Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Utcára boksz ellen milyen...

Utcára boksz ellen milyen küzdősport, harcművészet lehet hatásos?

Figyelt kérdés
2016. dec. 11. 11:26
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
51%

" Az a valóság, hogy sűrített levegőt, vagy rozsda sárkányt szerintem egy 2 hete bokszoló cigány gyerek megverné, mert ahogy elnéztem őket nekik minden gondolatuk a kesztyűzés körül forog, szinte élvezik a bunyót. Ezek a kamu mesterek meg szerintem egy bal egyenestől hunyorognának, de azért még kritikát mernek írni egy bokszolóról!"


Fiam ne zavarjon, hogy ötödik hónapja bokszolok, 5 éve taekwondózok és 2 évet BJJ-ztam. Többet űztem szerintem igazi küzdősportokat mint te. Az fáj neked annyira, hogy ezek MELLETT gyakorlok 10 éve kungfut?

2016. dec. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
70%

56%-os, Te is csak Honvéd és Korbács seggét nyalod itt. Írod, hogy így MMA, úgy a boksz, aztán sík hülye vagy hozzá, pont ugyanannyira, mint SűrítettLevegő.

Rozsda Sárkány oké, hogy kungfuzik, de mellette gyakorol full kontakt küzdősportokat is, és ő nem fikázza a küzdősportokat, sőt ő még csak - Sűrített Levegővel ellentétben - nem is isteníti a kungfu ágazatokat. Ő legalább reálisan kezeli a dolgokat, pont azért mert van reális összehasonlítási alapja, hiszen gyakorol keleti harcművészeteket is, és modern küzdősportokat is.

Többször is linkelt olyan videókat ahol a kungfusok egész jól teljesítettek más küzdősportok ellen.

Ő legalább a kungfu mellett nem úgy érvel, mint Sűrített, aki szerint a kungfu valami felsőbbrendű legyőzhetetlen valami.


Na meg aztán ha ő 10 éve kungfuzik, mellette pedig gyakorolja (vagy gyakorolta) az általa említett küzdősportokat, akkor téged 56%-os, lazán kip*csázna egy sparringon. Maradjunk annyiban. Több tiszteletet, ember! Valamint úgy fikázz másokat, hogy előbb megérted az írásait.

2016. dec. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
65%
Az fáj neki, hogy sokak egész nap unatkoznak és itt próbálják elütni az időt. Pl. sűrített levegő, aki mindenkibe nonstop beleköt. Igen, ha sűrített levegő nem a wing tsunnt, hanem a karatét hypeolná, akkor a karatéra nézne mindenki ilyen ellenszenvvel, mert hihetetlen unszimpatikus elve az a "harcművész" hozzáállás, ahogy a boxra meg az mmara néz.
2016. dec. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
72%

"Az fáj neki, hogy sokak egész nap unatkoznak és itt próbálják elütni az időt. Pl. sűrített levegő, aki mindenkibe nonstop beleköt. Igen, ha sűrített levegő nem a wing tsunnt, hanem a karatét hypeolná, akkor a karatéra nézne mindenki ilyen ellenszenvvel, mert hihetetlen unszimpatikus elve az a "harcművész" hozzáállás, ahogy a boxra meg az mmara néz."


Rendben van, de engemet azért ki lehetne hagyni. (Most nem rád értem Honvéd, hanem az 56%-os válaszolóra.)


Én a bokszra soha sem néztem lenézően (hiszen csinálom én is!). Az MMA-ról pedig még csak nem is írtam véleményt.

Amúgy én többször is hangoztattam már, de kénytelen vagyok ismételni:


Van jelenleg kb. 400-500 féle kungfu stílus. Ebből a mai modern világban, jó ha van 10-15 ami működőképes. NEM EZEK A LEGJOBB STÍLUSOK A VILÁGON! De működnek. Ennyi.


Sőt! Én is azt tanácsolom, HA netán valaki úgy dönt, hogy szeretne kungfut tanulni, akkor mellette gyakoroljon valamilyen full contact sportot (boksz, thai box, judo...stb.).

Főleg azért, mert ebben az országban alig-alig akad normális kungfu edzés!

2016. dec. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
77%

Én senkivel nem személyeskedem, mert egyszerűen röhejesnek tartom magamhoz, hogy interneten méregessem a f*!szom tinédzser korú gyerekekkel. Sűrített levegő mellett, viszont sokszor nem lehet szó nélkül elmenni.


