivitelezett pár (akár egy) elemű kombináció is kvázi végzetes egy mezei ember számára, aminek az alkalmazására sokkal hatékonyabb egy küzdősport.


Évekig edzettem Pesten, kerültem már utcai verekedésbe. Azért győztem, (nyertem egy "élet-halál harcban"), mert a sanda megtanított, hogyan kell az előzőleg tradicionális kungfu során begyakorolt, amúgy boxzsákon és levegőben jól jól végrehajtott ütéseimet és rúgásaimat, illetve egyéb technikáim ALKALMAZNI, amire a tradicionális kungfu biztosan nem tanított volna meg.


NAÍV az, aki azt hiszi, hogy a kungfu az úgy működik, mint a Jackie Chan filmekben. Jól néz ki, de egy valósküzdelem során a létjogosultsága nagyon alacsony. Brazil capoeira... olyan mint egy komolyabb break dance. :D


Ennyi "vita" után bátorkodom megkérdezni: mit edzesz és mennyi ideje?

2014. márc. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:

"Azért győztem, (nyertem egy "élet-halál harcban"), mert a sanda"


Akkor te vagy az egyetlen sandás aki ezt meg tudja csinálni.


Elméleteket írtál, hogy mire való a sanda. A gyakorlatban nem hiszem el, hogy így működik is.


Mindjárt kiderül, hogy Magyarországon színvonalas harcművészet van. Nem is értem miért nézik le a harcművészeteket, amikor ilyen színvonal van amiről Te írsz.


"NAÍV az, aki azt hiszi, hogy a kungfu az úgy működik, mint a Jackie Chan filmekben. Jól néz ki, de egy valósküzdelem során a létjogosultsága nagyon alacsony. Brazil capoeira... olyan mint egy komolyabb break dance. :D"


Mondja ezt a sandás! Tudod van egy 'harcművész' réteg, akik igen magabiztosak, hisznek magukban, az edzésükben (éppenséggel Te írtad, hogy a gyakorlatban is használtad, de 1 kivétel csak a szabályt erősíti) tudod mégis mi a tapasztalat sparringokon? Az hogy a 'harcművészeket' elverik. Boxolók, birkózók, thaiboxolók.


A komáromi capoeirások ki tudják ütni (rúgni) az ellenfelüket. Nem elméletben, nem véletlen, hanem akkor amikor kell. Majd amikor ezt utánuk csinálják karatésok, kungfusok (stb.) akkor lehet breakdance-nek nevezni ezt a stílust. De látatlanban talán nem kellene..



Mit edzek? Én sétálni szoktam, meg erősítgetni. Néhány spéci gyakorlatom van még, de szerintem az mindegy hogy én mit edzem.

2014. márc. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=nxJtRGNNJSA

Tessék itt van a sanda. És mi a fos ez? Mellkasvédő, fejvédő, lábfejvédő, bokszkesztyű ... egy egész küzdősport szaküzlet összes védőcucca rájuk van húzva. Ehhez képest nem tudnak sem ütni, sem rúgni. Kiba.szottul színvonalas tényleg...hát ez lenne az ellenfelet megsemmisítő sanda? Pff....ez gáz. Kalimpálás jobbról-balra, ölelkezés birkózgatás (de nem birkózás!).


Tessék kínaiak sandáznak:

http://www.youtube.com/watch?v=OR75GUltea0


Oké itt nincsen védőcucc, de attól még egy dupla nulla, ütni nem tudnak, látványos ugró köríves rúgásokkal próbálkoznak, de minek(?) ha nem tkd-sok, ha ez nem megy akkor lehajolnak elkapják az ellenfél lábát és leejtik a földre. Nem ledobja vagy földhöz ba.ssza, csak leejti. Ezt egy birkózó edzésen egy kezdő gyerekcsoportban a 7 éves orrocskáját túró fikaevő duci Ödönke is megcsinálja.


Ez az a brutál sanda? Ennek SEMMI köze sincsen a kung-fuhoz! Ez egy koppintott kick-box és birkózás keverék, nem több. Vagyis a kínaiak megpróbálták újra szarni a spanyolviaszt. De már-már úgy esnek, mint ha valami amatőr amcsi pankráció meccset néznék. Ütések siralmasa, ez cica bunyó, ezeket a kis "Brúsz Lí-ket", akármelyik haza paraszt Jóska gyerek is lepofozná 2-3 évnyi hobby ökölvívó tudással. Ez a sanda egy vicc.

2014. márc. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
* hazai
2014. márc. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:

sétálok és erősítek...:)


láttam már nem egy utcai verekedést, köztük sok küzdősportolót és harcművészt. az esetek 70%-ában az emberek az első bunyójukun az eddig soha nem tapasztalt adrenalin miatt nem is tudja magából kihozni a maximumot. számtalan harcművészeti/küzdősportoló bemutatót láttam, magyarországon sok nemzetközit is, 3 további országban voltam versenyen (kung fu, kickbox) és kb 4-5 sportág versenyét néztem már meg élőben, pont azért, hogy ne legyek szűk látókörű.


a világ egyik legsikeresebb kickboxosát edző személy sandát is oktat. sokszoros világbajnok kickboxos lehet hogy tud ütni, az edzője pedig oktatni. viszont akinek sandát tanít, az nyilván nem tud ütni, mert az semmirekellő sanda.


