Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit válasszak, kung fu vagy...

Mit válasszak, kung fu vagy kickbox?

Figyelt kérdés

Szeretnék járni valamilyen önvédelmi sportra, és ez a kettő jutott eszembe és ezek vannak is a városomban.


15/L



2013. aug. 23. 16:50
 1/9 aikiboxer ***** válasza:
100%
Kick-boxot, mert a kesztyűs edzés alakítja ki a szükséges készségeket, továbbá jóformán balesetmentes és nagyon szórakoztató. És pár év alatt nagyon jó alakod lesz tőle.
2013. aug. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az jól hangzik hogy jó alakom lesz, csak egy picit azért húzok a kung fu felé, mert abban vannak ilyen durva pördülések meg ilyesmi. A kickbox pedig amennyi videót láttam csak üt meg egyet kettőt rug.
2013. aug. 23. 17:14
 3/9 aikiboxer ***** válasza:
100%
Menj le mind a két edzésre, próbáld ki, és amelyik tetszik, azt csináld. Nem tudom, milyen "durva pördülésekre" gondolsz, de a (kick-)box stílusa az egyik legkifinomultabb harci rendszer, azért tűnik olyan egyszerűnek, mint a faék. (Na de próbáld csak ki egyszer, milyen valójában... A teniszben is csak 3 ütés van, mégis...) A sportértéke pedig messze a legmagasabb ezeknek, nézz csak meg egy kalóriatáblázatot, mennyi zsírt éget le a boksz...
2013. aug. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én pont az ellenkezőjét mondom mint az előző válaszoló,mert én a kung-fut javasolnám.Mint tradicionális harcművészet,több száz év tapasztalatain nyugszik,míg a kick-box csak nemrég terjedt el.De a kungfu kevésbé harcorientált,vannak benne formagyakorlatok,szóval lassabb a haladás.

(az ugrásból pörgőrúgást meg az ilyen mutatványokat felejtsd el,semmi értelmük)

De a kick-box is kiváló stílus csak egyszerűen alapjaiban más mint a kung-fu.



De szerintem próbáld ki mind a kettőt és azt válaszd amelyiket jobban oktatják és komolyabban veszed.

2013. aug. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 aikiboxer ***** válasza:
48%

#4 azt azért vedd figyelembe, hogy maga az európai boksz a birkózás mellett a világ egyik legősibb küzdőrendszere, ez itt egy 3500 éves minószi falfestmény:

[link]


Ökölvívást gyakoroltak már a görög, római katonák és gladiátorok is, innen a félelmetes letisztultság és a brutális harci erő.


A kick-box egy kicsit valóban más tészta, de amennyire én láttam, jó esetben a boksz része ugyanaz mint a rendes boksz (egy időben együtt bokszoltam kick-boxolókkal), a láb része meg ahogy láttam karaterúgásokból áll (és úgy is hívják őket, hogy mawashi geri stb.), de ez teljesen mindegy, utcán úgyse rúgunk combnál magasabbra.

2013. aug. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszoka!:) kipróbálom mindkettőt, de talán még mindig a kung fu felé húzok.
2013. aug. 23. 19:52
 7/9 anonim ***** válasza:

akkor nem jó videókat néztél:).

pl ez a csóka szereti pördülő rúgásokkal lerúgni az ellenfeleit és a kickboxban a halálig gyakorolhatod az ilyen rúgásokat-

http://www.youtube.com/watch?v=rNvJEC5cHpY

és persze,hogy a kickboxot válaszd.

2013. aug. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kung fu mióta sport? :)
2013. aug. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ugrásból pörgőrúgásnak miért nincs semmi értelme? Láttál te már meccseket? Igaz nem túl gyakoriak, de lehet látni elég kemény ilyen rúgásokat...
2013. okt. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!