Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mi a véleményetek róluk:...

Mi a véleményetek róluk: Korbács, Sűrített levegő, Sincere first, empire 2000? Értik a dolgukat?

Figyelt kérdés

Korbácsot, levegőt, sincere-t mindenki ismeri, empire 2000-rel pedig privátban beszéltem, ő az 54-57 %-os.

Szerintem korbács a legjobb!


2016. dec. 30. 15:58
1 2
 11/15 aikiboxer ***** válasza:
79%

AB nem különösképpen elfogult az ökölvívással kapcsolatban, tekintve, hogy:


1) a legtöbbször együtt ajánlom a muay thai-jal, kick boxszal, savatéval, és soha nem csak az ökölvívást nyomom

2) rendszeresen ajánlom a judót, BJJ-t, birkózást

3) rendszeresen ajánlom az eskrimát, defendót

4) kiegészítő stílusnak szoktam ajánlani az aikidót, krav magát (szerintem ez korrekt)

5) és valóban védeni szoktam a kendót azokkal szemben akik szerint ez csak ostoba csapkodás, mentségemre legyen mondva hogy közel egy évig magam is kendóztam

6) a karatét valóban kritizálni szoktam, de értelmesen, kifejtve, hogy mi a bajom – egyébként van mögöttem 5 év karate (heti 5 edzéssel, edzőtáborokkal és zöld övvel), szóval nem a sűrített levegőbe beszélek

7) soha nem szoktam fikázni stílusokat, amelyeket nem próbáltam, így egy szót se szólok a kung-furól, TKD-ról stb. és szerintem ez is így korrekt

8) tettem fel magamról fotót és korábban néhány videót is, lehet tudni, hogy hol edzek, hogy ki vagyok, szóval ez se atomtitok.


De amúgy imádom az ökölvívást (is) és nagyra tartom, igen. :) Talán ez nem baj.

2016. dec. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
10. Attól függ miben :o
2016. dec. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Aiki, hol vannak a videóid ?

2016. dec. 30. 20:23
 14/15 anonim ***** válasza:
39%

Nos...az a helyzet, hogy mindenki érti a dolgát. Most a fotelharcosokat leszámítva mindenki tapasztalat után beszél. És ugye itt jönnek a tévedések a képbe. Sincere Fist szerint a Wing stílusok hulladékok, csak azért, mert 1) rossz oktatásban részesült, 2) neki a Box és Savate jobban bejött. Eleve, aki fejben fel van nőve a témához, az tisztában van azzal, hogy ezek mozgások, ergó nincs olyan, hogy valami nem működik. Nekem például hiába mondják, hogy elméletileg nem tudom eltolni egy Boxoló egyenesét, mert gyakorlatilag meg megcsinálom, mert miért ne? Ő ezerszer gyakorolt egyenest ütni, én ezerszer gyakoroltam egyenest eltolni. Miért ne menne? Azért, mert itt pár ember megmondja, hogy elméletileg mi van és mi nem? :D Engem nem érdekel az elméleti része a harcnak. :/ Ezt bevallom őszintén. Ezért számomra az, hogy Karate vs Box, Wing Tsun vs Savate, ez nekem olyan, mint másnak az A autó vs B autó. Melyik a jobb autó, az A, vagy a B? Semmit nem tudunk a stílusok esetében az emberekről, holott az a lényeg. Én speciel szeretek a másik keze alatt beütni, miközben ő üt, szeretek aljas lenni és érzékeny pontokat, például térdet támadni, illetve gyakorlom, hogy belekönyökölök a másik ütésébe. Pár év múlva mindegyik úgy fog menni, mint az ágybaszarás, mert napi szinten gyakorlom őket, ahogy azt is, hogy hogy kell védeni egyenest, horgot, felütést, hogyan tudok szabadulni, lefogni, aljaskodni. Ezek csak mozgások, lényegtelen, hogy honnan tanultad meg őket, ha gyakorlod, akkor menni fog. Ezt is meg kéne érteni, de mivel senki nem érti, csak fanatikusan ragaszkodnak egy stílushoz, ezért vannak viták. És az a mulatságos, mikor 2 stílust egymás ellen küldenek és elemzik az egészet, de közben az emberekről szó sincs. :D Akik a legfontosabbak, arról szó sincs. Annyi elég az elméleti harcoknak, hogy Box vs Wing Tsun, hiszen a WT-sek nem tanulnak semmit, csak ülnek edzésen, ezért nem tanulják meg, hogy hogy kell eltolni egy egyenes ütést. :) Ez egy elméleti harc. Ha a gyakorlatit nézzük, akkor az ember a lényeg, hogy mennyit és mit gyakorolt.


