Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen küzdősporot kezdjek el...

Milyen küzdősporot kezdjek el önvédelmi célból?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves vagyok, kondizom már lassan másfél éve, de sokat érek az erőmmel ha nem tudom használni. Egyik ismerősöm a Thai Box-ra esküszik, a másik a judora. (bár e kettő közül inkább a thai boxot választanám)

Mit ajánlotok nekem? Kérlek ne legyen belőle veszekedés :)



2014. okt. 23. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

ha továbbra is kondizol mellette,akkor az ökölvívást.

több ok miatt is.

a bunyó általában ökölharc erre felkészíthet az ökölvívó edzés,a másik meg,hogy a tb edzésen szétrúgott combokkal,belilult,felvizesedett térdekkel nem fogsz tudni lábra edzeni rendesen.

tehát a mellett,hogy a célodhoz messze menően alkalmas lenne az ökölvívás,a legkevésbé hátráltatná a konditermi edzésed.

2014. okt. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!:)

Igazából engem meg is győztél.

2014. okt. 23. 22:31
 3/9 A kérdező kommentje:
Heti 2 box 2 kondi jó felosztás vagy kezdetben legyen több box és Menjen a kondi kárára? (valamikor tanulnom is kell, sajnos Ennyi edzés fér csak bele)
2014. okt. 23. 23:01
 4/9 anonim ***** válasza:
44%

Helló! Igaz, azt olvastam, hogy már meggyőztek, de azért egy dolgot hozzá szeretnék fűzni a témához, pontosabban kérdezni szeretnék: hatékony önvédelmet szeretnél tanulni? Szeretem a boxot, nagyon jól megtanít néhány dologra, és ha küzdelmi jellegű küzdősportot szeretnél csinálni, akkor az tényleg alkalmas rá. Ha viszont önvédelmet tanulnál, lehet nem az a legjobb választás, hiszen az önvédelem egy sokkal tágabb témakör, mint amit a box lefed. Ha például meg akarnak fojtani, elkapják a kezed, stb. akkor szerintem az olyan harcművészetek hatékonyabbak, mint a ju jitsu, sambo, vagy krav maga, tehát amik valós szituációkra próbálnak meg felkészíteni.


A legszemélyesebb véleményem a következő: csak jó ütő- (vagy) rúgótechnikával egy viszonylagosan tapasztalatlan ember ellen jó eséllyel fel lehet venni a harcot. Ha viszont valaki megtámad, valószínűleg nem először csinál ilyet, ezért ilyenkor jó ütő- és! rúgó- és! gáncsoló- és! ízületfeszítő technikára van szükség.


Remélem nem volt felesleges! :)

2014. okt. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Dehogy felesleges, minden válasznak örülök! :)

MMA-n is gondolkoztam, vélemény?

2014. okt. 26. 00:06
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
Na az MMA már sokkal közelebb van ahhoz, amire én gondolok! :) Bár nem próbáltam, és nem is ismerek MMA-sokat, az biztos, hogy az ottani küzdelmek rendkívül változatosak, és a jó kondin, technikán kívül nem kevés kreativitásra van szükség a győzelemhez! Az egyetlen, ami szerintem MMA-nal fontos lehet, az az edző személye. Ugyanis az MMA (nevében is benne: mixed) különböző irányzatok keveréke, ezért nem tudom, hogy az edző mennyire jártas az irányzatokban. Mert lehet, hogy ő maga szívesen üt, vagy földharcol, de emiatt elhanyagolja a lábmunkát. De ettől eltekintve nagyon jó! :)
2014. okt. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Semmiképpen se menj karate edzésre,mert én jártam 2 évig,de az utcán nem sokszor veszem hasznát.hallottam már utcai harc oktatót is.keress fel egyet.egyébként ha jó az álloképességed akkor én a thai-boxot javasolnám.remélem segítettem
2014. okt. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
Kovács Á.S. is jól mondta
2014. okt. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Na tisztázzunk valami. MMA az csak egy szabályrendszer. Attól, hogy minden sarkon van egy MMA klub, attól nem mindegyik hely hatékony. Van ahol egy birkózás+thai box szenny keveréket kapsz, míg máshol van külön edző álló és földharcra. Tehát egy normális MMA klubban van box edző, tb edző, brazil jiu jitsu edző, birkózó edző, stb. Az ökölvívás meg nagyon is jó utcára. Ha leütöd mielőtt közel érne nem tud semmit csinálni. Egy erős egyenessel betöröd az orrát össze is vizeli magát a 16 éves nem napon barnult kisgyerek. De! Nem árt mellé birkózás is. Így le tudsz fedni mindent. Most felmerülhet a kérdés, hogy akkor miért nem MMA, hiszen az lefedi mindkét területet? Nos, azért nem, mert legtöbb helyen igen gyenge az MMA, de ha klub megfelel az általam fentebb írtaknak akkor jó az MMA. A birkózás+boksz azért jó, mert ezek több ezer éve létező, letisztult, kiforrott küzdőformák. Gondolja csak bele, hogy mindkettőt űzték már az ókori görögök is. A krav magát pedig felejtsd el. Nem oktatják jól. Az, hogy eljátsszuk, hogy elveszed a kést edzésen, nemfog semmit se segíteni. Ha fegyver ellen is akarsz védekezni menj el késharcra. A karate, kungfu megint nem jó. Mindkettőt gyérül oktatják és drága is lehet. Továbbá azt se felejtsd el, hogy utcán nem lesz földharc. Ha lemész földharcba egy gyerekkel, a többi majd addig szétrúgja a fejed. Utcán ökölbunyó, dulakodás, lökdösődés van. Erre jó a birkó meg a boksz. Rúgni meg szűk farmerban a jeges, vizes betonon elég nagy kockázat, mert biztos, hogy fejre esel. Dönts legjobb belátásod szerint!
2014. okt. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!