Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme annak, hogy ju jitsu mellé eskrimát/kalit is tanuljak?

Figyelt kérdés

2015. jan. 27. 11:14
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
83%
Vannak páros gyakorlatok, mint ahogy eséstechnika, földharc, és küzdelem is +vizsgakövetelmény, mint írtam. Ha szerinted kamu menj le edzésre, bár meggyőzni nem akarlak, csak irritál mikor valaki hallomásból vagy valami más félinformációk alapján - esetleg rosszindulatból - hülyeségeket terjeszt.
2015. jan. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
80%
Hűha...elfogytak az érvek? Állítólagos másfél éves mélyenszántó tapasztalataid előtt bizonyára mindenki meghajol..szánalmas vagy, hogy mindenféle alap nélkül minősítesz embereket, stílusokat. Parttalan vita, és hülyeséget hiába ismételgetsz 52x attól még nem lesz igaz, de ha valóban érdekel, akkor bátran keress fel a szövetség egy dojoját, szívesen segítenek, és ha kultúrált emberek között töltöd az idődet, akkor talán idővel megtanulsz majd értelmesen kommunikálni is fröcsögés helyett.
2015. jan. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
66%

olvasnivaló, hogy legyenek valós információid is:

[link]

2015. jan. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
74%
2015. jan. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:
Már jelentettem a "Kelemen tanítványát"..
2015. jan. 30. 15:46
 16/43 anonim ***** válasza:
27%

A Szépvölgyi Géza is megírta anno, hogy mekkora kamugyökérség amit a Kelemen csinál. A válasz levél olyan is volt... :D


Másrészt, mit is tud egy Kelemen ryu-s? Hmm...állóharcban a fekte öves ju-jitsust is pillanatok alatt szétkap egy olyan aki 3-4 éve bokszol/thai boxol/savatezik/kickboxol, földrevitelekben ezerszer gyengébbek a judósoknál/birkózóknál. Földharcban pedig a fehér öves bjj-s is lazán széttép egy 2 danos jitsukát (úgy hogy öröm nézni).

Az ilyen kicsavarom a kést a támadó kezéből és többi "önvédelmi" csiribí-csiribú pedig egy orbitális baromság, amik repülőről is látszanak, hogy éles helyzetben lehetetlen megcsinálni.

Akkor kérdem én mit is tud egy ju-jitsus (és itt most nem csak a Kelemen-ryu irányzat, más irányzat is jöhet)?


Hmm...SEMMIT! Chh... le tud verni egy aikidóst vagy egy Leung ting wing tsunost, esetleg egy no contactos shotokanost? Tyűha...az igen.


A Kelemenékről pedig csak annyit, hogy Japánban ALIG-ALIG vannak 7-8 danos mesterek, de Pista bácsi 9 danos. Aztán a tudása max annyi mint egy 2-3 danos japánnak, igazából annyi se. Ja és senki ne jöjjön azzal, hogy a japánok is engedélyt adtak a Kelemen-ryu irányzatra, meg hogy ott is el van ismerve....stb. Jó pénzért mindig vannak bólogató japánok, ehhez hasonlót mások is megjátszottak már. Arról nem is beszélve, hogy az egész Kelemen-ryu vizsgarendszere maximum 3. danra van kidolgozva, és ez a vizsgarendszer is tulajdonképpen egy német ju-jutsu vizsgarendszer-klón. full koppintás. Holott bár csak 3.danig lehet vizsgázni, ennek ellenére kis hazánkban túlságosan szép számmal sorakoznak a 4-5 danos "mesterek". Mire föl? Becsületesen befizették a havidíjakat? Eljártak edzőtáborokba gyakran? Igen! Ismerek konkrétan olyasvalakit is aki a 3. dan után rögtön megkapta az 5. dant.

Rólam csak annyit, hogy úgy mentem le Keleme-ryuzni, hogy előtte 5 év thai box volt mögöttem. Ezek a 1-2-3-4 danos senseiek nem tudnak SEM ÜTNI, SEM RÚGNI normálisan. Kapnának egy emberes pofont, csak lesnének maguk elé.

