Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek melyik karate a...

Szerintetek melyik karate a legjobb és miért az?

Figyelt kérdés
Nem az a kérdés hogy melyik a legrosszabb, és hogy a box miért jobb..

2017. jan. 8. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:
A shotokan karate.
2017. jan. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tessék ezt megnézni, megérteni, felfogni, ELFOGADNI! [link]
2017. jan. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 aikiboxer ***** válasza:

Szerintem, őszintén, nincs "legjobb" karate. Ugyanolyan jó mindegyik, illetve mindenki a saját stílusát fogja ajánlgatni. Én shito-ryuztam, de nem gondolom, hogy más stílusok rosszabbak lennének. Kicsit mások.


Abban se hiszek, hogy a kyo vagy az ashihara "jobbak" lennének. Kicsit más a koncepció, de alapvetően ezek is karaték.

2017. jan. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát azért, az Ashiharát Japánban sem tartják igazán karaténak. Inkább thai box+jujutsu nagyon minimális kyokushinos beütéssel. A goju-ryu pedig nem annyira merev és szögletes, mint a többi karate.


De egyébként igen. Egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál. Oda kell menni tanulni, ahol jobb az edzés színvonala és jobb az oktató.

2017. jan. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Karate és karate közt is különbség van. Valami hasonló mint a kung-fu stilusoknál, van ilyen, van olyan. Karateban az egyik inkább a gyorsaságra a fókuszok kihangsúlyozása a lényeg, valahol a testi erő, másiknál a fogás, megragadás és még ezer más kisebb nagyobb különbségek vannak. Ha megnézel egy olyan katát ahol sok stilusnál van, láthatod, a kivitelezésük és annak értelmezése nagyon eltérhet egymástól. Naa, itt láthatod majd pl, a shotokan karate inkább sport már, hisz kivették belőle a veszélyes részeket, míg az említett gojo-ryuban nagyon is benne van. Sajnos ez van, shotokan sport karate, tehát nem a legjobb, de azért nagyon tudnak pontosan támadni.

kyokushinból is több van, csak hazánkban 11-12. Mindegyik máshogy tanitja a karatet. Shinkyokushin is inkább sport már, mint karate, ezzel szemben van olyan kyo, ami a tradicionális, inkább gojo, pangainoon, shito no meg persze a kobu-do (igen, fegyveres) keveréke.

2017. jan. 9. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Isabeeel válasza:
Nálunk az egész család karatézik (Kyokushin) apukám 30 éve anyukám több mint 25. Én 4 éve kezdtem, majdnem az összes ismerősünk kyos. Én azért szeretem, mert elképesztően gyorsan és hatékonyan lehet fejlődni. Viszont az túlzás, hogy 'legjobb' mert nem próbáltam még ki a többi karatét...
2017. máj. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!