Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme annak, hogy ju jitsu mellé eskrimát/kalit is tanuljak?

Figyelt kérdés

2015. jan. 27. 11:14
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
62%
Csak kíváncsiságból: te mit értesz "éles" SWAT tapasztalaton? Ha már ennyire képben vagy, világosíts fel kérlek.
2015. febr. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
46%

"Hát..kb. ilyen válaszra számítottam, a magadfajta ha szembesítik vele, hogy nem igaz amit ír, vagy más a valóság mint amit elképzelt, és nagy hanggal terjeszt, akkor elkezd mindenkit anyázni, gyalázni. Nagy szar a kommandó (hiszen a BRFK-s barátod is megmondta), a TEK rendőrség, a honvédség (helyesbítés: sorkatona már több mint tíz éve nincs). A TEK a verseny meg természetesen siralmas, rendezz jobbat..."


Itt egyedül Te dőlsz be az agymosásnak, elhiteti veled a média meg az internet meg minden más, hogy itt ebben az országban minden jó. Azt pedig nagyon is jól írja a Szemétláda, hogy folyamatosan építik le a honvédséget. Ez pedig tény, te szerencsétlen. Amúgy Te mit erősködsz itt? Mindenki tudja, hogy nem úgy van, ahogy Te gondolod vagy elhiszed. Tájékozatlan vagy és átmosott agyú. Azért mert te hülye vagy, nehogy már azt jelentse, hogy itt minden válaszoló hazudik. A magyar katona kiképzése az tényleg lószart sem ér.


Nem akarom védeni a fenti válaszolókat, de egyik sem gyalázkodott és anyázott, leírták azt ami a tény, veled ellentétben.


Amúgy miért kellene neki jobb versenyt rendeznie, mint ami a TEK versenyek? Valószínűleg a fenti kolléga nem ebből akar megélni, nem az ő célja, hogy a TEK K1 versenyeit jobb színben tüntesse fel.

Rendezzen maga a TEK jobb versenyt! Már pedig ha szar az ő versenyeik, akkor senki sem fogja azt mondani rá, hogy jó, csak azért mert van pár hozzád hasonló gyökér, aki nem ért semmit sem a harcművészetekhez. Ha semmi közöd nincsen ehhez a témához, akkor ne is válaszolj itt ilyen témájú kérdésekre.

2015. febr. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
64%

"Csak kíváncsiságból: te mit értesz "éles" SWAT tapasztalaton? Ha már ennyire képben vagy, világosíts fel kérlek."


Atyaúristen! Ezt most komolyan kérdezed?

Ha nem tudnád kedves cimbora, USA-ban lényegesen nagyobb a bűnözés (és főleg a szervezett bűnözés Pl: maffia, drogkartellek...stb), mint kis hazánkban. A bűnözés is sokkal gyakoribb Amerikában, ott vannak olyan helyek (pl: gettó) ahol mindennap lelőnek 1-2 embert.


Na most, ott bizony a SWAT-nak lényegesen gyakrabban vannak munkában. Az ottani bűnözők gépfegyverekkel vannak felszerelve. Nem úgy van, mint itthon, hogy van 4-5 cigány a kínai piacon lopott zsebkéssel felfegyverkezve.


Itthon nincs ilyen szintű és ilyen gyakoriságú bűnözés. Itt TEK-nek annyi a dolga, hogy elkap 2 hippit vagy rasztát akik otthon a panelban a 10. kerületben, pár kilónyi mariskát termesztenek titokban, és akkor az RTL híradóba bemondják, hogy " Tegnap este a TEK lekapcsolt 2 dílert akik komoly jelentőségű kábítószert állított elő".


Tyűha de kemények voltak ezek a TEK-es fiúk, le tudtak 8-an teperni 2 beszívott rasztát.


A SWAT-nál sokan vesztik az életüket is. Ha a TEK-et kitennék Amcsiba, hogy na most fiúk fel kellene számolni San Diego külvárosában egy kolumbiai drogkartellt (akik persze állig fel vannak fegyverkezve, és a tagok közül sokan a kolumbiai hadseregből származnak), a TEK-es fiúk 2 napot sem élnének ott meg.

