Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ezek után is azt gondoljátok,...

Ezek után is azt gondoljátok, hogy a Wing Chun nem ér semmit?

Figyelt kérdés

Szavak helyett tettek beszéljenek:

https://www.youtube.com/watch?v=lgwzfmIfAHU

https://www.youtube.com/watch?v=QT_m2NsT5Gs


Há mér ne lenne jó mint a box, birkózás, thai box, kick box, karate stb.?

Szerintem ég a ts-féle pénznyelő is jó csak sparringelni kell mellette/vele...



2014. szept. 25. 22:10
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
89%

"Értem. Akkor ilyen alapon a rúdtánc meg a mazsorett is tökéletes harcművészetek, csak sparringolni kell mellettük"

Én is értem tehát még véletlenül sem azt a lényegi dolgot találtad meg az egészben , hogy ha tanulsz küzdősportot/harcművészetet akkor ha sokat sparriongolsz mellette mind ugyanolyan jó lesz , hanem csak kiragadtál egy mondatott , hogy beszólhass.. igen értelmes megszólalás, maradtál volna csöndbe inkább..

2014. szept. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 dávid.55. válasza:
0%
egyik videóban se láttam volna mmást :D ami azt illeti akikel össze volt rakva a wing tzun izé egy muay thaios-sal a muay thai-os nem volt muay thai os :) még pedig nem ugy védekezet nem volt tömören márpedig ez egy tömör sport 6 éve csinálom konyítok hozzá kicsit magyarol a muay thai os gyerek kezdő volt ...stb neten mindenki talál olyan videót amikor ez vagy amaz van fölényben de élőben teljesen más .6 éve thai boxolok ,2 éve ketrecharcos vagyok és ugyan enyit kick boxoltam szoval ha nekem egy wing tzungos elkezdene kapálozni nem élné tul szerintem sok jacike chan filmet néztetek vagy nem tudom ne tv-zetek olyan sokat meg árt :) szoval volt már dolgom boxossal kungfussal ,sőt még kapuerással is és mind a földön maradt az mma -val szemben vajon mért? a boxos nem használ lábat egy combost adtam neki és kész kapuerás ugrált nekem rá vertem egyet . wing tzungos nem olyan gyors mint hiszitek egy sima kombinácioval földre küldtem a földön meg nyertem szoval enyit ér ez a ratyi sport :)
2014. szept. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Jó az a Wing Chun. Csak találni kell egy helyet ahol tanítják rendesen. Viszont mellette lemehetnél például box termekbe más stílusú harcosokkal is sparringolni.
2014. szept. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Utolsó

Te véletlenül nem USBORNE vagy? :D

2014. szept. 28. 21:18
 15/30 A kérdező kommentje:
Nem te a 12# nagy szájú válaszadóra gondoltam! :D
2014. szept. 28. 21:20
 16/30 anonim ***** válasza:
68%
dávid.55 te kevered a látványos kung fu filmekkel a valódi kung fu-t , elhiszem én hogy egy box ,kick box akármi ami ezekhez hasonló sokkalta jobb lehet , de azokat sokkal könnyebb is megtanulni , így nyilván gyorsabban tud az ember nagy erőre és tudásra szert tenni.Viszont 1. a wing chun nem sport a technikái bő 70% kb halálos hiába nevetsz ezen , így van nem arra megy a wing chun , hogy ártalmatlanná tegyen téged hanem hogy megöljön ezért sincs belőle sport.. nevetséges tán , hogy sokat használják a tenyerüket... talán de mikor az agyadban van az orrod már nem az, nyilván te is tudsz hasonló dolgokat mondani de én mint kung fu-s nem ítélem el a többi küzdősportot/harcművészettett és te se tedd ezt. Mert nagy a szád nagy a szád de egyszer fuss bele valakibe aki jobb mint te és akk majd a te tudásod is csak egy "ratyi sport" lesz. Ezen felül igaz Mo-on ha valaki kung-fut tanul valszeg semmit se ér el vele , de meny csak ki Kínába ott keménykedj és megfogsz lepődni mikor a sok éves tapasztalatodat tiporja el egy 60 éves bácsi aki 50 éve kung-fuzik..
2014. szept. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 aikiboxer ***** válasza:

#11 "Én is értem tehát még véletlenül sem azt a lényegi dolgot találtad meg az egészben , hogy ha tanulsz küzdősportot/harcművészetet akkor ha sokat sparriongolsz mellette mind ugyanolyan jó lesz"


Látom nem jött át a lényegi mondanivaló. A box az emberi kultúra leges-legősibb, kifinomult ökölharcos harcművészete, sokezer éves múlttal. Az edzésmódszertana, a technikája, a tökéletes hatékonyságig csiszolt rendszer. Persze nyilván kompromisszumokat tartalmaz ez is, például nincs benne könyökütés, ami egy éles harcban nagyon jó tud lenni, de mégis -- elődeink kipróbáltak mindent és ami jó volt azt megtartották és továbbfejlesztették.