A földrevitelek is olyanok, hogy ha nem akarom, akkor nem is tud egy jujutsus sem levinni a földre. Nem egy edzésen páros gyakorlatnál, volt feladat, hogy meg volt engedve, hogy ellenálljunk, hogy ne tudjanak minket levinni a földre. Hát én ellenálltam, izzadott is az 1 danos gyakorlótársam rendesen, aztán nagy nehezen sikerült neki, persze nem földhöz vágott, hanem együtt eldőltünk.


Ha egy judós vagy birkózó csinálná meg ugyanezt, az lazán beleépítene engemet a tatamiba függetlenül attól, hogy én mit akarok (tapasztaltam, volt szerencsém birkózóval gyakorolni, nem volt kellemes kicsit sem!).


https://www.youtube.com/watch?v=PAwBvCxMAy8


Aki ezt elhiszi, hogy működik is a valóságban, az meg is érdemli, hogy azt mondják rá, hogy hülye. (Sőt alapból nem normális az aki, Kelemen-ryuzik)

A videó bothárításos részéről annyit, hogy így lehetetlen blokkolni egy igazi bottal/viperával történő csapást. Eskrimázok negyedik éve, egy rendes gyors és erős csapás ellen maximum kitérni lehet, vagy fegyverrel(!) blokkolni. De nem így pusztakézzel kézcsavargatós varázslással.

Az a helyzet, hogy Kelemen bátyánkat megtámadná az utcán egy roma bökővel, másnap benn lenne a tévében, hogy életét vesztette az ország egyik legnagyobb harcművésze.


Nekem senki ne kezdje elmagyarázni, hogy a Kelemen-ryu ji-jitsu hatékony, mert z hazudik, vagy át van mosva az agya.

2015. jan. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
80%

Szépvölgyi Géza, hát...őt nem minősíteném, megtették már előttem, a neten is jópáran, sajnos ő sokminden csak nem jó példa a harcművészetben.

Ez a szétkap, összeesik így leírva szépen hangzik, csak sajnos nem igaz..bár hozzátenném a boxot/thai-boxot/kick-boxot/savatet nem tudom, nem is akarom szidni (főleg mert gyakorlom is). Oh, most már fehér öves bjj-s a 2.danost? Előbb még kéköves a feketeövest volt..na mindegy. Verseny, hogy lehet akkor, hogy többen eredményesen szerepeltek mma-ban is(jitsu fight, K-3)? Global Grappling esetleg ismerős? Ezt Kelemen ryu mesterek dolgozták ki, és a szabályrendszerben is visszaköszön a ju jitsu. De ha eltekintek a versenytől, rendőrség? Vajon miért ezt a szerinted varázslást oktatják, és alkalmazzák? Hogy lehet, hogy ott mégis működik a gyakorlatban is?

De ezektől eltekintve te szemléleteddel én azért nem tudok azonosulni, és szerintem alapvetően hibás mert ott vagy leragadva, hogy az aikidos leveri a kungfust, meg birkózó a nem tudom kit....csakhogy ez nem egészen így működik a valóságban. Egyrészt - maradjunk ennél - egy képzett jitus legritkább esetben áll le verekedni egy aikidossal, másrészt egy küzdelemben 2 (vagy több) ember küzd, nem a stílusok.

Illetve én nem tudom te hová jártál, vagy milyen jitsut láttál, de alapvetően manapság szinte minden harcművész próbál minél magasabb szintű komplexitást elérni. Ezért van az, hogy pl. a szövetségi táborban Novák Jenő full-kontakt kickboxot, Fekete Sanyi földharcot oktat. A vizsgákon küzdeni kell, így ha másért nem, akkor ezért is kénytelen vagy képezni magad ezeken a területeken ha előre akarsz jutni, magyarul: iskolázol, technikát tanulsz, gyakorolsz, zsákolsz, küzdesz. A ju jitsu komplex harcművészet amelynek szerves része a fojtások, dobások, ízületi feszítések, ugyanúgy mint az álló küzdelem és a földharc.

