Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Utcára boksz ellen milyen...

Utcára boksz ellen milyen küzdősport, harcművészet lehet hatásos?

Figyelt kérdés
2016. dec. 11. 11:26
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
19%

Pfff...minden. :D Talán kicsit túlzok, de 1-2 kivételen kívül minden. Az az 1-2 kivétel pedig Magyarországon nincs is. Igazából az ismereteim között sincs. Tehát több, mint 25 stílust ismerek kívülről belülről, köztük a Boxot is, ezért tudom, hogy ezek bármikor szétszedik a Boxot. Pláne utcán. A Box az ringben nagyon kemény. Utcán csak veszélyes. Ha van egy kis tapasztalatod, rálátásod a dolgokra, akkor a legrosszabbul oktatott Kung-fu vagy Karate stílussal is legyőzöl utcán egy Boxolót (aki a te szinteden van). De például Magyarországon ezek vannak jól oktatva: Hung-Gar, Choy Lay Fut, Muay Thai, Taekwondoo, Kick Box, Emin Boztepe féle Wing Tzun, Lo Man Kam féle Wing Chun, Wado-Ryu Karate, Goju-Ryu Karate, Jiu-Jutsu, Ninjutsu, Savate de a Leung Ting féle Wing Tsun is egyes helyeken (Pécsen) jól van oktatva. Aztán ott vannak még a testharci stílusok, amik ellen a Box a nulla és a semmi között szerepel, tehát Judo, Birkó, Shuai Jiao, jól oktatott Tai Chi/Wudang.


Az előbb felsorolt stílusok bármelyikével lapátra tehetsz egy veled egy szintű Boxolót. Utcán biztos jó esélyed van, ha ügyes vagy és tapasztalt, ringben meg rohadt nehéz dolgod lenne, de ott is mehet.

2016. dec. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
6%

De ami még fontos, hogy hogy használod az adott stílust. A Box ellen tudj pontosan és gyorsan rúgni, aztán rúg le a térdkalácsát és jó napot kívánok. Ha minden gyakorlod az alsó rúgásokat, közben megtanulod gyorsan a könyököd a szád elé húzni, akkor egy Boxoló már meg is van lőve. De, ha mondjuk Hung-Garra mész, akkor ott megtanulsz dulakodni, lefogni, berontani. Szintén tehetetlen a Box. Lefogod és csókolom. Ez is csak gyakorlás kérdése. Míg te megtanulsz lefogni, egy Boxoló nem tanul szabadulni. Tehát ennyi, feléd billen a mérleg. Ha Wing Tsun/Chun/Tzun-ra mész, ahol szó szerint kézharcolni tanulsz, azzal mindig veszélyben leszel egy Boxoló ellen. Jó esélyed van, de veszélyes. Hiszen ott vagy, ahogy a Boxoló szeret lenni. Te is szeretsz ott lenni, de ő is. Ergo nincs az, mint mondjuk a Taekwondoonál, vagy Hung-Garnál, hogy ahol te szeretsz lenni, ott a Box nulla. Tehát ez a különbség. A Wing stílusok nagyon jók, de egyiket sem oktatják olyan jól, mint a Boxot. Tehát necces! A legjobb a Hung-Gar, Choy Lay Fut, Muay Thai, Taekwondoo, Judo, Birkó, Shuai Jiao, Wudang. Ezek mind ott szeretnek harcolni, ahol a Box nulla. Így is veszélyes a Box, mindig is az lesz, de közel sem annyira, mintha ott próbálnál meg vele harcolni, ahol ő is szeret lenni.


Remélem érthető, azért eléggé szájbarágósan mondtam.

2016. dec. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
77%
A wing tsun egy kalap fos. Tipi-tapi cicapacsi köcsögkarate. Az összes kungfu, karate és más csing-csung mehet le a klotyóba. Boksz ellen, egyedül a muay thai, birkózás és a savate ér valamit, talán még a judo.
2016. dec. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
83%

"Ha van egy kis tapasztalatod, rálátásod a dolgokra, akkor a legrosszabbul oktatott Kung-fu vagy Karate stílussal is legyőzöl utcán egy Boxolót (aki a te szinteden van)."


Hogyne... persze... Sűrített fiam, te hülye vagy helyből, neki sem kell futnod. :D


Elmondom neked a legjobb színvonalon oktatott kungfuval vagy karatéval sem tudsz legyőzni egy rossz színvonalon oktatott ökölvívót. A keleti harcművészetek mozgásanyaga és technikái életszerűtlenek, irreálisak és elavulta, sőt túlbonyolítottak.

2016. dec. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
62%
A boksz ellen az MMA, thai box, savate, birkózás szállhat harcba, de hogy melyik győz azt nem lehet megmondani!
2016. dec. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
91%
Az ökölvívás és a birkózás az istenek stílusa!
2016. dec. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 aikiboxer ***** válasza:
60%

"Tehát több, mint 25 stílust ismerek kívülről belülről, köztük a Boxot is, ezért tudom, hogy ..."


SűrítettLevegő egy 17 éves kissrác, képzelheted, mennyire ismer 25 stílust kívülről-belülről... a boxról pl a leghalványabb fogalma sincs.


Kérdező a box ellen, őszintén, a legjobb a box. "Sajnos" a boxolók rendszerint nagyon képzettek, jó a kondijuk, nagyon erős stílus...


Ha mindenáron boxmentes ellenszert szeretnél találni, akkor nézd meg az eskrimát és hordj magadnál valami eszközt.

2016. dec. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
31%

"Utcára boksz ellen milyen küzdősport, harcművészet lehet hatásos?"


Tényleg minden. Én már láttam ,hogy sáska kung-fu mit tud ellene. A bokszoló 190 magas volt, kb. 90-100 kiló és a kung-fus haveromhoz hozzá se tudott érni. Beleszaladt egy láncütésbe végül és ko-t kapott. Kung-fus haverom 165 centi 50 kilós kínai. Mellesleg kidobó és mma-ban versenyzik. Az európai stílusokat mindig lenyomta. Edzésen találkoztunk, én korábban thai-boxoltam, ju-jitsu, ninjutsu is ment és sparringon mégis elintézett. Hozzá se lehet érni, az ütése olyan mint a beton.

2016. dec. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
71%
#8 vagyok, még annyit hozzátennék, hogy szerintem Mike Tysont is lenyomná, de még Sűrített Levegőnek is elő kéne venni a titkos technikáit, hogy lehozza döntetlenre.
2016. dec. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
55%

"Kérdező a box ellen, őszintén, a legjobb a box. "Sajnos" a boxolók rendszerint nagyon képzettek, jó a kondijuk, nagyon erős stílus..."


Hát azért... ez is bátor kijelentés. Egy savate, thai box, birkózó, judós szétszed egy ökölvívót ringben/ketrecben, igen könnyen.


Utca az már más kérdés. Ott az nyer aki előbb tökön rúgja a másikat, vagy akinél van valamilyen fegyver.

2016. dec. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!