Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen küzdősportot ajánlanátok?

Pisti9876 kérdése:

Milyen küzdősportot ajánlanátok?

Figyelt kérdés
78kg vagyok, 1,8m magas hetente 3-4-5ször járok kondiba, sokáig úsztam is. A bokszban vagy a karatéban gondolkodtam de teljesen amatőr vagyok a küzdősportok terén ezért is kérdezek itt, hogy ti mit ajánlanátok? Debrecenben illetve környékén. Ami nagyon fontos, hogy az edzések színvonalasak legyenek és ne csak pénzkidobás legyen, hogy elmegyek és az edző leszar.?

2017. aug. 7. 17:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kyokushin jó, bár debrecenben eggyik dojoba járt innen egy srác, aztmondta edzésen csak ültek és jógazenét hallgattak xd
2017. aug. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen ezt próbálnám elkerülni, de tisztában vagyok azzal, hogy elsajátítani egy küzdősportot nem pár hónap lesz.
2017. aug. 7. 22:31
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát, küzdősportba azért hamarabb eljutsz egy szintre, a harcművészetnek több évek kemény edzése mellet olyan ereje lessz, hogy a védekező fél csontja is törhet.
2017. aug. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Karatét semmiképpen..sportnak,hobbinak jó,de ha meg akarod védeni magad akkor ne ezt válaszd
2017. aug. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És a kick boxról vélemény?
2017. aug. 7. 23:01
 6/12 anonim ***** válasza:
Az jó
2017. aug. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
49%
Ökölvívás. A thai-boxosoknak gyenge a keze és szar a lábmunka. A boxolóknak jó a lábmunkájuk és erős a kezük. A karate és társai ilyen 'fancy' és elegáns sportok. Ha kint vagy az utcán és meg kell védened magad akkor nem állsz le karatézni. Én régen thai boxoltam most ökölvívásra járok és 100x jobb. 13/L
2017. aug. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
13 évesen biztos sokat érthetsz az utcai bunyóhoz :DDDDDD
2017. aug. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%

"Ökölvívás. A thai-boxosoknak gyenge a keze és szar a lábmunka. A boxolóknak jó a lábmunkájuk és erős a kezük. A karate és társai ilyen 'fancy' és elegáns sportok. Ha kint vagy az utcán és meg kell védened magad akkor nem állsz le karatézni. Én régen thai boxoltam most ökölvívásra járok és 100x jobb."


Ekkora hülyeséget is régen olvastam már. A Thai Box védelme kézzel sokkal jobb, mint a Boxé, a kéztechnika nem merül ki az ütésekben. Ott vannak védések, csapások, elkapások, lefogások, rántások, könyöklés, és persze ütés. Namost a Box ezek közül tud egyet, igaz, azt nagyon, de nem elég, mert ha nem ő támad, akkor semmit nem tud tenni. A jó lábmunka alatt mit értesz? Ringben valóban téglább a Thai Box, de csak addig, amíg a Boxoló nem kap egy combost, aztán utána vége is a küzdelemnek. Utcán pedig felesleges jobban mozogni, sőt, hát én is Boxolok, de a Kung-fu lábmunkámmal lehagyom még a profikat is. Tehát a Box lelke valóban a lábmunkában van, de az sem igazán fejlett. Mellesleg én is Boxoló vagyok jelenleg, tehát ismerem a stílust jól, csak azon kívül más stílusokat is ismerek. Kétség kívül jó a Box, de a Thai Box az utcai körülmények között jóval effektívebb.


Amit ajánlok neked, kérdező, azok ezen stílusok: Box, Taekwondoo, Savate, Sanda, Thai Box, Hung-Gar, Kick Box, Judo, Birkózás, Kempo, Jiu-Jutsu. Ezeken van sparring, ezeken megtanulsz bunyózni.

2017. aug. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az őkölvívóknak jó a lábmunkájuk? Lábat nem is használnak!

Az utszán a leggtöbbjük nem sokat ért, mert kesztű nélkül ütni is másabb :'D, ezzel elentétbe a thaiboxosok jók:D

2017. aug. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!