Nem tudom hány 7-8 danos van japánban, de mivel kb. 700 ryu van bejegyezve így gondolom akad néhány, ha nem baj nem számolom össze.Hm nem, nem a német vizsgarendszer klónja de kétségkívül hasonló ahhoz. A világszövetségből vették át a vizsgarendszert, és ez minden országban némileg eltérő. A 3. danig vizsgáztatás nem kifejezetten ju jitsu sajátosság, sosai Oyama halála előtt ez a kyokushin karatéban is így volt, csak azután lettek eltérő rendszerek, a 100 féle kyo szervezeteken. De több karate, vagy kempo stílusban ugyanígy van, ez egyátalán nem kirívó. A danvizsga az ami már némileg szabadabb, nem titkolt célja, hogy a vizsgázó az alkatához, képességeihez közelebb álló technikákat alkalmazza, persze ezek finom különbségek, de adott esetben lényeges lehet. "Szép számmal sorakoznak"...hát nem tudom, azért Dunát nem lehet velük rekeszteni 6- 4.danos, 2- 5.danos, és egy 6.danos mester van a szövetségben, akik mind a 80-as évek óta gyakorolnak, ezdenek így jutottak el idáig. Hm..lehet mégsem egyről beszélünk, mert mivel szűkítettük a kört így 3 ember jöhet szóba, viszont egyikük sem az általad említett módon lett 5.danos.


Mint fentebb említettem, nem tudok rosszat mondani a thai-boxról mert nagyon szeretem, évek óta gyakorlom is. De egyébként nem kétlem küzdőfenomén lehetsz (kívánom így legyen), hogy senki nem tud megfogni, de a jitsuban átlagosan 10-12 év alatt jut el valaki odáig, hogy dan vizsgát tegyen aminek része többek között a küzdelem is. Bár igazából a színes övesek között is van nagyon sok komoly küzdő, aki pl. kickboxban is versenyez, de veled nem bír el senki, retteghet a szövetség.

Bár mint írtam stílusok ellen beszélni szerintem felesleges, de azt ismeretlenül is kijelenthetem, hogy számomra komolytalannak hat - mondhatnám nevetségesnek - hogy te arra vered magad, hogy téged bizony az 5 év thaibox múltaddal senki nem tud "megfogni". Tudod más is edz, keményen, bunyózik, készül. Ugyanúgy ahogy a judosok, birkózók vagy akár thai boxot gyakorlók.

Azt, hogy te a Kelemen-ryu gyakorlóit milyen jelzőkkel illeted téged minősít...no comment. Ha figyelsz akkor esetleg megláthatod, hogy nem a botra ment a védés, ami nem mellesleg nem csuklócsavarással folytatódik, de gondolom ez számodra jelentéktelen apróság. Nincs itt senki agya átmosva, csak a saját arcodnál nem látsz messzebb, de félreértés ne essék, én meggyőzni nem akarlak, jó edzést

2015. jan. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
20%

"Hm nem, nem a német vizsgarendszer klónja de kétségkívül hasonló ahhoz."


Teljes mértékben ugyanaz, de ne zavarjon. Ne haragudj de amit leírtál az full baromság, grappling versenyt jujitsus még nem nyert, elhiszem, hogy indultak rajta, de kizárt, hogy nyerték volna. Ahhoz, hogy egy jujutsus grapplingban nyerjen elég sok bjj edzésre kell lenéznie. Rendőrségnek pedig nem oktatnak jujutsut, pláne itthon.


"Ha figyelsz akkor esetleg megláthatod, hogy nem a botra ment a védés, ami nem mellesleg nem csuklócsavarással folytatódik, de gondolom ez számodra jelentéktelen apróság."


A valóságban nem tudna egy csuklót sem megcsavarni, akkor sem ha fegyvertelenül támad az illető. Nem lehet megfogni egy egy gyors kezet. Az akció mindig megelőzi a reakciót. De ugye téged sem zavar ez a kis apróság....


"Illetve én nem tudom te hová jártál, vagy milyen jitsut láttál, de alapvetően manapság szinte minden harcművész próbál minél magasabb szintű komplexitást elérni."


Leírtam, te szerencsétlen, hogy a Kelemenhez jártam.


