Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen önvédelmi formát...

Milyen önvédelmi formát válasszak?

Figyelt kérdés

Heló! Nagyon gondolkodtam mostanában hogy a nyár alatt le dobok egy pár kilót. Na és nem tudom eldönteni hogy ezek után milyen önvédelemre járja aki a leghatékonyabb lenne.

Ezekre gondoltam.

1. Capuera Nagyon tetszik ez az első amibe bele kezdenék mert valami eszméletlenül hatásosnak látom csak annyi vele a gond hogy óriási tapasztalat kell és több év hogy egy alap könnyedebb támadáskor is meg tudjam magam védeni (legalábbis én így gondolom) 3 Haverom aki MMA-zik ő azt mondja hogy ha egy csepp esze van a támadónak a levegőbe elkapja a lába és fejbe rúg és akkor vége a dalnak.

2. Akido Ez a csors földrevitel miatt tetszik de ezzel meg az a gondom hogy zserintem nagyon nagy fizikai kondíció kell hozzá.

lenne még egy 3. aminek a nevét nem tudom de kicsit hülye módon el tudom magyarázni. Itt egy videó aminek a 2:10 percében (és még előtte is néha) a csávó mozdulatai nagyon hatékonynak látszanak.

Ja és ha a még valaki tudna ilyen hát hogy is mondjam nem ez a boxhoz hasonló dolgot hogy jaj oda megyek és fejem védem 2-t ütök stb dolgot hanem inkáb ezt a ugrok egyet fejbe rúgom vagy elkapom a kezét és összehajtogatom hát sportnak nem nevezném hanem nem is tudom hogy hívjam önvédelmi stílust azt is meghalgatnám.


Köszönöm előre is!!!


itt a link


https://www.youtube.com/watch?v=2lWvzvayMXM



2014. jún. 16. 21:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

önvédelemre egyik se jó

az első azért mert nincs magyarországon normális capoeira oktatás(illetve elvileg valahol van vidéken 1 darab)

a másodikból szintén nincs normális edzés(legalábbis én még nem hallottam róla)

a harmadik meg sima koreográfia nincs köze semmilyen valós küzdelemhez

egyébként olyan láb centrikus stílus nincs, ami jó önvédelemre(legalábbis ha önvédelem alatt nem annyit értünk, hogy rácsapnak a nőd seggére, te meg levágsz kettőt a csávónak)

ha rendes önvédelmet akarsz tanulni akkor vagy olyan stílust válassz ahol van rendszeres kesztyűzés(pl.: jujitsu) vagy menj le boxolni ahol lesz küzdelmi rutinod, jó reflexeid, elmozgásod stb. és mellé eljársz valamilyen fegyveres hm-re(pl.: escrima)

de, amennyiben csak valami olyasmit keresel ami látványos és jó csinálni(a fent leírtak alapján én inkább ezt érzem) akkor mindegy mire mész csak élvezd csinálni.

2014. jún. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Én megvédeni akarom magam hatékonyan ne az legyen hogy 2 redvás cigány rám jön és agyonver.

Így akkor mit ajánlanál?

2014. jún. 16. 22:03
 3/23 anonim ***** válasza:
21%

Te egy olyan ember vagy kedves kérdező, aki először is becsületre méltó, hogy érdeklődik az önvédelem iránt (bárcsak minden polgár ilyen lenne)! Másodsorban sajnos látszik, hogy laikus vagy és hogy nem igazán értesz az ilym dolgokhoz, de ez nem probléma! Mi azért vagyunk itt, hogy segítsünk!

