Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme annak, hogy ju jitsu mellé eskrimát/kalit is tanuljak?

Figyelt kérdés

2015. jan. 27. 11:14
1 2 3 4 5
 41/43 A kérdező kommentje:
Akkor most mire is járjak,ha önvédelmet akarok tanulni?
2015. febr. 6. 14:58
 42/43 anonim válasza:
A japán ju jitsut a szamurájok használták, ha nem volt náluk épp fegyver. Ha edzésen van elég sparring (bunyó) akkor csináld nyugodtan!
2017. okt. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 Orfeus ***** válasza:

Ezt siralmas volt végig olvasni :D:D


Kérdező: teljesen jó!


A 2 veszekedő srác közül aki a jitsu ellen van, elég primitív és tudatlan sajnos. Aki próbálta elmagyarázni neki, érvekkel alátámasztva hogy miről van szó, annak respect hogy volt türelme egy ilyen buta emberhez.


A TEK-nél és a honvédségnél számtalan edző tart edzéseket. Ha hiszitek ha nem, nem is egységes a kiképzésük. Nem úgy működik hogy kiválasztanak egy stílust amit a csapatnak ki kell tanluni, aztán annyi. Akármelyik stílust, és az őt képviselő mestert is lehet kritizálni. A sok danról pedig annyit, hogy egy szint után az idő elteltével kapod a danokat, oktatással és gyakorlással. Vicces lenne ha 9-10 danig lenne tananyag akármelyik stílusban, mert így is kevés egy élet a 8-9 danig, nem még ha 10 danig lenne a "tanuló" fokozat elmélete. Sokszor tiszteletbeli rangok egyébként. Ha pl behozol egy stílust, elsők között gyakorlod, csinálod 50-60 évig, akkor az idő elteltével a stílus legnagyobb képviselői honorálják a munkádat, mégpedig ezzel.

Kb 4-ig tart az anyag, onnantól idő és odaadás. Én spec nem sajnálom a danokat, amikor már látszik hogy 30-40 éve van benne. Ha nem ők, akkok kik kapják a danokat? Akik 20 évesen nyernek egy világbajnokságot?

Jó mondjuk Kelemen már 10 danos a 2015-ös beszélgetésetek óta. Ilyen mondjuk a kyoba nem nagyon van, hogy 3 év alatt 2 dant kapsz pluszba.


Amit az ashiharáról írtatok az egy sztori, amivel jobban el lehet adni. Az hogy júzlesz a kyokushin, azt elég merész állítani, tekintve hogy az egyik legnagyobb arányban éppen a különleges rendeltetésű dandár tananyagát képzi Furkó Kálmán jóvoltából. Gondolom ő is gyenge stb. Csak annyit kérek hogy ezt a szemébe próbáljátok meg mondani edzés keretén belül. Ismerem annyira, hogy vevő lesz a full contactra is, ki lehet vele próbálni a tudásotokat. A videót linkeljétek majd be, havert vigyetek h legyen ki hazavisz. De sportolókat is említhetünk, mint pl GSP (MMA), és a K1 fénykorában Andy Hug. Biztos ők is gyengék.


Nem értem mi ez a bizalmatlanság a TEK és a honvédség iránt. Ott is emberek dolgoznak, ott is van jobb és rosszabb katona stb. Én egyetlen embert ismerek aki honvédségnél az akkor különleges műveleti zászlóalján volt pár évet. (Ezen kívül számtalan katonát ismerek, 3 évig szolgáltam) Most taktikai közelharcot és kérsharcot oktat. PM-ben tudok adni elérhetőséget, szintén próbára tudjátok tenni tudásotokat ellene.


Ez a kelemen féle jitsu nem tudom milyen lehet, de nem véletlen oktatják a TEK-nek, ebben biztos vagyok. Nem feltétlen hiszek az erősebb meg gyengébb stílusokban. Van pár év mögöttem, és sztorizhatnék, hogy thai box edzésen megcsaptam az európa bajnokot.