"hát nem tudom, azért Dunát nem lehet velük rekeszteni 6- 4.danos, 2- 5.danos, és egy 6.danos mester van a szövetségben,"


Ez mikori adat? 10 évvel ezelőtti? Akkor elhiszem, amúgy nem. Hogyan lenne már 6 4 danos, mikor egy edzőtáborban volt 8?


"Verseny, hogy lehet akkor, hogy többen eredményesen szerepeltek mma-ban is(jitsu fight, K-3)?"


Egyrészt ezek noname versenyek, másrészt ezek a jitsukák a ju-jutsu mellett orrba-szájba thai boxolnak, birkóznak bjj-znek...stb. Ja így már lehet full kontaktban bunyózni több szabályrendszerben is, de ez nem a jujutsunak köszönhető, kicsit sem.

2015. jan. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
66%
Olvasom itt a válaszokat látom jó kis vita alakult ki. Jómagam 7. éve kickboxolok, mellette bokszolok 3 éve, és régebben 2-2 és fél évig taekwondoztam is. Egy MMA edzésen, küzdöttem egy barna öves Kelemen-ryus tag ellen. Tényleg semmit sem értett az állóharchoz, pedig a csávó azt mondta, hogy kilencedik éve ju jitsuzik, sőt mellette shotokanozott is pár évig. De tényleg nem bántásból nem tudott ütni, és a rúgásai sem volt egy nagy szám. Aztán levitt a földre, de még sem tudott lekopogtatni. Elismerem kegyetlenül megszenvedtem vele, sokáig is tartott, de kijöttem a fogásból és újra állásból indult a küzdelem. Aztán szétrúgtam a combját, comb KO. Soha életemben nem földharcoltam, egy barna öves ju jitsustól pedig elvárná az ember, hogy lekopogtasson földharcban egy olyasvalakit, aki abszolút sík hülye a földharchoz.
2015. jan. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
92%

#18: Látom a tények továbbra sem zavarnak a fröcsögésben, nehéz lehet az életed..


A magyar ju jitsu szövetség danfokozatú jitsukáinak aktuális listája:

[link]


szerinted hány 4. danos van? Talán a többi titkos...igen a szövetség nyári edzőtáborában több 4. vagy más fokozatú jitsu is lehet, merthogy nemzetközi. Lefordítva: külföldről is jönnek. Ausztriából, Finnországból, Izraelből, Olaszországbó, Romániából, Szlovákiából...


Kérdezhetek még egyet? Ezen a videon szerinted kik szerepelnek?

https://www.youtube.com/watch?v=LRrtQvgLhLQ


Próbáld mégegyszer értelmezni amit leírtam: az általad említett mozdulat nem csuklócsavarás. Ebben a technikában az nics.

Bár gondolom most sem fog sikerülni. Igazából én szívesen vitatkoznék veled, ha érvelnél. Még csak azt sem várom, hogy mindenkinek a ju jitsu legyen a kedvenc harcművészete, de neked is ajánlom, hogy a tényeket illik figyelembe venni amikor véleményt alkotsz. Amúgy igen, amikor valaki mma küzdelemre készül akkor orrba-szájba nyomatja a bunyót, gyakorol, edz. Akár elmegy thai-box, bjj, boksz edzésre is. Ezt ugyanúgy megteszi egy karatés, birkózó, judos, bjj-s bárki..ettől még ugyanaz marad, és abból merít amit a legjobban tud. Kb. az UFC1-en volt utoljára tisztán a stílusok csatája.


#19: Bocsánat, hogy nem írok nevet, de nincs feltüntetve. Szóval röviden: igazad van, ha valóban ennyi ideje ju jitsuzik valaki akkor már nem szabad, hogy a földrevitel, illetve a kopogtatás problémát jelentsen főleg egy tapasztalatlan ellenfél ellen. Hm...igazából a combrúgás meg pláne nem, arra viszonylag egyszerű felkészülni. Mondjuk a shotokan erre talán nem a legjobb módszer (ettől még nem rossz), de jitsuban ezzel találkozik a knock down küzdelmek során. Úgyhogy igazából megvédeni nem tudom az illetőt, edzenie kell. Azt esetleg megkérdezhetem, hogy hol, kinél volt ez az mma edzés?

2015. febr. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!