Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Aikidó edzésre járok, de én...

Aikidó edzésre járok, de én úgy veszem észre, hogy eleg selejt edzés, és nem tanítják jól. Tényleg nincs értelme aikidózni, ha önvédelem miatt csinálom?

Figyelt kérdés
Teljesen kezdőként mentem oda két hónapja aikidozni és mit is szólok én bele,ha tök kezdő vagyok ugye mit értek én hozzá ugye,de hadd szóljak bele egy kicsit most. Tehát én azért kezdtem el aikidózni,mert sose tudni,hogy ha az utcán megtámadnak meg tudjam magam védeni. Én viszont úgy látom hogy olyan technikákat tanítanak,hogy ha megtámadnának akkor mire én elovenném azt a teechnikát amit edzésen tanulok akkor engem a támadó ötször levert. Így fogjam a kezét meg,aztán úgy fordítsam csavarjam hátra forduljak vele egyet és aztán vigyem a Földre. Míg ezt végigcsinálom a támadón ezt a fordulós kézfogós "táncot" én leszek hamarabb a Földön. Ez nem önvédelemre való,ez inkább csak egy torna ami a tánchoz hasonló. Bánom,hogy nem Wing stun kungfura mentem,na az önvédelem az biztos. És gyanítom,hogy ezt az aikidót ahova én járok,nem is jól tanítjk,még az edző sem tudná magát megvédeni ha egy kigyúrt csávó odaállna vele szemben. Vélemények? Tényleg nem ér semmit az aikido önvédelemre?

2014. jún. 27. 12:56
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
55%

Gondolom ugy veled hogy az igazsag az amit te gondolsz.


En meg maskepp velem.

2014. jún. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
48%

Rendben, akkor pusztulj!



#USBORNE

2014. jún. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
72%
most rogton, vagy raer holnap is? ma meg programom van a gyerekkel.
2014. jún. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
49%

Én ma szeretném! A gyerekprogramot elintézi majd valaki olyan, aki alkalmas rá!



#USBORNE

2014. jún. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
65%
rendben, akkor ki is ugrottam az ablakon, eppen zuhanok.
2014. jún. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
49%

Hálás vagyok érte, jól döntöttél!



#USBORNE

2014. jún. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
60%

megondoltam magam :)


szoval mindenkinek ajanlom a krav magat, probalja ki aztan ha nem tetszik meg mindig lehet mast csinalni.

2014. jún. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
47%

Ez az, reklámozzátok csak a kamu stílusokat! Hátha más ártatlan embert is megfertőznek a hazug marketingekkel, így több személyről tudnak legombolni pénzt!

Nagyszerű, mindenki járjon parasztvakító edzésre! Legyen mindenki legyőzhetetlen wing tsunos vagy sebezhetetlen krav magás!



#USBORNE

2014. jún. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
68%
teged bantott valaki? akarsz rola beszelni? :)
2014. jún. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
69%

Anyáddal akarok beszélni, hogy tanítson meg téged, hogy hogyan kell ékezetet használni!



#USBORNE

2014. jún. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!