Úgy tűnik a távol-keleten jópár ezer évvel később elkezdték újból felfedezni a spanyolviaszt. Európában már sokezer éve kesztyűben sparringoltak a hatalmas izomtömegű harcosok -- indiában, kínában meg nekiálltak megfigyelni a sáskát, hogy hogyan bunyózik, majd próbálták leutánozni formagyakorlat keretében. Sparring, kesztyű semmi.


Azután az evolúció folytatódott (Európában ez addigra már 4000 éve megtörtént......), és a rendszer egyszerűsödött kicsit, ez lett a wing tsun. De még mindig csak a levegőt kékítették...... Katázgattak -- puhakesztyű, sparring sehol. Egy európai harcos egy egész osztag wing tsunost lenyelt keresztbe. Bruce Lee is megtapasztalta ezt, pedig ő boxolt is otthon...


És akkor végül elérkeztünk oda, hogy kicsi és kerek lett a világ. Ma már mindenki tanul mindenkitől. A wing tsunt ma már úgy hirdetik (a Máday-félét) hogy boxszal kombinált kung-fu. Ti is azzal jöttök, hogy jó a wing tsun, ha sparringol (értsd: boxol) eleget az ember.


Persze, így van. Csak minek hozzá a kung-fu is?! Ezt nem értem.

2014. szept. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

17.ek

Tökéletesen levezetted az egészet , egy apró különbséggel ,miből gondolod hogy a Kínai box (mert hogy így is hívják a kung fu-t)nincs olyan régi mint az európai? Mert ,hogy a shaolin kung fu kbminden kung funak az alapja. Ami Európának és Amerikának a box az Kínának a kung-fu Japának a karate és így tovább..tovább... Bruce Lee meg nem vett észre semmit se az Amcsi box-ból semmibe vette őket hisz nem értek fel hozzá. Ő a wing chun-t se szólta le csupán nem szerette a kötöttségét , ezért fejlesztett saját stílust amit Jeet kune do-ak nevezett el. Ez viszont valóban tartalmaz már sok féle küzdősportot mint a box vagy föld harc stb... Látod nem csak t tudsz történelem órát tartani , csupán nézőpont kérdése a különbség még mindig csak annyi , hogy én nem nézem le a box-ot mert az egy olyan dolog amit Mo-on kb a legjobban tudnak oktatni.

2014. szept. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Ha már szóba került a Jeet Kune Do: Az egész rendszer alapja a wing chung kung-fu annyiból lett ez más, hogy az ellenfél energiáit is kihasználja. Tehát amikor üt az ellenfél akkor a védekezés helyet egy kitéréssel reagál a jeet kune do-s és akkor üti meg az ellenfelet. Így az ellenség enrigái is hozzá adódnak a támadáshoz. A megállító kéz útja volt az eredeti jelentése ennek a kung-funak... Bruce Lee csak kiegészítette boxal, káliva (ami nem Európai) és egyebekkel. És nem igaz az, hogy nincs befejezve a stílus, mint sokan itt gondolják! Akik megtanulták, Bruce Lee-től módosították fejlesztették, így egy teljes komplex harcművészeti rendszert hoztak belőle létre.
2014. szept. 29. 12:26
 20/30 aikiboxer ***** válasza:

#18 – Abból gondolom, hogy a shaolin kung-fu nem olyan régi, mint az európai harcművészetek, mivel a shaolin templomot eleve csak az V. században alapították: [link]


... míg az európai bokszról már van i.e. 1700-ból (!!!) vázafestményünk is meg leírásunk is, a birkózásról meg nem mellesleg 6000 éves barlangrajzunk.......


De nem is az a lényeg, hogy mi mennyire régi, hanem hogy mi mennyire hatékony, milyen az edzésmódszertana stb. Én nem az ujjamból szoptam, hanem kung-fu könyvekből, hogy a wing tsun reformra azért volt szükség, mert az eredeti kung-fu stílusok tanulási görbéje alapból volt vagy 20 év, azaz rengeteg aprólékos sziszifuszi technika, nehezen tanulható stb. Ezért volt a wing tsun egy előrelépés a hatékonyság felé.


De! A kung-fu / karate edzésmódszertana még 50 évvel ezelőtt se volt zsákolós kesztyűzős gyakorlás, hanem egészen 100 évvel ezelőttig csak katázgatás (így tanultam, javíts ki ha tévedek); és a randori csak utána jött divatba és akkor sem puhakesztyűvel/fogvédővel.


Bruce Lee életrajzi könyvében olvastam, hogy Lee nem tudott mit kezdeni a kigyúrt amerikai hústornyokkal. Lehet, hogy hazájában ő volt az utca császára a 40 kg-os kung-fusok között, de az amcsi (v)erőgépek más súlycsoport voltak. Ekkor kezdte el a rendszerét tökéletesíteni védőfelszerelésekkel. Ezt olvastam a biográfiájában. Senki nem mondta, hogy nem volt fantasztikus harcmúvész, de a tények azok tények.

2014. szept. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!