Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen önvédelmi sportot...

Milyen önvédelmi sportot ajánlotok?

Figyelt kérdés
14/Fiú vagyok és jelenleg karatézom, amit szeretnék abbahagyni. Egyrészt, mert elegem van a katázásból, másrészt, mert túl kevés a szabad küzdelem. Valami olyan sportot keresek, ahol megtanulok jól verekedni, és nincs semmi formagyakotlat. Ja és budapesti vagyok. Előre is köszi
2017. dec. 4. 18:21
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Amúgy a Wing Chun ha jól tudom akkor egy Kung - Fu fajta. Akkor ebben is van formagyakotlat?
2017. dec. 6. 18:24
 12/32 anonim ***** válasza:
Van, de nem olyan haszontalan, mint a Karatéban. Meg azt lezavarják az első 5 percben, illetve hozzácsatolnak bemelegítést és így van némi tradíció is, meg edzés is. Nálunk így volt legalábbis. Viszont attól nem kell félned, hogy elformázgatjátok az egész órát, olyan nincs.
2017. dec. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Nem azért irtam, hanem azért, mert nem tudtad még felfogni a kata lényegét, ezért, most jobban leirom, vagy kiigazitom magam, nem érdemled meg a karatet. Közel 30 éve müvelem, nap mint nap az alap katákkal kezdünk, és megyünk feljebb. Levegőnek lényegében még igaza is lehet, hogy semmit nem ér, de csak azért, mert a haza karate oktatás sok helyen kimerül abban, megtanitják a kata lépéseit, de mit is csinálnak, azt már nem. Inkább versenyeztetik a karatekákat. Egy katában több önvédelmi mozdulatsor van van beépitve. Szóval neked olyan küzdősport kell, ahol nap mint nap pofozzák az embert, de érdemi tudádást nem kapnak.
2017. dec. 7. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

13-as, te is a minőségtelen oktatás miatt véled úgy, hogy a formázgatásnak van harci alapja. Nincs! A formázgatásnak annyi értelme van, hogy valamilyen szinten technika gyakorlás, idővel csinálhatod gyorsan és robbanékonyan, a Shaolin Kung-fu-t tekintve egyes formák állóképességet és komoly kéz- és láb koordinációt igényelnek, de itt pont. Olyan viszont nincs, hogy te egy formában legyakorolt mozdulatsort illesztesz be harci szituációba.


Nézzétek meg ezt a videót, erről van benne szó: [link]

2017. dec. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Köszömöm az összes eddigi választ!

Akkor én is másképp fogalmazok, ha ez nem volt érthető: NEM érdekel, hogy a kata milyen jó, én verekedni szeretnék tudni, megvédeni magam, nem pedig hangosan üvölteni, hogy kyon kata icch, meg kjáá, meg előre betanultan lépkedni és összevissza használhatatlan mozdulatokat csinálni.

A további válaszokat pedig a kérdésre szeretném kapni, nem arra, hogy nekem jó-e a katázás. Köszönöm!

2017. dec. 7. 18:33
 16/32 anonim ***** válasza:
Már kaptál választ a kérdésedre, az meg soha nem baj, ha képben vagy a dolgokkal.
2017. dec. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

Én is irtam, sok helyen rossz a karate oktatása. Viszont sok helyen jó, sőt kiváló. Kérdező nem akar ilyen dojo-ba járni, mert Ö bunyózni akar, magyarán még fiatal és nem értette meg a kihon és a kata jelentőségét. Vagy pont rossz helyen van.

El kellene már felejteni, hogy a karate a bunyoról szól. Azok akik fehér ruhában, különböző színű övekkel a derekukon egymást ütik rúgják egy tatamin, az nem karate!

2017. dec. 8. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Nagyon szomorú látni, hogy mennyi ember használna egy tankot rallyzásra, majd annak kiváló terepjáró képességeire hivatkozva hangoztatnák, hogy ez igenis nem háborúba való, mert fujjj, nem tank az, amelyik lő és fedezéket biztosít a gyalogságnak.


Én csak ennyit mondok. Mindenki gondolkozzon el, aki azt hiszi, hogy a Kung-fu, Karate (és tankok) nem harcba készültek (mert KI******UL DE!!!!!).


Illetve még azt is fontos tudni, hogy Okinawában is hulladék a Karate oktatás, meg úgy eleve az egész Földön, mivel mindenki egy teljesen rossz metodikát követ, bár ezt leírtam a tankos példámmal.

