Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért rossz a karate?

Miért rossz a karate?

Figyelt kérdés
Sokan mondják,hogy rossz.De miért?Ebben is vannak ütések,meg rúgások.Most egy thai boxos le tudja rúgni az ellenfelét,de egy karatés nem tud lerúgni senkit?

2014. dec. 27. 14:23
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 101/129 anonim ***** válasza:
76%

" Gyerekek én bokszolok és thai boxolok is, ha akarom simán csak kézzel is elverek egy thai boxolót, úgy hogy ő csinálhat bármit. "


Aha!

2014. dec. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/129 anonim ***** válasza:
72%

Miért lenne Aha? Én simán elhiszem neki. Egyrészt mert én is thai bokszolok és bokszolok. Na most ha valaki ismeri a thai boxot (hiszen ő maga is csinálja), akkor bírja is a combosokat, ellenben ő thai box mellett bokszol is, így az ő kéztechnikája eleve jobb mint egy olyannak aki csak muay thai-t nyomat. Innentől kezdve lábmunkával el is lehet lépni a combos elől, másrészt ha még sem sikerül ellépni előle akkor is le van szarva, mert kibírja. Onnantól kezdve pedig csak közel kell menni és ököllel gépelni. Persze az olyan bokszoló aki nem ismeri a muay thai-t, annak tényleg nincsen sok esélye. De az ő esetében simán van. Egyébként én is próbáltam, nem könnyű(!) az igaz, de egyáltalán nem lehetetlen.


Itt van Botha vs Bonjasky meccse. Botha egy egykori kiöregedett profi ökölvívó aki bunyózott még Tyson ellen is, Bonjasky pedig szintén egy thai box félisten. Az öreg 40 év körüli Botha alaposan megizzasztotta az akkor ereje teljében lévő 20 körüli Bonjasky-t, csak klasszikus boksz technikákkal.

https://www.youtube.com/watch?v=hhwjFhJWbls

2014. dec. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/129 anonim ***** válasza:
70%

"Na most ha valaki ismeri a thai boxot (hiszen ő maga is csinálja), akkor bírja is a combosokat, ellenben ő thai box mellett bokszol is, így az ő kéztechnikája eleve jobb mint egy olyannak aki csak muay thai-t nyomat. Innentől kezdve lábmunkával el is lehet lépni a combos elől, másrészt ha még sem sikerül ellépni előle akkor is le van szarva, mert kibírja. Onnantól kezdve pedig csak közel kell menni és ököllel gépelni. Persze az olyan bokszoló aki nem ismeri a muay thai-t, annak tényleg nincsen sok esélye."


Na végre vazze valaki! 7 év boksz és 5 év muay thai van mögöttem. Szerinted nem ismerem a thai box technikáit és trükkjeit? A low-kick elől pedig nem nagy kunszt ellépni, bár igaz, ami igaz nagyon sok gyakorlást igényel, na dehát azért vagyunk ott hogy gyakoroljunk. Amúgy pedig ökölvívásban lényegesen gyorsabban lehet fejlődni, mint thai bokszban. A thai boxnak nincs is komoly lábmunkája, araszolgat, megáll, combos, araszol, lecövekel, combos. Ha már emeli a lábát és kitesz oldalra, akkor már hátrébb is ugrok.

Mert ez nem lábmunka:

http://www.youtube.com/watch?v=H6b5nKkhfwM

Ez pedig igen:

http://www.youtube.com/watch?v=bcRXu8PyZe8


Elismerem, ha nem thai boxolnék, hanem csak ökölvívnék, akkor nem is lenne esélyem egy thai boxos ellen.

2014. dec. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/129 anonim ***** válasza:
68%

Miért mondja azt mindenki hogy rossz? Nem rossz egyáltalán! Aki azt mondja az szimplán hülye!

A karate hasznos! És nagyon jó.

2015. jan. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/129 anonim ***** válasza:
72%
Akkor lesz jó a karate, ha bizonyítani tud más küzdőstílusokkal szemben. Csak nem tud, ezt én is aláírom (nem azért, mert küzdősport mániás vagyok, én kedvelem a harcművészeteket, de ahol rossz edzésmódszereket használnak (nekem is rá kellett jönnöm) ott jó eredményeket nem lehet elérni)
2015. jan. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/129 anonim ***** válasza:
36%
Az itt válaszolók 97%-a semmit nem ért a küzdősportokhoz, ugyan úgy, ahogy a kérdést feltevő sem! Vicces és megmosolyogtatók a válaszok, épp úgy, ahogy a kiírt kérdés is!
2015. jan. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/129 anonim ***** válasza:
60%

"Az itt válaszolók 97%-a semmit nem ért a küzdősportokhoz, ugyan úgy, ahogy a kérdést feltevő sem! Vicces és megmosolyogtatók a válaszok, épp úgy, ahogy a kiírt kérdés is!"


Itt mindössze két ember van aki nem ért a küzdősportokhoz és a harcművészetekhez. A másik is Te vagy.

2015. jan. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/129 anonim ***** válasza:
100%
10 éve mma-zok, viszont ha valaki csak szidni tud egy küzdősportot, akkor az vagy nem ért hozzá, vagy nagyon nem jól csinálja, vagy kudarcélménye volt benne, vagy riválisnak tartja, mert ő mást csinál. Én mma-val egyetlen küzdősportot sem szólok le, mert minden küzdősport jó a maga nemében, de itt sokan csak szájkaratéskodnak és közük sincs a küzdősportokhoz. "Aki edz az érti, aki nem edz az nem érti!"
2015. jan. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/129 anonim ***** válasza:
48%

10 évvel ezelőtt itt minden volt csak MMA edzés nem. Te nem mma-zol 10 éve, maradjunk annyiban. Sőt mai napig nincsen igazi MMA edzés Magyarországon, amik ittHUN vannak MMA edzés címszó alatt azoknak a jó 90%-a akkora kamu, mint annak a rendje.


"Én mma-val egyetlen küzdősportot sem szólok le, mert minden küzdősport jó a maga nemében, de itt sokan csak szájkaratéskodnak és közük sincs a küzdősportokhoz. "Aki edz az érti, aki nem edz az nem érti!" "


Ebbe meg végképp nincsen igazad. Igen is vannak jó és vannak totál szar küzdősportok. El lehet felejteni azt a dumát "Egyik stílus sem jobb a másiknál".


Képzeld nagyon sokan karatéztak 10+ éveket, és utána jöttek rá, hogy szart sem ért az egész. De pl: egy 10+ éve savate-t gyakorló egyén tuti nem fog rászorulni arra, hogy elmenjen karatéjozni. Miért mert savate edzésen megtanul bunyózni. A 20+ éve karatézó meg kung-fuzó emberkék pedig ott szerencsétlenkednek thai box edzéseken, és a nulláról kell elkezdeniük ALAPSZINTEN megtanulniuk bunyózni.

2015. jan. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/129 aikiboxer ***** válasza:
39%
Mögöttem van 5 év karate meg ugyanennyi box, és nem szarozom le a karatét, de határozott meggyőződésem, hogy a box edzésmódszertana és mozgáskultúrája hatékonyabb a valós küzdelemben.
2015. jan. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!