Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik legyen az alábbi...

Melyik legyen az alábbi harcművészeti stílusok közül? Mind verekedni mind az utcán a nagypofájú akárkik ellen, vagy egyéb értelmes lények ellen?

Figyelt kérdés

- Savate

- Muay Thai

- Hung gar


2015. márc. 3. 01:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerinted haragszik az erő az észre, hogy verekedni akarsz tanulni "egyéb értelmes lények ellen"?
2015. márc. 3. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Box. Szerintem az az alap mindenhez. De ne akarj verekedni :)
2015. márc. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 goolky válasza:
A harcművészet nem a verekedésről szól. Különösen nem az utcai arcoskodásról. De ha ez a cél, válaszd az utcai harcosokat, vagy a ketreceseket :)
2015. márc. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Yepp. Az utcai bunyók nagyon nem filmesek. Akárhányszor belekeveredtem kisebb csetepatékba, nekem nem igazán maradt tiszta, hogy ki mit csinált közben... így - szerintem - tök mindegy, hogy milyen a stílus :D
2015. márc. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tudom hogy miről szólnak a harcművészetek.

A kérdésemnek az a lényege, hogy melyiket tanuljam ki.

Mindháromban találok érdekes és magával ragadó elemeket.


A Savate a gyorsasága miatt tetszik, a Muay Thai az erős rúgás miatt, a Hung Gar azért mert sok elem van benne a Tigris Stílusból is és sokat foglalkoznak a test felkeményítéséből és mert ez egy kemény külső stílus. Azonban olyat szeretnék ami hasznos arra az esetre, ha meg kell vernem valakit, ha harcba keveredek stb. De nem tudok dönteni sajnos.


Mivel a Savate és a Muay Thai-ban sok a sparring vagy hogy mondják felétek így ezek vannak első helyen, de a Hung Gar-on is sokat gondolkozom.

2015. márc. 3. 18:10
 6/7 aikiboxer ***** válasza:

Oda menj, ahol van zsákolás és fogvédős/puhakesztyűs sparring (kesztyűzés), normális az edző és az edzés, legalább heti 3 edzés van és a lakóhelyedtől max. 20 percre van (különben nem fogsz járni).


Ha thai box és savate is van a lakóhelyedhez közel, akkor menj el mind a két edzésre és ahol jobban érzed magadat, azt csináld. Itt már az edzőtől/edzéstársaktól több függ, mint attól, hogy melyiket kezded el.

2015. márc. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Pesten van mind a három és egymástól nincsenek távol.

És tényleg majd így döntöm el, erre eddig nem is gondoltam. :D

2015. márc. 3. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!