A lényeg, hogy te sajnos hiába jársz akármilyen edzésre, attól még valódi önvédelmet nem fogsz tudni tanulni! Igazi önvédelmi tudásra csak akkor tehetsz szert, ha ténylegesen átéled az utcai bunyókat, az éleshelyzeteket, a konfliktusokat! Hiába jársz te Capoeirára vagy Aikidóra, hiába tanulod meg, hogy ELMÉLETILEG milyen fogást kéne csinálnod ahhoz, hogy ha neked rontanak bicskával, vagy ha be akarnak mosni egyet, az mindig csak ELMÉLET marad, ugyanis a való világban az sittes agresszív késes cigányok egy másodperc alatt szétkapnak! Az ilyen önvédelmi rendszerek nem adnak reális harci értéket, gyakorlatban alkalmazhatatlan varázslásokat tanítanak, legombolják a pénzed, átvernek és csak hamis önbizalommal ruháznak fel, ami az utcán HALÁLOS! Az ilyen krav maga, wing tsun és ninjutsuhoz hasonló parasztvakító bűvészkedések célközönsége pont a magadfajta naiv emberek, akiknek könnyű átmosni az agyát olyan hazug marketing szöveggel, hogy "ez a világ leghatékonyabb harcművészete, rövid idő alatt használni lehet, az utcán nem lesz vele ellenfeled, ezzel még gyilkolni is lehet, stb."! Ezek csak hipnotizáló ócska reklámdumák, amit sajnos a befolyásolható emberek benyelnek, az ilyen tisztességtelen hitvány önvédelemnek hazudott tréningek pedig beszippantják őket! Az ilyen kamu edzéseket kerüld el jó messziről!

A capoeira csak egy helyen jó kvalitású hazánkban, méghozzá Győrben! Az itt lévő oktatás eredeti Capoeira, ami ténylegesen ad igazi küzdelmi rutint, azonban máshol az országban a Capoeira csak hagyományőrzésre és akrobatikus táncikálásra jó, másra használhatatlan!

Az aikido egy remek stílus lenne, ha volna valami köze az önvédelemhez, de nincs, így azt nem ajánlom! Engedd meg, hogy bemásoljam Aikiboxer kollégám irományát az Aikidoról! Ő az ökölvívást ötvözi az Aikidoval már jó ideje, így tapasztalatból beszél:

"Én aikidózom és bokszolok. Innen nézve:

- Az aikido nem sport, és sportnak nem is annyira alkalmas

- Nem mozgat át eléggé, erősítés sincs benne, és nem elég intenzív a mozgás. Ha nagyon-nagyon pörgeted magad, akkor nem rossz, de ahhoz már elég jól kell tudnod, és olyan párral kell lenned, aki szintén pörget.

- Köze nincs az önvédelemhez, boksz nélkül meg pláne nincs. Az aikido kiegészítő technikák gyűjteménye, eredetileg kard mellé. (Például ráfognak a karodra amikor ki akarod húzni a kardodat stb.) A rézbőrűek úgy levernek egy aikidóst, hogy rossz nézni.

- Ha még fiatal vagy, akkor próbálj meg egy testharcos stílust, ha van a közelben: judo, brazil jiu jitsu vagy birkózás. Ezekben van küzdelem, nagyon jó erőnlétet adnak, és az utcán is hasznosak."

A videó, amit linkeltél, az nem egy konkrét küzdősport/harcművészet, hanem csak egy filmkoreográfia, kb. annyi realitás alapja van, mint a pankrációnak, azaz semmi! A videón csak előre begyakorolt látványos, teátrális, akrobatikus, dinamikus elemekből álló színészi játékot láttunk, aminek semmi önvédelmi értéke nincs!

Lehet hogy nem fogsz örülni annak, amit most mondok neked, tisztelt kérdező, de a legjobb önvédelmi előnyre az olyan küzdősportokon vagy harcművészeteken tehetsz szert, mint például a box, a thai box, a savate, a birkózás, a judo, a bjj., stb.! Itt van kemény sparring, rendszeres erősítés-nyújtás, szokod a fájdalmat, megtanulsz cselekedni stresszhelyzetben is, kialakul egy tényleges támadó-védekező rendszered, fejlődik a mozgáskoordinációd és még sorolhatnám! Az igazi utcai szituációkra ezek a fontosak, nem pedig a hazug "önvédelmi" stílusok parasztvakító technikái!

