Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ezek után is azt gondoljátok,...

Ezek után is azt gondoljátok, hogy a Wing Chun nem ér semmit?

Figyelt kérdés

Szavak helyett tettek beszéljenek:

https://www.youtube.com/watch?v=lgwzfmIfAHU

https://www.youtube.com/watch?v=QT_m2NsT5Gs


Há mér ne lenne jó mint a box, birkózás, thai box, kick box, karate stb.?

Szerintem ég a ts-féle pénznyelő is jó csak sparringelni kell mellette/vele...



2014. szept. 25. 22:10
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Nos ez már egy korrekt válasz volt , volt közte olyan infó is amiről nem tudtam , elisfogadom amit írtál , de nem is állítottam az ellenkezőjét , én kung-fuzok és természetes , hogy védem , de nem azért tanulom , hogy minden 2 méteres batár állatba belekössek , mert akkor valószínűleg gyorsan pofára esnék. Én azért tanulom mert ez a testhezálló nekem ebben találtam meg azt ami engem leköt kielégíti azt a mozgásigényt amire szükségem van és ad annyi önbizalmat ,hogy ha kell megtudjam védeni magamat , persze ez attól is függ hogy milyen tudás birtokában van az ellenfél.

Ui.: Bruce Lee azt is mondta , hogy nem a stílus a lényeg hanem az ember. Szerintem ez lezárja azon problémát , hogy melyik milyen régi , ha túl kioktató lettem volna korábban bocsánat , lehet velem értelmesen is beszélni és akk én is az leszek :D

2014. szept. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 aikiboxer ***** válasza:

Én egyetlen rossz szót se szóltam a kung-fura, csak annyit mondtam, hogy ha az az érvünk, hogy a kung-fu is használható ha boxolunk mellette, akkor minek a kung-fu?! De én a kung-fura nem mondtam semmi rosszat.


Az én tézisem csak az, hogy az edzésmódszertan evolúciója a védőfelszerelések / full contact küzdelem felé halad, mivel inkább tudjon valaki csak 3 technikát végrehajtani, mint elméletben ismerjen 50-et de végül egyet se tudjon élesben megcsinálni... Ettől függetlenül ezer és egy oka lehet egy embernek arra, hogy miért pont kung-fuzzon, mint ahogyan a japán íjászat is nagyon szuper sport, hiába jobb mondjuk az üvegszálas számszeríj.


Ha megnézed az olimpiai Sandát, az már tiszta kick-box, ráadásul dobásokkal kiegészítve. Akkor ez most kung-fu, ugye? Igen, csak egy kis evolúciós ugrással.

2014. szept. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Nem tudok vitatkozni veled , hisz hiába kung-fuok én is tanultam mellette mást is , a mi edzőnk kravmagázott is azt is belevette nem a kung fu-ba építette bele hanem a mellet mutatta meg az ott tanultakat ,hogy ahol a kung fu nem elég ott jöhet más.
2014. szept. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 Singham ***** válasza:
61%

Aha, van benne halálos technika. Mutasd már azoknak az embereknek a névsorát, akik belehaltak abba, hogy a mesterek rajtuk mutatták meg a technikákat. Nincs ilyen? Akkor hol vannak azok a halálos technikák?

Az ilyen halálos technikák régen működtek csak. Te hiába gyakorlod elméletben, ha gyakorlatban nem tudod alkalmazni. Régebben tudták alkalmazni, mert csaták voltak dögivel, ahol elég sokszor volt közelharc, meg nem is volt ilyen nagy béke az utcákon. Régen, ha sokáig akartál élni rá voltál kényszerülve, hogy megtanuld ezeket a technikákat. Akadtak is szép számmal olyanok, akiken lehetett gyakorolni még egy hétköznapi embernek.

A mai világban már nincs olyan, hogy bárkit megölhetsz. Emiatt van az, hogy röhögve rúgnak szét 10-12 éves gyerekek is halálos Kung Fu stílusokat gyakorlókat, mivel elméletben tudják csak.

Hétköznapi példával leírva: van két újszülött. Elérik azt az időszakot, mikor meg kell tanulniuk járni. ,,1"-est a szüleik úgy próbálják tanítani, hogy könyvek ábráit mutatják nekik, beszélnek róla miként kell járni, viszont gyakorolni a járást nem engedik, mivel túl veszélyes, stb.

Aztán van ,,2"-es, aki kezdetektől fogva gyakorolja a járást.

Vajon melyikük fog rendesen megtanulni járni?

Na, most jön a behelyettesítés. Az 1-es azok a stílusok, mint a WT, stb. Elméletben tanulnak mindent, gyakorlás viszont nincs, mert az ,,túl veszélyes". A 2-es meg azok a stílusok, amik kezdetektől fogva sparringolni. A járás meg a harc.