Miért? Mert nincsen semmilyen éles tapasztalatuk.

2015. febr. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
81%
Igen, a sok jól értesült, tisztánlátó szakértő beírt mindenféle sületlenséget azzal kapcsolatban, hogy a TEK-ben miket oktatnak. Amikor leírtam, néhány nyilvános cikkel is alátámasztva, hogy amit írnak nem igaz, akkor lettem megjelölve mindenféle személyeskedő jelzőkkel (párat már nem látsz, mert levette gondolom az oldal kezelője). Erre írtam, hogy gyalázkodás. De tényleg, igazad van még nem anyáztak le. Először jött, hogy Kelemen a szemét, idióta, kókler meg be se engednék egy ilyen alakulathoz. Amikor kiderült, hogy mégis, sőt naponta oktat 2010 óta, akkor egyszerű logikával kijelentik, hogy az egész úgy szar ahogy van, és ott mindenki hülye, meg az évente megrendezésre kerülő verseny is vállalhatatlanul gyenge...sőt az egész szervezet, és minden benne dolgozó is, mert neki a barátja megmondta...ezek a felvilágosult, agymosás mentes vélemények, gratulálok.
2015. febr. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
76%
Ez így szépen hangzik, biztos jó sok filmet is láttál a témában, csak tudod amerikában sem azzal merül ki a swat munkája, hogy kivonulnak a "San Diego külvárosában tanyázó állig felfegyverzett kolumbiai drogkartellhez" és mindenkit halomra lőnek. Ennél egy kicsit összetettebb a dolog. Egyébként meg ja....az a magyar valóság, hogy itt a legkeményebb bűnözők a mariska termesztő raszta gyerekek. Kívánom, hogy egyszer így legyen...
2015. febr. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
48%

"Igen, a sok jól értesült, tisztánlátó szakértő beírt mindenféle sületlenséget azzal kapcsolatban, hogy a TEK-ben miket oktatnak. Amikor leírtam, néhány nyilvános cikkel is alátámasztva, hogy amit írnak nem igaz, akkor lettem megjelölve mindenféle személyeskedő jelzőkkel (párat már nem látsz, mert levette gondolom az oldal kezelője). Erre írtam, hogy gyalázkodás. De tényleg, igazad van még nem anyáztak le. Először jött, hogy Kelemen a szemét, idióta, kókler meg be se engednék egy ilyen alakulathoz. Amikor kiderült, hogy mégis, sőt naponta oktat 2010 óta, akkor egyszerű logikával kijelentik, hogy az egész úgy szar ahogy van, és ott mindenki hülye, meg az évente megrendezésre kerülő verseny is vállalhatatlanul gyenge...sőt az egész szervezet, és minden benne dolgozó is, mert neki a barátja megmondta...ezek a felvilágosult, agymosás mentes vélemények, gratulálok."


Azok a cikkek amolyan semmilyen forrásból származnak, de ne zavarjon. Másrészt egy ex-BRFKnak előbb fogok hinni, mint neked a senki gyökérkefének. Náluk is járt oktatni a Kelemen, semmit sem ért. És igen is kókler a Kelemen, több okból. A tudása nincsen 4 dan sem, nemhogy 8 dan. Szerinted az ő tudása egyenlő egy japán 8 danos mesterével? Nem. Még egy 5 danoséval sem. Sok kókler harcművész van ebben az országban, nem csak a Kelemen, ott a Máday Norbert is, aki szintén tartott a TEK-nek szemináriumot.


"Ez így szépen hangzik, biztos jó sok filmet is láttál a témában, csak tudod amerikában sem azzal merül ki a swat munkája, hogy kivonulnak a "San Diego külvárosában tanyázó állig felfegyverzett kolumbiai drogkartellhez" és mindenkit halomra lőnek. Ennél egy kicsit összetettebb a dolog. Egyébként meg ja....az a magyar valóság, hogy itt a legkeményebb bűnözők a mariska termesztő raszta gyerekek. Kívánom, hogy egyszer így legyen."


