Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » DEFENDO vagy a KRAV MAGA a...

DEFENDO vagy a KRAV MAGA a hatékonyabb önvédelemre?

Figyelt kérdés
Mondjuk Én már a Krav Magát választottam, de, azért kíváncsi vagyok a véleményekre.
2010. jan. 22. 14:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Most megnéztem a kérdésed miatt 1-2 defendós videót (a kravmagát ismerem valamennyire), és ahogy látom, meglehetősen hasonló a két rendszer, úgy gondolom, hogy mindegy, melyiket választod, mindkettő igen hatékonynak tűnik.
2010. jan. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%
Egyformán hatékony mind a kettő. Defendo, krav maga, systema, sambo, savate, aikido, kali ezek mind hatékony önvédelmi stílusok.
2010. jan. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
krav maga + k3 és kettlebell edzéssel mellette (én így csinálom és fasza.)
2010. jan. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. jan. 22. 17:05
 5/13 anonim válasza:
5%
DEFENDO-t nemismerem de a Krav Maga Zsidó önvédelem már csak a becsületed miadt sem ajánlóm.
2010. jan. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Előbb tanulj meg magyarul írni-olvasni! Mellesleg nagy ívben lesz*rom, hogy zsidó vagy nem zsidó, de legfőképpen az idóta hozzászólásodat!
2010. jan. 24. 10:18
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Colt .45, esetleg egy Glock, vagy Parabellum...a többit felejts el.


De szegényebbeknek jó az AK-47 bajonett is.

2010. febr. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
krav-maga. de ha még kettlebellezel is akkor erős is leszel:D
2010. febr. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én defendozom,de láttam krav-maga edzést is.Midkettő hatékony minimális eltéréssel.Ide sorolnám még a kézitusát is,amiben verseny is van.Viszont ha még nem jártál semmilyen küzdősportra akkor a box a legjobb kezdésnek min. egy évig.Olyan alapokat tanítanak amiket ezeknél nem hagsúllyoznak eléggé.Pl ritmusérzék,lábak helyzete,ütemből ütés.És mivel mindkettő profitorientált a hibáidért a megtorlás minimális.Mindkét edzésen az emberek 80%ának lóg a keze,lendületből ütnek.Ha egy boxedzésen lóg a kezed úgy állbavágnak,hogy 3 napig levest eszel.Plussz előnye,hogy nem jössz majd zavarba egy emberes pofontól.Ha jól tudom Imi l is ökölvívó bajnokként kezdte.
2010. ápr. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

ha bármilyen két dolgot össze akarsz hasonlítani, akkor először meg kell határozni konkrétan a fogalmakat és kritériumokat, amely alatt döntést szeretnél hozni. Mit jelent SZÁMODRA az, hogy hatékony? A két rendszer "unokatestvére" egymásnak, de más a hatásmechanizmusuk:

Krav Maga: megállít, lezúz

Defendo: megállít, kontroll alá vonás, tetszés szerint befejezés.

Ebből is látható, hogy a KM inkább katonai, míg a Defendo inkább rendvédelmi célokra kiváló.

De mindenképpen azt ajánlanám, hogy szakembereket kérdezz meg, mert egyéb esetben már a fogalmak tisztázásánál is problémák lehetnek...

Minden jót.

2010. szept. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!