2017. dec. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Ha megtanulsz egy mozdulat sort, társsal is gyakorlod, évről évre szinte minden nap, akkor éles helyzetben az jön elő, amit megtanultál, beléd ivódott. Mikor elkezdi az ember az autó vezetést tanulni, csak, hogy legyen nálam is egy autós példa, akkor szinte görcsösen fogja a kormányt. Óvatos, bizonytalan kormány és pedál munkák, rengetegszer bele kell nyúlni, sokszor rá kell javitani. Majd évek sorár lekopik a görcsösség, lazább nyugodtabb lesz a vezetési stilus, már egy kézzel vezet másik a sebválton. Sok éles szitu miatt kialakul egy ösztön, amikor egy szép öszi nap reggelén a szarvasbika elémegy, de könnyed mozdulattal háritja a találkozást. Ilyen a kata is. Megtunulunk katából kiemelt mozdulatsort, amit bunkainak nevezünk, először gyatra életképtelen mozdulatokkal, majd egy idő után belénkivódik, mint a vezetés, és az jön elő amit gyakoroltunk, hogy elkerüljük a szarvasbikával való találkozást. Mikor elkezdtél kiskorodban önállóan evőeszközzel enni, összekented magad, ma meg becsukott szemmel még a villával is eltálalod a szádat.

Szerinted rossz a karate oktatás. Igy van, sok helyen rossz, ezt elismerem. Ott ahol versenyzőket képeznek, tényleg rossz, amit én még karatenak sem mondok. Viszont ahol a kihon, karate és bunkai megy szinte, ott jó. Nem sok ilyen dojo van az országban, de azért van szép számmal.

Mi a jó Judo? Ahol a Judo valódi lényegét tanítják, vagy az, ahol versenyzőket képeznek és nem tanítják vagy gyakorolják azokat a fogásokat, ami tilós versenyeken?

2017. dec. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Igen, csakhogy elfelejted, hogy a stresszhelyzetet kizárod. Az autót azért tanulod meg vezetni idővel, mert tényleg csinálod, mert ott vagy az éles helyzetben. Ha csak egy eldugott parkolóban mennél vele éveken keresztül, ugyanúgy görcsölnél, ha utána forgalomba kéne menned és nekimennél a szarvasbikának, mint a szél, mert a stressz miatt azt se tudnád, hogy hol a fék és a kuplung.


A másik meg, hogy a formázgatás még mindig nem harci szituációba való, abban csak harcban használható technikák vannak, de nem úgy, ahogy azok a formában kinéznek. Jó Kung-fu oktatás például az, ahol az edzések 2-2,5 órásak, az első 20 perc bemelegítés, formázgatás, utána erősítés izomzatilag és csontozatilag, San-Shou jellegű párosgyakorlatok, majd egy kis kesztyűben és fogvédőben sparring van rendesen. Vannak olyan Karate stílusok, amik sparring alapúak és inkább elhagyták a formákat és a harcra gyúrnak. Ezt tudod, hogy hogy nevezik? Evolúció. Már nem a 12. században vagyunk, hogy megtehetjük, hogy a 12. századnak megfelelően edzünk, hanem a 21. században vagyunk és fejlődni kell! Amelyik Kung-fu iskolák felveszik a tempót a fejlődés haladásával, ott olyan jó harcosok kepződnek, akik felvehetik a versenyt bármelyik küzdősportolóval, és ez igaz a Karatéra is. Vannak olyanok, ahol már kemény küzdelem van és az az alapja és ez a szép, hogy elkezdtek fejlődni, viszont az a baj, hogy nagyon sokan nem látják, hogy ez így helyes, mert szerinted is az már nem Karate. Pedig az az igazi Karate, ami a mai világban is életképes marad. Azt mondani, hogy az nem Karate ugyanolyan butaság, mintha egy mai autóra azt mondanád, hogy nem autó, mert az igazi autó az a fa kerekű, legelső, 8 lóerős kocka doboz, ami maximum 15 km/h-val tudott menni. Az is autó, meg a mai legújabb Mazda 6 is autó, csak fejlődött!


Egyet jegyezzetek meg jól: a fejlődés az élet része. Ami tud fejlődni, az életben marad, ami nem, az kipusztul. Pár évtizeden belül a Karate és Kung-fu a kihalás szélére fog kerülni. Szerencsére Kínában, esetleg Szerbiában a Kung-fu jó kezekben van úgy, ahogy, ott a Baji Quan, Choy Lay Fut, Wudang, egyes Shaolin stílusok, némely Wing Chun iskolák fejlődnek és ez jó, de nagyon sok nem fejlődik. Ugyanakkor Japánban a Karate nincs biztonságban, ki fog halni, mint a dinoszauruszok, ha nem ébrednek fel, hogy már a 21. században vagyunk és nem a 12.-ben.

2017. dec. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!