Ez nem fimnézés kérdése. De itthon közel nincsen olyan bűnözés, mint ott. Hol vannak ebben az országban igazán veszélyes bűnözők? Hm? Sehol. Az, hogy van pár késelős cigó, meg bár sikkasztó bankár aztán ennyi. Egy szóval sem írta senki, hogy a ganja-termesztő raszták a legveszélyesebbek itthon. De kb. ilyen szitukhoz is kihívják őket. Tény, hogy amcsiknál sem kizárólag csak annyi a SWAT dolga, hogy szitává lyuggassanak pár gengsztert, de attól még nekik tényleg lényegesen gyakrabban és sokkal veszélyesebb problémákat kell megoldaniuk.

Hány TEK-es halt meg tűzharcban? Egy sem. Igazából szerintem komoly tűzharcuk sem nagyon volt. A SWAT-ból pedig már nem kevés embert temettek. Na ezt a tapasztalatot soha sem fogják behozni a magyar különleges erők.

2015. febr. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
76%

Szerinted, ha a TEK főigazgatója nyilatkozik a képzési rendszerükről az "amolyan semmilyen" forrás? Elmondja, leírják, hogy így van, ők az oktatók, ez a rendszer. Az szerinted hazugság mert a te BRFK-s haverod megmondta, jól értem?


Ezt a 4.dant, hogy számoltad ki? :) Csak kíváncsiságból kérdezem, világosíts fel kérlek. Gondolom amúgy évekig jártad japánt az ottani 8. danosok edzését szorgalmasan látogatva, innen az éleslátásod...jézusom.


Utolsó kérdés: az lenne szerinted siker és valódi tapasztalat ha egy különleges alakulatból valaki meghal akció közben? Ezt te tényleg így gondolod?

Félreértés ne essék, én nem mondtam, hogy a TEK a világ legjobb alakulata, annyit viszont állítok, hogy rendelkezik a szükséges, képességekkel, és tapasztalattal és szerintem, ha egy akcióban valaki megsérül vagy meghal az kudarc. Az USA egy 300 milliós ország, valóban sokkal könnyebb fegyverhez jutni, sőt még azt is aláírom, hogy az ottani SWAT egységek tapasztaltabbak, nagyobb merítés van régebb óta csinálják, valószínűleg ezért oktatták ők a magyarokat és nem fordítva. De ha valaki akció közben meghal, az ott is kudarc, és remélem ilyen "tapasztalat" magyarországon soha nem lesz. Szerinted annak a tűzoltó egységnek van igazi tapasztalata, amelyiknek egy tagja már lett tűz áldozata? Agyrém...komolyan

2015. febr. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
36%

"Félreértés ne essék, én nem mondtam, hogy a TEK a világ legjobb alakulata, annyit viszont állítok, hogy rendelkezik a szükséges, képességekkel, és tapasztalattal és szerintem, ha egy akcióban valaki megsérül vagy meghal az kudarc. Az USA egy 300 milliós ország, valóban sokkal könnyebb fegyverhez jutni, sőt még azt is aláírom, hogy az ottani SWAT egységek tapasztaltabbak, nagyobb merítés van régebb óta csinálják, valószínűleg ezért oktatták ők a magyarokat és nem fordítva. De ha valaki akció közben meghal, az ott is kudarc, és remélem ilyen "tapasztalat" magyarországon soha nem lesz. Szerinted annak a tűzoltó egységnek van igazi tapasztalata, amelyiknek egy tagja már lett tűz áldozata? Agyrém...komolyan"


Te idióta gyökér!!!!! Nem a halálesetek számítanak itt tapasztalatoknak, ezt senki sem írta te nagyon hülye. Az csak azért lett megemlítve, hogy érzékeltessük a Te kis csökött agyadnak, hogy a SWAt-osok feladatai ezerszer veszélyesebbek, mint a TEK-eseké. Tanulj már szöveget értelmezni! A TEK-et 2010-ben hozták létre az Orbán kormány rendeletére, öt év alatt nekik SEMMILYEN tapasztalatuk sincsen.

Aztán, az, hogy egy (Orbán)-kormány rendelet alapján létrejövő cserkészcsoport főigazgatója (aki szerinted nem a fidesz embere, ááá dehogy b+) miket kamuzik a nyilvánosság előtt, az egy dolog.