én itt befejeztem, csak azért nem mondom, hogy nem vagytok vitapartnerek, mert valamilyen szint tisztelem minimorris érdeklődését a téma iránt.

2014. márc. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
a linkelt videó a magyar kungfu legalja :)
2014. márc. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

"én itt befejeztem, csak azért nem mondom, hogy nem vagytok vitapartnerek"


Mondja ezt egy fanatikus sanda rajongó. Te nem vagy vitapartner, már bocsi. Én is thai boxolok és bokszolok, láttam már sandasokat nemzetközi szinten. A kínaiak nem csak az adidast de még a kick-boxot is koppintják. Pont olyan is... kínai bóvli.

2014. márc. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:

nem erről van szó, felhoztam egy rakat indokot arra hogy


-ezek elsődlegesen szabályrendszerek

-rengetek múlik az edzőn

-rengetek múlik a sportolón

-egy ütés/rúgás mindenhol ugyan olyan stb.


ti, inkább csak te, mindenféle gagyi indokokkal szidod a sandat. hát hajrá, csak én meguntam olyan(ok)nak regényt írni, aki(k) nem olvas(nak) a sorok

2014. márc. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

Elbánik egy magyar sandás egy sima boxolóval, vagy nem bánik el.


A harcművész elbánik vele, mert az igazi harcművész képzés ezt lehetővé teszi, hát a kungfu sandásokat pedig megnézném hogyan boldogulnának igazán kemény küzdősportolók ellen (nem is utcán, csak finomított ringben).


Az pedig nem igaz, hogy mindenhol ugyan úgy ütnek. Thai boxolók is eljárnak ökölvívásra, ha meg akarnak tanulni ütni.


Egy belső stílusú harcművész biztos hogy máshogy fog ütni mint egy külső stílus képviselője. De egy karatés is másképp fog ütni mint egy ökölvívó.


És persze mindenkinek jól kellene tudnia ütni (tehát az ütéseknek valódi hatásuk legyen, bármilyen technika is jellemzi az ütést).


Na ez a boxolókra igaz, az ő ütésüknek hatása is van, komolyan is gondolják és tanulják.


Másoknál mindenki döntse el maga hogy mi van.. ezért kell gyakorolni ökölvívókkal, ők egy szint. Ha valaki szabályok között is megáll egy ökölvívóval szemben, akkor ügyetlen már nem lehet.


Séta, erősítgetés mellett lehet csinálok némi harctechnikát is, de ez nem számít a beszélgetés szempontjából, csak talán nem vagyok hobbista érdeklődő a témában. Lehet közben 15 kilókat is meghimbilimbizek ágyék részen jobb napokon, de még ez sem számít most a témánál.

2014. márc. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:

A karatés ütés valóban más, de azt hagyjuk ki, mert a szabályrendszer miatt teljesen felesleges álltól ütni, hiszen nem lehet ütni fejre. Azonban amikor egy küzdősportoló (nemkaratés) felkészülése elején el kezd "iskolázni", kesztyű nélkül árnyékolni, lépésben gyakorolni az ütéseket, akkor azok ugyan olyanok. Ahogy mondtad a ThaiBoxosok is eljárnak boxolni. Sandásoknak is van box edzés. A magyar kickbox válogatott edzőtáborain van külön ökölvívó edzés, amikor rúgás nélkül edzenek, csak és kizárólag boxolnak.


Sokadik posztban próbálom elmagyarázni, hogy ilyet nem lehet kérdezni, hogy sima boxoló vs sandás vs harcművész. Magyar és magyar sandás között óriási különbség van/lehet. Egy magyar és egy orosz/azeri/kínai között pedig van is :DD sajnos. Ezek mind-mind edző és sportoló függők. Ismerek olyan sandást, aki szétverné egy boxoló haveromat, meg fordítva is.


SZABÁLYRENDSZEREKET hasonlítunk össze, mindegyiket jellemzi egy tipikus rá jellemző mozgásforma, amivel az adott keretek között ki lehet hozni a maximumot. A MAXIMUMOT. Ezt is nem értem, hogy egy ütés/dobás/rúgást tartalmazó szabályrendszerben felnőtt sportoló tudását milyen alapon nevezi valaki a valós önvédelemtől távol állónak.

Még egy kérdés: ha a sanda semmirekellő, akkor egy kvázi mindent szabad ufc-ben a földharcot leszámítva miért a sandára hasonlít a legjobban a bunyó, és miért nem tradicionális harcművész techinkákkal operálnak? Mert mindent szabad küzdelemben olyan (küzdősport/sanda) mozgásformával lehet a maximumot kihozni.

Feláll egymással szemben egy boxoló egy thaiboxos, sandás. A boxoló lehet jobban boxol, de nem feltétlenül sokkal használhatóbb a tudása. Elindul bal-jobbal, a másik meg egy első oldalsóval jól oldalba rúgja. Box edzésen csórikám ilyennel életében nem találkozott, ha meglepődik rajta simán lehet egy döntő mozzanat.

2014. márc. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!