Rosszul gondolod, kedves kérdező, a küzdősportok (így a box sem) nem arról szólnak, hogy ugrasz, ütsz kettőt, véded a fejed hátra lépsz és ennyi! Persze így is fel lehet fogni és laikus szemmel így is el lehet képzelni, de az ilyen edzéseken tanulsz meg a legrealisztikusabban küzdeni, amit egy valódi utcai bunyóban abszolút tudsz kamatoztatni!

Az önvédelem egyébként nem csak az "ökölharcból" áll! Ha gyáva vagy, ha meghátrálsz, ha látják, hogy félsz, hogy sebezhető vagy, ha nem vágsz vissza, akkor mindegt, hogy milyen edzésre jársz, akkor is rád szállnak és már VESZTETTÉL is! Jól fel kell ismerni a helyzetet, okosan kell mérlegelni, lehetőség szerint néha jobb elmenekülni! Ha nincs ilyen opció, akkor mindig légy határozott, kemény, szigorú, legyen egy masszív fellépésed, ne mutasd ki, hogy félsz, merj visszaszólni, ne hagyd magad! Ezek ugyanolyan fontos tényezők, mint a küzdelmi értékek!


#USBORNE

2014. jún. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
puszta kézzel nagyon jónak kell lenni, hogy több ember ellen is megálld a helyed mert nem elég, hogy szét ütöd az egyiket ha közben a másik tarkón ver és akkor arról még nem is beszéltünk, hogy valamelyiknél fegyver van ezért a legbiztosabb valamilyen fegyverrel járkálni(amivel bánni is tudsz) legnagyobb eséllyel akkor tudod magad megvédeni, de ha tudsz tanulj mellé valamilyen puszta kezes dolgot is mert ha épp nincs nálad semmilyen segédeszköz vagy nincs idő elővenni akkor rá tudsz b4szni rendesen . a jujitsut és az escrimát tudom ajánlani
2014. jún. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
21%

A jiu-jitsu és az eskrima valóban nagyszerű! A jitsu kiképez a "pusztakezes" harcra, az Eskrima pedig megtanít bánni a különböző önvédelmi fegyverekkel!

A mai világban tényleg célszerű önvédelmi eszközökkel közlekedni! Ilyen ótvar közbiztonság mellett tojd le magasról, hogy melyik legális és melyik illegális! Az a lényeg, hogy meg tudd vele védeni magad és hogy tudd használni!


#USBORNE

2014. jún. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 szkeorik ***** válasza:

Kedves kérdező!


"tanult kollégáim" irománya mellé szeretnék még pár dolgot hozzáfűzni, csakhogy valamivel objektívebb véleményt kapj.

1. Az aikido a japán szamurájok pusztakezes ÖNVÉDELMI technikája.

2. a wingtsun CSAK annyira jó önvédelmi technika, hogy hadseregekben, rendvédelmi szerveknél oktatják.

3. Teljesen mindegy milyen technikát gyakorolsz, ha olyan lassú vagy, hogy az utcán a rád támadó 2sze körbepofoz, mire felemeled a kezed.

4. tökmindegy milyen technikát gyakorolsz, ha tudsz ütni, és 2szer körbepofozod a támadót, mire az 1et pislant :D

5. a krav maga is jó, kifejezetten önvédelemre kifejlesztett technika.


Alapvetően rossz a hozzáállásod. Nem az számít milyen technikát gyakorolsz. Egy boxoló is lehet villámgyors, kőkemény, úgy, hogy esélyed nincs ellene, akár 2-3 ellenfelet is lever anélkül, hogy megütnék, és egy kung-fu-t gyakorlót is leverhet egy utcai söpredék. A hatékonyságod nem a technikád fogja meghatározni, hanem a hozzáállásod. Ha kitartóan gyakorolsz, és edzel, akkor bármelyik technikával megvédheted magad. Próbálj ki többet, és amelyik tetszik, azt gyakoroldd.


"A lényeg, hogy tudj ütni"

2014. jún. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

1.Az aikido még 100 éve sem létezik,nemhogy a szamuráj korban.A szamurájok pusztakezes harca a jujicu.

2.A csing csungban nincsen sparring,innentől kezdve érdektelen az említése is.