Felteszem a kérdést behelyettesítve: ki fog megtanulni harcolni? Az, aki pusztán elméleteteket tanul, vagy az, aki gyakorolja az elméleteket is?

Nem kell jönni azzal a dumával, hogy ,,gyilkos technikákat nem lehet tanulni". Igen, nem lehet tanulni ezeket; de van még kis millió technika, amiket lehet.

2014. szept. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Elmondom neked ahol én tanultam sparringoltunk rendszeresen és reflex fejlesztő gyakorlatokat is csináltunk. De te nem olvastad el amit írtam (egyébként nem wt-ről beszélek mert az elmélet ahogy írtad szép látványos de nem jó semmire) én wing chun-ról beszéltem , de sehol nem mondtam , hogy mi is "halálos" technikákat tanultunk. A wing chun eleve az ilyenekre épít jön az ellen elkapod használod az az ő energiáit nyakra rámész kifordít földre teper és ütöd , ebben pedig bőven benne van az hogy eltöröd a nyakát betöröd az orrát akármi , ergó simán halálos lehet(és mielőtt megkapnám , hogy ez más búnyoban is benne van itt jön képbe hogy ez nem sportég hanem harcművészet ezért is lehetnek benne ilyenek , egy wing chuntól ne várd azt hogy kemény legyen sparringon mert nem lehet az). DE nyilván nem ezt tanítják sehol itt Mo-on mert hát nem is tudnád kamatoztatni az e fajta tudást és ha megtennéd te járnál rosszabul , ez pusztán az önvédelemről szól , és egy kung fu lehet olyan hatásos mint bármi más , és ehez hiába akadékoskodik mindenki hozzá tartozik a szabadharc amit nem csak különböző box fajtákban alkalmaznak mert ez hülyeség ,a jó küzdősport/harcművészet attól lesz jó mert szabadharcot is tanulsz , ettől fogod megtanulni , hogy milyen ha élesben megy.
2014. szept. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Singham üzeneteit nem kell komolyan venni. Olvasgattam a korábbi hozzászólásait. Ez a felhasználó másra sem képes mint rossz hírbe hozni másokat, kritizálni és gúnyolódni.Valószínűleg azért, hogy önmagát jobbnak érezhesse. A legviccesebb az volt amikor a Kellemen ryu féle jiu jitsut ócsárolta :D Ami nem mellesleg Japánban is hatékonynak elfogadott jiu jitsu...

Apropó akkor jiu jitsut is felesleges gyakorolni, hiszen abban is hallásos technikák vannak. (pl. földre vittel és torokra/fejre taposás)

2014. szept. 30. 11:28
 27/30 Singham ***** válasza:

Kérdező te szerintem baromira összekeversz valakivel. :D Én Jujutsut szidni? Linkeld már be kérlek alássan. :D Szerintem nem tudod, mert én a Jujutsut mindig szoktam ajánlani. :) Inkább Neutronlovagra gondolsz te, ő szokta Kelement szidni állandóan. Ahhoz a bagázshoz meg kérlek ne hasonlíts. :)

25-s: te szerintem most félreértettél. Én most nem a Wing Chun szidtam. Pl.: Juhász Zoltán Wing Chun szervezetének az edzéseit szoktam ajánlani mindig a Jujutsu mellett. Én azt mondtam, hogy az ilyen gyilkos technika marketing szövegeket nem kell elhinni. Ezt a részt stílustól függetlenül mondtam, az összes stílusnál az ilyen marketing szövegeknek nem kell bedőlni. Felmerültek a ,,halálos technikák" és én arra írtam az előbbi válaszomat, nem arra, hogy ti mit tanultok.

Meg igen, van egy-két stílus, amit ,,rossz színben tűntetek fel". Na, de ezek melyik stílusok? Krav Maga, Máday féle Wing Tsun, stb. Ahol nem az a lényeg a vizsgánál mit tudsz, hanem fizetsz-e rendesen. Az ilyen stílusokat meg soha a büdös életben nem fogom fényezni. :)

2014. szept. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Hűha! Ez esetben elnézést kérek! Valóban Neutronlovag írta, a Kelemen jiu jitsuról. Tekintsd tárgytalannak amit mondtam. Elnézést kérek! :) Én is szeretem a jiu jitsu ha nem találok rendes kung-fut akkor maradok a jiu jitsunál.


Viszont attól még, hogy egy technikát csupán szimulálják gyakorlaton (pl. én is a Kellemen jiu jitsu amiket próbáltam), még nem biztos, hogy nem fog eszébe jutni lesz az utcán... érthető okokból. (törések, húzódások, súlyos sérülések)


Illetve még egy bizonyíték videó, hogy a kungfu jó napjainkban is az utcára! :D

https://www.youtube.com/watch?v=vmHTd48hgBk

2014. szept. 30. 12:24
 29/30 anonim ***** válasza:

Hidd el én is sok helyen voltam és nem voltam megelégedve velük mert nem az volt a célom , hogy fizessek mint egy hülyegyerek a semmiért.. a Máday félét elítélem én is.