Ezért is hiszek az ex-BRFK-s ismerősömnek mert ő ebben a szakmában dolgozott, ő belülről látta ezt az egészet. Ráadásul az ő egykori társai közül is vannak jelenleg a TEK tagjai között.


Hogy honnan tudom, hogy nincs 8 dan a Kelemen tudása, ez igen egyszerű, láttam már szemináriumon 7-8 danos japán jujitsu mestert, és a Kelement is láttam már szemináriumon. Ő tudása nincsen bőven 8 dan. Ráadásul elég tohonya is az öreg, oké, hogy már idős, na de a 8 danos japán mester még nála is jócskán idősebb volt még is sokkal jobban mozgott.

2015. febr. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy pedig akármilyen szomorú is, de a halálesetek is egyfajta tapasztalatok ezeknél az egységeknél, mert egy részt tanulnak a hibájukból, másrészt pszichológiai(!!!) szempontból ez az egyik tűzkeresztségük, mert akkor tényleg megtapasztalják azt, hogy milyen elveszíteni egy társukat (ami persze még mindig szomorú dolog, és tényleg bár csak ne lenne ilyen), és ennek ellenére is erősnek maradni, nem megtörni lelkileg, nem bepánikolni, hanem végig csinálni a feladatot. Ide nem elég a kiképzésen lévő pszichikai felkészülés, mert ott csak modellezve/szimulálva van a dolog, teljesen más ez igazából nekik.


Tényleg kár, hogy van ilyen, de ez egy ilyen munka, ez is benne van a pakliba. A TEK-esek a SWAT-osokhoz képest tényleg kislányok. Amikor még volt a paksi Neutron-kommandó, az még egy tűrhetőnek számító egység volt ebben az országban, de persze ma már nincsen. Mert Viktor bácsi kitalálta, hogy szűnjön meg minden ilyen, helyette legyen TEK.

2015. febr. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
61%

Na...épp az előbb róttad fel nekem, hogy sérelmeztem a személyeskedő megjegyzéseket=gyalázkodást. Legalább 2 hozzászólást kitarthatnál, mert akkor nem kellene folyton magyarázkodnod.


Igen, szemléletes érzékeltetés volt, biztosan rengeteg tapasztalattal rendelkeztek ezen a téren, főleg a SWAT-ot illetően. Az már egy érdekes kérdés, hogy a TEK műveleti egységei nem teljesen azonos feladatkörrel rendelkeznek, mint egy SWAT egység, de nem is ide tartozik.

Yess...legalább valamiben igazam lett, csak előjött a kormány : ) Segítek: moooongyon le! :)

Szóval a BRFK-s haverod tudja ám az infokat a "cserkészfiúnak" (=Hajdú) meg fogalma sincs kik járnak be közelharc oktatás címén. Azt akartam már írni, hogy Máday nem tartott még szemináriumot a TEKben, volt már viszont pl. Peter Aerts többször is. Ja, amúgy az a cserkészfiú is volt pár hónapot az USA-ban SWAT-nál tanulni..

Értelmezzünk szöveget:

"Hány TEK-es halt meg tűzharcban? Egy sem. Igazából szerintem komoly tűzharcuk sem nagyon volt. A SWAT-ból pedig már nem kevés embert temettek. Na ezt a tapasztalatot soha sem fogják behozni a magyar különleges erők." - javíts ki kérlek: a SWAT-nál haltak meg tűzharcban, a TEK-nél nem, nekik nincs ilyen "tapasztalatuk". Nem ezt írtad?

Ha cinikus akarnék lenni megkérdezném, hogy szerinted az a jó kommandós akit már lelőttek?

Szerintem meg az egy sikeres akció, ha akit el akarnak fogni azt bilincsbe verve viszik el, úgy hogy senkinek nem esik baja.

Igen 2010-ben alakult a TEK, csak van aki már 20 éve ezen a területen dolgozik. Volt Komondornál, TESZ-nél, TEK-nél. Vagy szerinted mindenki 2010-ben került oda kopaszon? Fegyvert is csak a ramboban láttak...


Egyre kíváncsibb vagyok (mondjuk erre tényleg) ki volt az a japán 8. danos jitsu mester akinél szemináriumon voltál?

2015. febr. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!