Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen önvédelmi formát...

Milyen önvédelmi formát válasszak?

Figyelt kérdés

Heló! Nagyon gondolkodtam mostanában hogy a nyár alatt le dobok egy pár kilót. Na és nem tudom eldönteni hogy ezek után milyen önvédelemre járja aki a leghatékonyabb lenne.

Ezekre gondoltam.

1. Capuera Nagyon tetszik ez az első amibe bele kezdenék mert valami eszméletlenül hatásosnak látom csak annyi vele a gond hogy óriási tapasztalat kell és több év hogy egy alap könnyedebb támadáskor is meg tudjam magam védeni (legalábbis én így gondolom) 3 Haverom aki MMA-zik ő azt mondja hogy ha egy csepp esze van a támadónak a levegőbe elkapja a lába és fejbe rúg és akkor vége a dalnak.

2. Akido Ez a csors földrevitel miatt tetszik de ezzel meg az a gondom hogy zserintem nagyon nagy fizikai kondíció kell hozzá.

lenne még egy 3. aminek a nevét nem tudom de kicsit hülye módon el tudom magyarázni. Itt egy videó aminek a 2:10 percében (és még előtte is néha) a csávó mozdulatai nagyon hatékonynak látszanak.

Ja és ha a még valaki tudna ilyen hát hogy is mondjam nem ez a boxhoz hasonló dolgot hogy jaj oda megyek és fejem védem 2-t ütök stb dolgot hanem inkáb ezt a ugrok egyet fejbe rúgom vagy elkapom a kezét és összehajtogatom hát sportnak nem nevezném hanem nem is tudom hogy hívjam önvédelmi stílust azt is meghalgatnám.


Köszönöm előre is!!!


itt a link


https://www.youtube.com/watch?v=2lWvzvayMXM



2014. jún. 16. 21:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Mi a jó önvédelem? Az, hogy lehetőleg sérülés nélkül megússza az ember nem???? Szerintem az a jó önvédelem, amikor el tud az áldozat menekülni.

Adott egy szitu, hogy utcán pl ketten akarnak megtámadni. Ketrecharcos, vagy akármilyen küzdősortos múltal esélyed van felvenni ellenük a harcot. Na a szitu a következő: Egyiket letámadod, adsz neki pár máflást, földre viszed, ott gyömöszölöd egy kicsit, a másik illető abban a pillanatban tarkón csap. Másik: nem várod meg mig betámadnak fizikailag, hanem te lépsz először, egyiknek meglepetésből lebaszol párat olyan helyre ami küzdősportokban tilos támadni, és elfutsz. Meglepetésből és meghökkenésből egyik sem fut utánad először, miután észbe kapnak, hogy mi van, te a rendszeres sportolás és megnövekedett adrenalin szint miatt már árkon bokron túl vagy.

2014. jún. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Én a fájdalmon nőttem fel az akaratom szilárd mint a szikla ezekkel semmi gond nincs.


De ez a tanulj meg ütni duma mit is jelent?

Tehát most ez mi hogy tanulj meg ütni? Bocs de ezt nem értem. ):

Ja és akkor ha már ennyire fáradtál kedves válaszoló azzal a hosszú irománnyal a (bocs nem tudom hogyan kell leírni)

a Jujitsu mellett döntök.

2014. jún. 17. 16:29
 13/23 anonim ***** válasza:
15%

A "tanulj meg ütni" című tételmondat nagyon is helyén való, ezért olyan stílust kell keresni, ami megtanít ütni! Az ilyen wing tsunhoz, meg krav magához hasonló parasztvakító kamuk nem csak ütni nem tanítanak meg, hanem semmi másra sem, csak jól becsapnak és lecibálják a zsozsódat!

A jiu-jitsu egy tökéletes döntés! Megtanulsz reálisan támadni, védekezni, elmozogni és cselekedni még stresszhelyzetben is! Ezen kívül a rendszeres kemény sparringnek hála megszokod a tényleges fájdalmat és kialakul egy valódi harci rutinod, ami az önvédelem alapja!


#USBORNE

2014. jún. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
51%
a jiu jitsuban nincs ütés, sem rúgás.
2014. jún. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
a japánban lehet, a brazilban nem
2014. jún. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
11%

Kedves #14-es, hogy lehetsz ennyire buta?