De az amire én céloztam halálos ként nem egy Xena jellegű benyomom a nyakadon azt a pontot és 1 percen belül meghalsz-re gondoltam hanem amit már leírtam.

Az oka annak , hogy most nem tanulom pont ez , nincs másik ami lenne annyira jó mint ahol voltam , a juhász Zoltán félére meg az első oldalon leírtam , hogy miért nem megyek :D

2014. szept. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Mindegy hogy ki mit gondol.

A többség úgy kritizálja a Wing Chun_t és társait, hogy azt se tudja miről van szó. Nem egyszer volt már olyan, hogy egy hü*lye azt hitte egy meditációs gyakorlatról, hogy a Kung-Fu-ban az a tényleges harc. :D Szóval oltári nagy félreértések vannak ebben a témában. A hozzászólók nagy része nem hogy a Kung-Fu-t nem ismeri, de életében nem járt semmire. Olyanok ők mint a Rocky fanok, nézik a filmeket, látják hogy a kigyúrt Rocky halálra edzi magát, ütik-verik, megy az izzadás, ömlik a vér és ez alapján elkönyvelik a boxot a küzdősportok királyának. Azt mondanom sem kell, hogy sokan utálják keletet. Az oroszokat, a kínaiakat és a japánokat és ez az előítélet is hozzáadódik a Kung-Fu és egyéb stílusok lehordásának.



A kedvencem az, amikor Bruce Lee-t is belekeverik a hozzászólásaikba:

"Bruce Lee rájött, hogy a Wing Chun sza*rt se ér."


Hol mondott ő ilyet?

Egész egyszerűen arról volt szó és itt a könyv a kezemben (!!!), hogy a Bruce Lee rájött hogy a Wing Chun tapadós kéz nevezetű technikája nem minden esetben hatásos. És tényleg nem, nyilván hogy a tapadós kéz nem fog beválni egy akkora ember ellen aki 3X akkora mint mi, mert egy lökés és csá. Lee sokféle harcművészetet és küzdősportot kipróbált és tanulmányozott:

- Wing Chun (ami sz*ar ugye)

- Európai vívás (innen a mozgása)

- Karate (igen ami sokak szerint sz*ar)

- Box

- Hung Gar Kung-Fu vagy a társstílusa

- Muay Thai

- Savate

- Judo

- Ju-Jutsu

- Birkózás


Az ő elve az volt, hogy minden harcművészetben/küzdősportban vannak hasznos elemek és vannak olyanok amik csak hátráltatják a gyakorlót.


Bruce Lee alapállása a Macskaállás volt.

Mozgása az európai vívásra volt építve.

Védekezésében megtalálni a Wing Chun-t és egyes technikáit. Boxütései is voltak. Muay Thai, Savate és Karate rúgásokat használt. Stb.



De soha nem mondta, hogy a Wing Chun sz*ar.

Csupán nem minden esetben hatásos.

A Wing Chun Kínában alakult ki, mivel Kínában nem voltak 3 méteres nig*gerek így ellenük nincs is benne technika. De én se harcoltam amúgy még 3 méteres emberek ellen. :)) Ritka hogy az ember nagyon magas illetővel összefut.


Szóval kérdező én azt mondom, hogy a Wing Chun jó ha tudod használni. Nem a stílus tesz naggyá téged, hanem te teszed naggyá a stílust. A harcban sok tényező szerepet játszik.


- Ki a gyorsabb

- Kinek a teste ellenállóbb az ütésekkel szemben

- Kinek nagyobb az állóképessége

- Ki találja meg előbb az ellenfele gyenge pontját

- Ki alattomosabb

- Ki tudja kielemezni az ellenfele mozgását hamarabb


És végezetül ha a box olyan jó lett volna akkor Bruce Lee eldobta volna a Wing Chun-t és nem foglalkozott volna mással mint a boxxal.



És kérdező ha szereted Bruce Lee-t akkor végigjárhatod azt az utat amit ő. Először megtanulod a Wing Chun-t, aztán a többit amit ő is megtanult. Nem szabad leragadni egy stílusnál és nem szabad hagyni, hogy bebeszéljenek neked dolgokat. Hogy ez nem jó vagy az nem jó.


És végezetül Bruce Lee azt is elmondta, hogy minden ember más. Nem lehet mindenkit elküldeni boxolni. Mert mondjuk egy 30 kilós csávó nem lesz jó a birkózásban, egy 150 kilós ember meg nem lesz jó Savate-ban (ahol folyton ugrál az ember, üt-rúg). Minden embernek azt a stílust kell választania, ami a képességeihez passzol.

2015. aug. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!