Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni thai boxolni?

Figyelt kérdés
Heti három 2 órás edzés. Úgy hallom, nem nehéz elsajátítani az alapokat, onanntól kezdve nyújtás és erőnlét kérdése.
2010. jan. 28. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Az attól függ milyen szinten akarod megtanulni, más idő ha csak hobbyból nyomod, más ha az utcai önvédelem a cél, és szintén más idő ha versenyszerűen akarod csinálni. Neked kell eldöntened, hogy milyen szinten akarod, de ez csak később (jó sok edzés után), derül ki, pontosabban döntöd el.
2010. jan. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
én thai-boxoltam...de nem heti háromszor-ez lóf...-nyáron naponta edzettem 3-mat (aki nem hiszi, így járt)és még így se volt elég sok mindenre, azt meg télleg jó volna tudnod hogy milyen szinten akarsz verekedni, önvédelemre+ hobbi szintre elég, de verseny szinten véleményem szerint ez kevés...de hát persze hogyha nincs ennél több edzés akkor ennyi edzéssel is lehet versenyezni csak annyi, hogy több idő kell hozzá...jah és még annyi, hogy szerintem annyira nem könnyű megtanulni nem tudom bal vagy jobb lábas vagy-e de a lényeg az hogy a bénábbik lábaddal fogsz szenvedni...legalábbis én rendesen szívtam a rugásoknál a bal lábammal (de ez csak én vagyok)..remélem tudtam segíteni jah és kitartást!
2010. jan. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ahogy az előző hozzászóló írta az, hogy heti háromszor elmész, nem elég. Arra elég, hogy az alapokat megtanuld és ne felejtsd el. Sajnos én is csak heti háromszor megyek, de edzésen kívül igyekszem sokat futni, nyújtani és lejárok konditerembe (ahol zsák is van). Ha versenyszerűen akarod űzni, szerintem NAPI 2 edzést kellene csinálnod. A másik valóban az, hogy a bénábbik lábaddal vért fogsz izzadni, én nagyon sokat szívtam vele, akármennyit nyújtok egyszerűen testre rúgva nem tudom kinyújtani. A lábmunkám pedig még mindig pocsék..
2010. jan. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy az, hogy mennyi idő alatt tanulsz meg, nagyban rajtad múlik. Kitartás és amit edzésen tanulsz, otthon gyakorold minél többet. Nagyon sokat számít, hogy gondolkodás nélkül menjenek a mozdulatok, bele kell égetned az agyadba. Ezt végtelen sok ismétléssel tudod elérni.
2010. jan. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Heti 3X 2 óra az már jó. Ennek ellenére azt mondom, hogy kb 2 év, mire az alapokkal tisztába leszel. Ne add fel, agyban dől el minden.
2015. jan. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!