Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen küzdősportot ajánlanáto...

Milyen küzdősportot ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már 1millió ilyen kérdés volt. De önvédelemre melyik harcművészetet ajánlanátok?

Már akartak kirabolni cigányok és magyarok is. Eddig mindig elsprinteltem világgá mert egyedül 6 ellen nem fogom megváltani a világot. Ezután is ezt tervezem tenni, mert egy kés/boxer ellen nem hiszem, hogy értelme lenne "küzdeni". De azért mégiscsak jó lenne ha valamennyire azért tudnék bunyózni. A krav magán gondolkoztam, de sok helyen azt olvastam, hogy ott főleg csak szituációkat gyakorolnak és ha nem "tanultál" mellé mást akkor nem sokat ér. Esetleg van valakinek tapasztalata véleménye?


Nem tudom, hogy befolyásol-e bármit, de 2méter magas vagyok.



2017. febr. 22. 00:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
90%

"Én 5 éve bokszolok, de hajtottam már szét 2 embert is. Ismerettségi körömben is vannak ilyenek.

A bunyót hadd a férfiakra, te meg menj valami infó szakra!"


Ítélkezel előre, pedig nem tudsz rólam semmit. 5 év boksszal mit játszod az eszedet? Pontosan harmad annyit foglalkoztál küzdősporttal, mint én, kisfiú. Te még talán óvodában sem jártál, mikor én már küzdősportokkal foglalkoztam.


15 év kali, 7 év thai box és 5 év defendo (ez a jelenlegi, előtte régen még gimisként jártam judora, és kickboxra is pár évig) után képzeld tisztába vagyok azzal, hogy utcán mennyi esélye van egy embernek felvennie a harcot több támadóval szemben. Lehet, hogy a suliban kemény gyerek vagy, de ez semmi.


Az ilyen sztorikon jót mosolygok, hogy

Faterom/tesóm/spanom..stb. laposra vert x db kancigányt tök egyedül....

Annyi ilyen mesét hallgattam, az esetek 200%-ban nem igazak.

2017. febr. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Utolsó:


Nem akarok senkit védeni, de szerintem ha valaki 5éve boxol akkor ilyen "utcai cigányokat" akiknek az arcuk nagy de cingár gyerek az összes lehet, hogy meglehet verni.


DE abban én is biztos vagyok, hogy egy tapasztalt utcai harcost 1v1-ben sem valószínű, hogy elversz nemhogy ha többen vannak.

2017. febr. 22. 18:28
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

"ha valaki 5éve boxol akkor ilyen "utcai cigányokat" akiknek az arcuk nagy de cingár gyerek az összes lehet, hogy meglehet verni."


Egyet-kettőt igen (bár pár pofont bekap ő is), hármat pedig nem.

2017. febr. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalt ökölharcos 2-3 ember ütései elől még el tud mozogi, de amint körbeállják, lefogják, agyonverik.


Önvédelemre a legjobb taktikai lövészet. Bár itthon nem nagyon divat. Vagy egy kiképzezt harcikutya. Az összes olyan szituáció ahol kézitusában kéne nyerned több támadó ellen, minden támadó után feleződik az esélye hogy ép bőrrel megúszod.


A stukker puszta látványa általában elveszi a kedvét a legtöbb huligánnak vagy cigánynak, ha mégsem hát rajtad ne múljon az a pár gumilövedék. Hátrasasszé rántás stb.


Emellett érdemes elkezdeni pusztakézzel is edzeni de 10-15 évet mondanék aktív sparringgal hogy tényleg annyira hatékony legyél.

2017. febr. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Berserker88 válasza:
Systema, valaki ki akar rabolni, a sz.rt is kipaskolod a szemükön át. Az már más tészta, hogy az edzéseken elég keményen meg izzasztanak, de gondolom ez minden küzdősportnál így van, nem sokhoz volt sajnos szerncsém.
2017. febr. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én is így értettem ahogyan honvéd mondja!
2017. febr. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:

Tong Ling Ding Dong kung fu


ettől jelenleg nincsen jobb...


a dojóm elérhetősége még nincs meg, de majd hamarosan azt is

2017. febr. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem is sokan lebecsülik az erő fontosságát.

Két példát tudok mondani. Az egyik egy kidobó haverom pesten. Erőemelő, brutális erős. "Verekedni" egy 3 hónapos tanfolyam tanult meg. Soha senkitől nem kapott még ki.

A másik barátom pedig egy 70 kilós srác, de ő is kegyetlenül erős. Ilyet még tényleg nem láttam. Ő egyszer rendesen megpakolt 2 kidobót, illetve amit én is láttam, hogy egy barátságos bumyóra kihívta a 8-10 éve bokszoló spanját, akit pár perc alatt lerendezett. Hiába védekezett a bokszoló, olyan erővel küldte meg hogy egyszerűen eldőlt. Kegyetlen volt.

2017. febr. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Berserker88 válasza:
Persze, hogy nem hátrány ha erős is vagy hozzá, főleg ha ez technikával is párosul akkor elég valószínű, hogy összepakolsz egyszerre több embert is. De lehetsz akármilyen erős, ha csak kalimpálni tudsz a két kezeddel, hogy véletlen valaki belefusson. De ez a másik oldalra is igaz, lehetsz vékony, kicsi, ha gyors vagy mint a villám hatalmas meglepetést tudsz okozni. Nem utolsó sorban, hülyén hangzik de boxolhatsz 20 éve akár, ha még utcán nem verekedtél az első pofontól le fogsz blokkolni, mert nem ezt tanultad, nem azt tanultad meg, hogy ilyen érzés lesz, ha pusztakézzel izomból arcon vágnak.
2017. febr. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogsz leblokkolni.

Mert 99%-ban átlagemberrel fogsz verekedni, aki még ökölbe sem szorította a kezét. Te meg 20 év bokszal 1 ütéssel összerakod.

2017. febr. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!