A brazil Jiu-jitsuban valóban nincs se ütés, se rúgás, hiszen az csak földharc, de ki beszélt itt brazil jiu-jitsuról?

A japán jiu-jitsu (amiről szó volt) egy nagyon komplex stílus: ütések, rúgások, könyök-térd használat, földrevitel, feszítések, fojtások, stb.! Önvédelmi értéke nagyon komoly!



#USBORNE

2014. jún. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
79%

ju jitsu amiről beszélsz. csak szólok. a ju jitsu portugál írásmódja a jiu jitsu, és az csak és kizárólag a BJJ-re vonatkozik, világszerte.


jó lenne tisztában lenni az alapvető elnevezésekkel, főleg, hogy itt osztod az észt oldalnyi postokban.

2014. jún. 18. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Singham ***** válasza:

Na, akkor jöjjön most az én irományom.

Wing Tsun a hadseregben, rendvédelmi szerveknél? Melyiknél, mutasd már meg? :) Itthon is próbálkozott Máday, majd elzavarták egy-két ,,edzés" után. :) Ne, el ne kezd, hogy ,,XY" orszában, mivel egyetlen egy országban se használja se a hadsereg, se a rendvédelmi szervek.

Itthon is inkább Jujutsut tanítanak. Ez a kiképzés alapja, utána meg az egyén azt tanul mellette, amit akar. Emiatt is van az, hogy a legszínvonalasabban a Jujutsu van itthon tanítva.

Krav maga. Most megint írjak oldalakat? Ja, és még mindig várom a kedves Kravosoktól azokat a dokumentumokat, amikkel állítólag betudják bizonyítani, hogy igenis, tényleg használható a Krav Maga. :) Meg az is elgondolkodtató, hogy pont olyan helyeken nincsenek Krav Maga oktatások, ahol eladható lenne, mivel közbiztonság 0. Ehelyett pusztán a nyugodt, biztonságos területek van. Elgondolkodtató. :)

Aikido, mint írták kiegészítő technika. A szamurájok pusztakezes harcmodora a Jujutsu.

Kérdező: Elsőnek 1-2 év ökölvívást ajánlok. Megtanulsz ütni, ami az önvédelem alapja. Aztán még a megszerzett tudásoddal ki is tudod szűrni, hogy melyik klubnál kókler az edző, és melyik tanít rendesen.

2014. jún. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 szkeorik ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=MSqNRagw0NE


Tessék. Mozizzatok. Voltam ilyen edzésen, bekaptam azokat az ütéseket, amiket ott láttok. Nem mestertől, tanítványtól. 2-3 éve edző srácok olyat ütnek olyan gyorsan, köpni nyelni nem érkeztem. Meggyőztek. Nem a mesterek, a tanítványok.

2014. jún. 21. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 szkeorik ***** válasza:
Hogy pontosak legyünk, a "csingcsung"-ban nem sparringnak hívják, hanem ciklikus páros gyakorlatoknak. Ha 10 percig leállsz egy aktív wing tsunossal pak sao vagy tan sau cikust gyakorolni, és a végén még érzed a kezed meghajlok nagyságod előtt. Ezek a gakorlatok a szó szoros értelmében beléd verik, hogy egy bizonyos mozdulatra hogyan reagálj. Én is nagyon meglepődtem, sőt, majdnem orrbavágtam barátnőmet, mikor poénból orrba akart pöckölni... nem jött össze neki, sőt majdnem pórul járt. Még ezek után is csak magamat tudom ismételni: minden technika jó, minden technika másért jó, mindenkinek más technika a testhez álló. meg kell találni a nekünk valót. Egy kötött izomzatú ember hiába megy el savate-ra ha 2 év alatt sem tudja elérni azt a hajlékonyságot, ami a magas rúgásokhoz kell. ésatöbbi ésatöbbi... nem kezdek el oltogatni. Van nekem is krav magás ismerősöm, meggyőző tudással rendelkezik, atívan gyakorolja a technikáját. Aki nem hiszi, hogy jó, kössön bele egy krav magásba, azt hiszem a tapasztalat jobb meggyőzés lesz, mint itt 1000 leírt szó. De lehetőleg ne vmi díszb*ziba, aki 2 hete kezdte, de már villog vele, hanem olyanba, aki 1-2 éve RENDESEN tolja. Aztán mesélje el milen volt :D
2014. jún. 21. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!