Az MMA, egy szabályrendszer. Kevert harcművészet (mixed martial arts). Bárki nevezhet, kung fus is, boxoló is, savatés is, karatés is, judos is. Most 2016-ra kezdi úgy kiforrni magát, hogy megtalálták az edzők a leghatékonyabbnak mondható stílusok keverését. Ez egy erős álló stílus: savate, muay thai, kick box, !!! ÖKÖLVÍVÁS !!! igen, a UFC-ben külön ökölvívó edzés szinte kötelező, mert egyszerűen szükség van rá a mozgáskoordináció és az ütésérzet, ütőerő miatt.

Ezenkívül birkózás, judo, sambo.

És a BJJ !

Nem véletlenül !

Egyébként meg kung fusok is bunyózgatnak az MMA-ban, de sosem jutnak el a UFCbe, vagy a bellatorba, mert egyszerűen kevesek hozzá. És ezt nem azért mondom, mert lenézem a keleti stílusokat, nem győzöm hangsúlyozni, hogy én is ju jitsuval kezdtem, sőt hihetetlen elvakultan csináltam, és tipikusan azt hittem a dan vizsgám után, hogy én vagyok az Isten. És 5 esetleg 6 olyan technikát tanultam meg ott, amit mernék alkalmazni a való életben, vagy merem tanítani a ketrecbe készülőknek. Ha tehetném sokkal hasznosabban tölteném el azt az időt, amit a jitsuval töltöttem, judoznék vagy birkóznék és mellett boxolnék, thai boxolnék savatéznék. De mindegy így alakult. És nem is haragszom magamra, ez kellett, hogy átfogó képet lássak a közelharcról. És nem, az a része, amikor egy csavarással lefegyverzel egy késes támadót NEM MŰKÖDIK egy késharcban jártas ember ellen, ezt egyenruhás koromban többször is kipróbáltuk, csak a szerencse és a támadó képzetlensége menthet meg, ha nincs nálad fegyver és elfutni sem tudsz egy ilyen szituációban.


Nah summa summárum, az út mindenhogy ugyanoda vezet, megtanulsz bunyózni, csak a leghatékonyabb mód ma az a mód, amit leírtam. Nem nem tudsz saskarom technikát alkalmazni egy olyan mmas ellen aki ebből él, hogy bunyózik. És nem is tudsz rajta aikidos, vagy ju jitsus csuklópörgetést csinálni. Egyszerűen NEM MŰKÖDIK, én ezt a saját bőrömön tapasztaltam meg. Persze egy betépett 20 éves gyerek ellen működik, de az ellen a jobb egyenes is !

2016. dec. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem pedig ötvözni kell a dolgokat.


Küzdősport+Harcművészet+Önvédelmi rendszer


Muay Thai+Aikido+Krav Maga

Ökölvívás+Choy Li Fut kungfu+Defendo

Brazil Jiu-Jitsu+Goju-ryu Karate+Systhema


Ezekkel már lehet jól bunyózni!

2016. dec. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
31%

Hát sárkány!

Úgy beszélsz az ökölvívásról mint egy kis kiegészítő stílus, mint ha megtisztelés lenne neki hogy te lejársz boxolni! Igen is lenézed! Ugyan úgy szidod, csak te értelmesebb vagy mint levegő . .

2016. dec. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
67%

56%-os! Egyáltalán nem fikáztam az ökölvívást soha sehol sem! Az, hogy írtam róla pár hátrányt (de előnyt is!), az még nem fikázás!

Igen nekem kiegészítő stílus a boksz. Miért? Mert én taekwondo alapstílusú vagyok, ezt űzöm egy ideje. ÉS PONT EZÉRT egészítem ki ökölvívással a TKD-t. Kiegészítem, hogy javítsak az ütéstechnikámon.

2016. dec. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Egyszer azt írtad hogy szinte semmit nem ér K1-ben, meg MMA-ban.
2016. dec. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
59%

ÖNMAGÁBAN nem is ér sokat az MMA-ban és a K1-ben.


K1-ben szétrúgják a lábukat. MMA-ban pedig vagy szétrúgják a lábukat, vagy földharcban lekopogtatják őket. De ez tény! Ezt mindenki tudja.

2016. dec. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!