Ez kit minősítene? Ő lenne felkészületlen, vagy én lennék annyira penge?


Mind2 és egyik sem. Egy pillanat elég hogy figyelmetlen legyél, és máris kész a baj.


Ha utcára kell, mindig azt mondom hogy box. Ha sokáig csinálod gond nélkül 1-2 ütéssel offolod az embert.


Én nem azért kedztem el anno a harcművészeteket hogy nagykirály legyek, MMA-s ellen bunyózzak stb. Tetszett, élvezem, szeretem, és tudok ütni rúgni stb. Mindig lesz jobb, gyorsabb, erősebb.


Van sok téma amit feldobtatok. Egy MMA meccsen azért stílusfüggetlenk az emberek, mert az első UFC meccseken kiderült hogy melyik stílusnak mi a hátránya, és kövi meccsre már készültek rá, így egy hibrid stílus alakult ki.


Senki ne mondja hogy a box rossz mert állóharcban remek. Földharcban pedig 0, de ez egyénfüggő szintén.


Brazil jitsu pedig azért "jó" mert egy utca harc nem úgy néz ki mint a filmekben, de ezt youtube videókon is látjátok. Csapkolózás stb. Itt bőven van időd akárhol megragadni és levinni, és mire észheztér már kopognia kéne.


Thai box, kick box is jó, a tipik bunyós érzetét kelti, jól is néz ki, kemény is, ütni és rúgni tud. Simán le tud darláni egy lazább kombóval.

De itt is ha közel kerül egy aikido-s vagy jitsus, esetleg judos, akkor gáz van.


Remekül kiegészítik egymást, de külön külön kilépve a konfortzónából mindegyikre lehet mondani hogy használhatatlan... Ezért tanulnak többfélét a rendvédelmi szerveknél is.


Az hogy ennek a kelemen féle jitsunak sok varázslása van igen, de nem teljesen használhatatlan, így hogy videókat néztem róla. Az mondja ezt, aki eddig annyit tanult hogy ez a kezed ütni kell vele, lábaddal meg rúgni, azt pont. Nem tudod megfogni stb, ezek az érvek nevetségesek.


Csaba barátomat 2 cigó akarta megcsapni viperával, kapott rendesen, de elvette a gyerektől, aztán elverte mind a kettőt. Ekkor volt 17-18 éves és kb 50 kiló az 170-es magasságához. És nem sportolt semmit. Akkor most ő volt annyira penge, vagy az ellenfelek bénák, vagy most hogy?


Péter barátom, volt osztálytársam barna öves syto-ryus volt amikor beléjük kötöttek 3-an amikor a párjával mentek hazafelé. Relatíve közel laktak a szórakozó helyhez. Elverte mind a 3-at, az egyik korházba került. Használhatatlan, vagy ekkora szerencséje volt 3 ellen?? És nem 12 évesek kötöttek belé, azt hozzá kell tennem.


Az utolsó példa pedig Atis barátom, akit lerángattak a vonatról szintén 3-an. Ütötték lécekkel, mégis egyet megcsapott rendesen, és amikor elfutottak utánuk ment úgy hogy szétcsapták, közben a rendőrséggel tartotta a kapcsolatot hol van, és elkapták a srácokat. Tényekben is benne volt, rá lehet keresni. Addigra kb 1 éve krav magázott. Véleménye szerint egyáltalán nem tudta használni mert annyi adrenalin volt benne hogy nem jött elő a dolog. Mégis akkor a krav magát dícséri vagy magát az embert?


Akárki akármit mond, a pillanat heve ami eldönti, maga a harcos és a stílusból adódóan a távolság. Mindenkinek megvan a saját terepe. Persze egy MMA edzés ad a legátfogóbb képzést, de ennek ellenére sem csúsznék a földön ha nem muszáj, hanem inkább a boxra összpontosítanék, hogy ha komoly önvédelem lenne a célom.

2019. jan. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!