Kérdező ébredj fel az álomvilágból és menj le boxolni ha bunyózni akarsz megtanulni.Amiket írtál csinálhatod nyugodtan a box mellett a mozgás öröméért,de nem a hatékonyságért.

2014. jún. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
21%

Ez pont hogy nem egy objektív vélemény, kedves Szkeorik! Te sajnos egy olyan ember vagy, aki még mindig hisz a kamu önvédelmi stílusoknak és ahelyett, hogy jobban beleméllyedne a dolgokba és kinyitná a szemét, inkább csak hisz a mesékben!

"Az aikido a japán szamurájok pusztakezes ÖNVÉDELMI technikája."

Ez nem igaz! Aikiboxer kollégámis leírta, hogy az Aikido csak egy kiegészítő stílus volt a szamurájoknak a kard mellé, így a mai világban ez már csak hagyományőrzés, nem pedig önvédelem!

"a wingtsun CSAK annyira jó önvédelmi technika, hogy hadseregekben, rendvédelmi szerveknél oktatják."

Abszolút nem jó a wing tsun önvédelmi technikája, csak Leung Ting jó pénzért eladta a hazug rendszerét egy-két katonai és rendvédelmi szervnek, ahol ugyanolyan pocsékul oktatják, mint a civileknek! Ha ennyire jó önvédelmi technika lenne a wing tsun, akkor miért nem tanítják azt a TEK-eseknek is, akik aztán napi szinten komoly és brutális élethelyzetekbe keverednek, így neki egy ilyen "legyőzhetetlen" stílus létfontosságú lehet?! Ja hogy mert nincs valódi harci értéke, ami egy igazi durva szituációban is működne? Igen, pontosan ezért tanulnak a Terrorelhárítók is K1-et, illetve jiu-jitsut, hiszen ez a kettő felruház reális küzdelmi tudással!

"a krav maga is jó, kifejezetten önvédelemre kifejlesztett technika."

Ez egy tipikus reklámduma! Semmi érvelés, semmi bizonyíték, semmi alátámasztás! Én és mások is százezerszer leírták már, hogy a krav maga miért is egy használhatatlan parasztvakító varázslás! Akkor te miért nem cáfolsz meg minket, mutass be konkrét tényeket, bizonyíts! Ilyenkor szokták azt csinálni a sebezhetetlen krav magás nagymenők, hogy besértődnek (mert rádöbbenek ők is, hogy nem tudják észérvekkel alátámasztani állításuk, ugyanis a krav maga ténylegesen csak egy pénzlehúzó bűvészkedés) és elkezdenek mindenféle értelmetlen ökörségekkel dobálózni, elkezdenek hazudozni, elkezdenek szánalmasan oltogatni, elkezdenek lepontozni, stb.! Ez is bizonyítja, hogy a krav maga milyen vagány egyéneket képez ki! Na mindegy!

Egyébként eredetileg valóban önvédelemre lett kifejlesztve és az izraeli hadseregbem még mindig az eredeti hatékony krav magát oktatják, azonban a zsidók hatalmas lóvéért eladták a naiv Európának, így mára már a krav maga nem más, mint egy pénzhajhász kamu hipnotizáló rendszer, különösen Magyarországon!

"A lényeg, hogy tudj ütni."

Na ezzel az utolsó tételmondatoddal viszont totálisan egyetértek! Itt jön képbe az ökölvívás, a thai box, a savate és az egyéb fent említett stílus!



#USBORNE

2014. jún. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

ejha, ilyen veszélyes lett a világ? :D


gyerekkoromba nem volt internet, playstation, meg faszbúk, szórakozásként a cigó kölkökkel verekedtünk. most meg minden gyerek ettől fosik?

2014. jún. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
21%

Csak az parázik az ilyen helyzetektől, aki még soha életében nem élt át hasonló szituációt!

Én itt a telepen elég rendszeresen keveredek konfliktusba cigányokkal, így én már hozzá szoktam az ilyen szituációkhoz, azonban aki még sosem tapasztalt hasonlót, az joggal fél az ilyesfajta "dolgoktól"!



#USBORNE

2014. jún. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!