Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen önvédelmi formát...

Milyen önvédelmi formát válasszak?

Figyelt kérdés

Heló! Nagyon gondolkodtam mostanában hogy a nyár alatt le dobok egy pár kilót. Na és nem tudom eldönteni hogy ezek után milyen önvédelemre járja aki a leghatékonyabb lenne.

Ezekre gondoltam.

1. Capuera Nagyon tetszik ez az első amibe bele kezdenék mert valami eszméletlenül hatásosnak látom csak annyi vele a gond hogy óriási tapasztalat kell és több év hogy egy alap könnyedebb támadáskor is meg tudjam magam védeni (legalábbis én így gondolom) 3 Haverom aki MMA-zik ő azt mondja hogy ha egy csepp esze van a támadónak a levegőbe elkapja a lába és fejbe rúg és akkor vége a dalnak.

2. Akido Ez a csors földrevitel miatt tetszik de ezzel meg az a gondom hogy zserintem nagyon nagy fizikai kondíció kell hozzá.

lenne még egy 3. aminek a nevét nem tudom de kicsit hülye módon el tudom magyarázni. Itt egy videó aminek a 2:10 percében (és még előtte is néha) a csávó mozdulatai nagyon hatékonynak látszanak.

Ja és ha a még valaki tudna ilyen hát hogy is mondjam nem ez a boxhoz hasonló dolgot hogy jaj oda megyek és fejem védem 2-t ütök stb dolgot hanem inkáb ezt a ugrok egyet fejbe rúgom vagy elkapom a kezét és összehajtogatom hát sportnak nem nevezném hanem nem is tudom hogy hívjam önvédelmi stílust azt is meghalgatnám.


Köszönöm előre is!!!


itt a link


https://www.youtube.com/watch?v=2lWvzvayMXM



2014. jún. 16. 21:37
1 2 3
 21/23 Singham ***** válasza:
Most komolyan belinkeltél egy fullra megrendezett videót? Ez mibe bizonyítja azt, hogy a WT használható?
2014. jún. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
29%

"Értem. Hát abban igazad van, ha egy nagydarab kézilabdás csávó telibever, akkor harangoztak, de ez akkor is így van ha ketrecharcolsz, savate-ozol, vagy bármilyen stílusban gyakorolsz küzdősportot, vagy harcművészetet.


Én ceglédre jártam wing tsunra, Kocsis Erikhez, 2. oktatói fokozatú edzőhöz, legalábbis akkor még annyi volt :D előtte ő is kickboxolt, de áttért a wing tsunra.


Együtt edzettem nálam fiatalabb, kisebb srácokkal, 2-3 éve jártak edzésre, 6. tanulói fokozaton lévő 50 kilós 16 éves gyerek olyat vert rám, hogy még mellvédőn keresztül is azt hittem, hogy kiköpöm a szivem. arról nem is beszélek, hogy olyan gyors volt, hogy szemmel követhetetlen sebességgel védte a valós ütésem, és ütött meg 2-szer 3szor, mersze szintén melvvédőre, ugye edzés volt.


Ismerve a stílus koncepcióját, és hogy elég komoly fórumokon is oktatják a leung ting féle wing tsunt, amiről én beszélek, mint pl. hadseregek, különleges alakulatok, rendvédelmi szervek, miért gondolod azt, hogy ha egyszer valakit elvertek, aki ezt a stílust gyakorolta, az a stílus hibája?


Erre szeretnék választ kapni.


ui. a krav magát is az arab hadsereg fejlesztette ki a katonáknak, rövid idő alatt nagy harcértéket ad, ugyanúgy, mint a wing tsun. persze megfelelő szorgalommal, és hozzáállással."



Kedves Szkeorik! Ne privátban küldözgesd nekem az agymosott üzeneteidet! Nem tudsz minket meggyőzni a wing tsun, krav maga ás hasonló parasztvakító stílusok hatékonyságáról! Te inkább minket magadat akarod meggyőzni arról, hogy a hazug rendszered ér valamit, hisz a lelked mélyén te is érzed, hogy valami nem stimme la legyőzhetetlen wing tsunoddal! Olyan kérdéseket teszel fel még mindig, amire én és a kollégáim is százszor adtak már kielégítő választ! Mindenki wing tsunozzon, krav magázzon, ninjutsuzzon, aki akar, de ártatlan embereket ne térítgessetek és ne rántsátok bele a pénzlehúzó stílusotokba, mert ezt nem fogjuk hagyni!



#USBORNE

2014. jún. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Ambur T. Attila ***** válasza:
Prbáld ki mindet ne egy név meg arc nélküli fórumon kérdezgesd olyanoknak a véleményét, akik ki tudja, hogy mennyire hitelesek.
2014. aug. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!