Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 17 évesen nem késő elkezdeni...

17 évesen nem késő elkezdeni harcművészetet tanulni?

Figyelt kérdés

Nemsokára 18 leszek, de most nagyon megtetszett egy harcművészet fajta, már rájuk is kerestem hogy hol találhatók és mikor kezdődnek az edzések.

Viszont félek hogy túl "öreg" leszek, nem késő most elkezdenem?

És mit gondoltok arról, hogy egy lány ilyet tanul, nem furcsa a fiúk szemében?



2017. ápr. 16. 19:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem késő! Amúgy meg pár hónap múlva már olyan szinten leszel, hogy senki nem fogja megmondani, mikor kezdtél :) Az meg tök menő, ha egy lány ilyet csinál!
2017. ápr. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én úgy vélem, hogy soha semmit nem késő elkezdeni. Ez igaz a harcművészetre is.


Nálam pl abszolút pozitívum, ha egy lány hasonlóval foglalkozik (talán azért is mert mondhatni "szakmabeli vagyok" :D)


Mit fogsz tanulni ha szabad kérdezni?

2017. ápr. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Nyugodtan csináld, pláne, ha szereted és tetszik.
2017. ápr. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)


#2 Tradicionális japán harcművészetet (Bujinkan Budo Taijutsu) akarok tanulni. Akkor tetszett meg amikor láttam élőben egy félórás bemutatójukat, szinte mindent tanítanak de főleg önvédelmet (kézzel, késsel, minden elképzelhető tárggyal:D). Még sokan nem tudok róla, de az alapján amit láttam szerintem kipróbálom.

2017. ápr. 16. 21:32
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Nem hallottam még erről a stílusról, de nagyon jónak látszik. A sparringjuk érdekes, de legalább van, van testedzés is, jó szabaduló technikák, rúgások, belharc. Abszolút effektív. Ha tetszik, csináld bátran! :)
2017. ápr. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%

hát..ez a ninja edzés lesz sajnos:(

amúgy meg nem késő.

tegnap volt pont egy dok film egy középhíres feka színészről,aki 44 évesen kitalálta,hogy vívni akar egy k1 meccset.

elköltözött tájföldre,edzőt bérelt,vették kamerával végig és 1 év edzés után fel készült,meccselt is,sőt úgy gyomron térdelte a másikat,hogy az 1. menetben nyert.

meg egy tipp,hogy ha tetszik az ilyesmi mint amit kinéztél,akkor inkább sayoc kali,vagy scherma késharc edzésre lenne érdemes lemenned.

2017. ápr. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
37%

Igor Vovchanchyn-ról olvastam,hogy 17 éves korában kezdett el bokszedzésre járni.És végül a világ egyik legjobb (nehézsúlyú!) ketrecharcosa lett belőle.

Mondjuk szerintem ez a taijutsu nem sokat ér a gyakorlatban

2017. ápr. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hogy érted hogy nem sokat ér a gyakorlatban?

Sajnos én nem vagyok jártas a témában, erről láttam bemutatót és úgy tetszett meg, nem tudom mennyire veszem majd hasznát a való életben. De egy próbát megér:)

2017. ápr. 17. 07:44
 9/11 anonim ***** válasza:
35%
Az ilyen ninjutsu,taijutsu,aikido többnyire bűvészkedés.Szórakoztató és látványos,de egy rendes bunyóban/önvédelmi helyzetben nem nagyon lehet alkalmazni
2017. ápr. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Az én történetem válasza:
Dehogy is...harcmüvészetet nem késő....az én unokatesom 20 évesen kezdett jiu jitsu-zni(dzsidszicu).most 22 éves ...de már legalább 3 uj sportot kiprobált versenyt is nyert....szvalnnem késő 11/L
2017. ápr. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!