De ez ugye nem pálya, így nincs mit isteníteni. :) Én ezért nem vitatkozom már. Felesleges nekem, hisz itt csak elméleti harc van, ami teljesen más, mint a gyakorlati harc. És engem a gyakorlati harc érdekel. Amíg itt egyesek vitatkoznak, addig én gyakorlom azt a 4-5 technikát, ami nekem kell egy harcba, hiszen ha nem gyakorlom, akkor nem fogom tudni kivitelezni őket. :)

2016. dec. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
56%

"Sincere Fist szerint a Wing stílusok hulladékok, csak azért, mert 1) rossz oktatásban részesült, 2) neki a Box és Savate jobban bejött. Eleve, aki fejben fel van nőve a témához, az tisztában van azzal, hogy ezek mozgások, ergó nincs olyan, hogy valami nem működik. Nekem például hiába mondják, hogy elméletileg nem tudom eltolni egy Boxoló egyenesét, mert gyakorlatilag meg megcsinálom, mert miért ne? Ő ezerszer gyakorolt egyenest ütni, én ezerszer gyakoroltam egyenest eltolni. Miért ne menne? Azért, mert itt pár ember megmondja, hogy elméletileg mi van és mi nem? :D Engem nem érdekel az elméleti része a harcnak. :/ "


1. Fotelharcos az itt Te vagy.

2. Elméleti síkon sem értesz a bunyóhoz, nemhogy gyakorlatban.

3. A jó oktatásban részesült 10-15 éve edzésre járó karatésokat és wing tsunosokat is lazán elverik az olyanok akik csak 2-3 éve bokszolnak vagy thai boxolnak és csak átlagos oktatást kapnak. Ez tény, mindenhol így van.

4. Arról pofázol, hogy ezek csak mozgások. Így van. DE ROHADTUL NEM MINDEGY, hogy az az adott mozgásrendszer, hogyan van kidolgozva. A wing tsun és a karate mozgásrendszere irreálisan és hibásan van kidolgozva, és túlbonyolított is. Egy alapból hibás mozgás rendszert hiába tanulsz meg jól, az nem fog működni. Ilyen egyszerű. Vannak jól kidolgozott stílusok és vannak rosszul kidolgozott stílusok. Ami jól van kidolgozva az működik, ami rosszul van az nem működik. A wing tsun nem működik, ez tény. Soha nem is működött. Yip Manról vannak legendák, de egy olyan feljegyzés sincs róla, ahol más stílusú kungfu mesterekkel harcolt volna. Ráadásul láncdohányos volt és ópiumfüggő, magyarán egy csapnivalóan szar mester volt. Nem úgy mint például Chang Dung Sheng, akiről több feljegyzés is van és videofelvétel is.

5. Te nem nem tudsz jobb egyenest eltolni, mert életedben nem voltál bokszedzésen, és nem tanultál meg jobb egyenest ütni. (Ne gyere a nyomorék thai boxos és tkd-boxolós haveroddal, mert az semmi, az cicabunyó amit egymással "gyakoroltok"). Mivel nem tudod milyen, így eltolni sem tudod. Pláne gagyi wing tsun technikával. Te valami álomvilágban élsz.

6. Belekönyökölni sem tudsz egy ütésbe. Szerinted olyan könnyű egy gyors ütésbe belekönyökölni. Kezdjük ott, hogy a könyök lassabb az ökölnél. A hatósugara is kisebb és célozni is jóval nehezebb vele. Profi thaiföldi muay thai mérkőzéseken is 20 könyökütésből 18 mellé megy, 1 súrol egy kicsit és 1 talán betalál. Ha betalál aláírom akkor pusztít, nem is kicsit. Egy fejet nem egyszerű eltalálni könyökkel, nemhogy egy gyors ütést.


Sűrített a te agyadat átmosták wing tsunon rendesen.

2016. dec. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!