Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Aikidó edzésre járok, de én...

Aikidó edzésre járok, de én úgy veszem észre, hogy eleg selejt edzés, és nem tanítják jól. Tényleg nincs értelme aikidózni, ha önvédelem miatt csinálom?

Figyelt kérdés
Teljesen kezdőként mentem oda két hónapja aikidozni és mit is szólok én bele,ha tök kezdő vagyok ugye mit értek én hozzá ugye,de hadd szóljak bele egy kicsit most. Tehát én azért kezdtem el aikidózni,mert sose tudni,hogy ha az utcán megtámadnak meg tudjam magam védeni. Én viszont úgy látom hogy olyan technikákat tanítanak,hogy ha megtámadnának akkor mire én elovenném azt a teechnikát amit edzésen tanulok akkor engem a támadó ötször levert. Így fogjam a kezét meg,aztán úgy fordítsam csavarjam hátra forduljak vele egyet és aztán vigyem a Földre. Míg ezt végigcsinálom a támadón ezt a fordulós kézfogós "táncot" én leszek hamarabb a Földön. Ez nem önvédelemre való,ez inkább csak egy torna ami a tánchoz hasonló. Bánom,hogy nem Wing stun kungfura mentem,na az önvédelem az biztos. És gyanítom,hogy ezt az aikidót ahova én járok,nem is jól tanítjk,még az edző sem tudná magát megvédeni ha egy kigyúrt csávó odaállna vele szemben. Vélemények? Tényleg nem ér semmit az aikido önvédelemre?

2014. jún. 27. 12:56
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
47%

Ismét belinkelem Aikiboxer kollégám irományát! Ő a box tudását ötvözte Aikidoval, így tapasztalatból beszél:

"Én aikidózom és bokszolok. Innen nézve:

- Az aikido nem sport, és sportnak nem is annyira alkalmas

- nem mozgat át eléggé, erősítés sincs benne, és nem elég intenzív amozgás. Ha nagyon-nagyon pörgeted magad, akkor nem rossz, de ahhoz már elég jól kell tudnod, és olyan párral kell lenned, aki szintén pörget.

- Köze nincs az önvédelemhez, boksz nélkül meg pláne nincs. Az aikido kiegészítő technikák gyűjteménye, eredetileg kard mellé. (Például ráfognak a karodra amikor ki akarod húzni a kardodat stb.) A rézbőrűek úgy levernek egy aikidóst, hogy rossz nézni.

- Ha mégfiatal vagy, akkor próbálj meg egy testharcos stílust, ha van a közelben: judo, brazil jiu jitsu vagy birkózás. Ezekben van küzdelem, nagyon jó erőnlétet adnak, és az utcán is hasznosak."

Fogadd meg a tanácsát és értelmezd a mondanivalóját!

Egyébként ne bánd, hogy nem wimg tsunra mentél! Az nem önvédelem, köze sincs a harchoz! A wing tsun csak egy pénzlehú parasztvakító kamu marketing stílus, ami jól átver és cserébe csak hamis önbizalmat ad! Kerüld el a wing tsunt jó messziről!


#USBORNE

2014. jún. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:

Itthon köztudottan elég szar a képzés.

Legalábbis a java, de egyébként sincs sok értelme, mert évek mire betanulod....

Én is csináltam, hidd el h élesben elég nehéz fogást találni, de úgy h jó is legyen, mert ugye ha nem a megfelelő helyen csinálod még te szopod meg.

2014. jún. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
thai box + krav maga, ha mar onvedelem.
2014. jún. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
47%

Jézusom, dehogy, ne hülyítsed már szegény kérdezőt! A thai box tökéletes önvédelemre, hisz megtanít reálisan támadni-védekezni, fejleszti a mozgáskoordinációt, hozzá szoktat a fájdalomhoz, megtanít cseledni stresszhelyzetben is! Ezek a fontos harci értékek, amiket az önvédelem terén is fel lehet használni!

A krav maga egyenlő a kamu wing tsunnal! A krav maga is csak jól legombolja a lóvéd és becsap! A krav maga hazug marketingszövegeit csak az igazán naiv befolyásolható emberek nyelik be! Ilyen ne legyél tisztelt kérdező!



#USBORNE

2014. jún. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
mondjuk en csak thai box-ozom, de azt gondolom hogy onvedelemre, utcara, fegyver elleni harcra nem alkalmas. A krav magat meg nem probaltam, de sok emberrel beszeltem akik igen, es ok dicserik. Nem veletlenul hasznaljak rendori es katonai kepzesre is.
2014. jún. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
47%

Akkor a haverjaid is bevették a krav maga parasztvakító reklámdumáit!

A krav maga egy raklap kakit sem ér, pláne nem fegyveres támadóval szemben!

A rendvédelmi szerveknél is csak egy-két helyen oktatjál, de ott se azért, mert hatásos, hanem mert pár kapzsi zsidó eladta a krav magát a különböző alakulatoknak sok pénzért! Ez az igazság, sajnálom hogy tőlek kell megtudnotok!



#USBORNE

2014. jún. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
37%

hja hogy te igy.


LOL.

2014. jún. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
47%

Ilyen ez a keserű méz!



#USBORNE

2014. jún. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
56%
Mivel semmilyen megalapozott indokot nem mondtal meg a krav maga ellen, arra a kovetkeztetesre vagyok kenytelen jutni, hogy neked az a bajod vele hogy zsidok talaltak ki. Ez meg teged minosit es egyben meg is hatarozza mennyire kell teged ebben a temaban komolyan venni: semennyire.
2014. jún. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
56%

Te teljesen gyökér vagy? Nézz körül ezen az oldalon! Én és a kollégáim több százszor leírtuk az igazságot a wing tsunról, krav magáról és a többi pénzlehúzó stílusról! Nem fogom százezerszer is idefirkantani az észérveket! Ha te annyira ostoba vagy, hogy ha benyeled a hazug rendszerek parasztvakító marketingjét, akkor olvasgasd el más krav magával kapcsolatos kérdés alatt az igazságot!



#USBORNE

2014. jún. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!