Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen önvédelmi sportot...

Milyen önvédelmi sportot ajánlotok lánynak?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, rendőrnek készülök és szeretnék valamilyen önvédelmi sportot tanulni.

Mik a lehetőségeim Nagykanizsán? Mire érdemes járnom, amit kb 4 év alatt megtanulhatok?

Előre is köszi a segítséget!



2017. aug. 17. 18:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
38%
Judo, Jiu-Jutsu, esetleg Aikido. Neked olyan stílus kell, ami tud dobni, testharcolni, fogást bontani, lefogni, leszorítani, így nem ajánlom annyira a Kick Box, Thai Box, Savate, Taekwondoo, Sanda stílusokat, mert rendőrként nem verheted ki a fogait az illetőnek. Neked tökéletes lenne egy Judo, én azt ajánlom elsősorban.
2017. aug. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél. Mindjárt utána is nézek.
2017. aug. 17. 21:35
 3/26 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy ha erőbeli különbségek vannak akkor inkább a stiker stílusú bunyó a jó (ütés-rúgás)

Mert ha egy 30 kg-al nehezebb férfi megy neked akkor már hiába judozol, mert a testharchoz erő is kell.

Ellenben ütni, rúgni megbírod még ha gyengébb is vagy.

2017. aug. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
42%
Csak egy 30 kg-mal nehezebb férfi ellen sokkal jobb egy technikás dobás, mint ütésekkel, rúgásokkal támadni, mert azokkal nem fog kárt tenni benne. Elkapja a kezét, lefogja és vége. Igazad van, hogy kell erő a testharchoz, de egy testharchoz teljesen hülyét egyáltalán nem nehéz egy testharcban profinak eldobni. Úgyhogy továbbra is jobban jár a Judoval, mint a Thai Boxszal.
2017. aug. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, azt hiszem a jiu jitsu-t választom, de még meggondolom.
2017. aug. 18. 05:35
 6/26 anonim ***** válasza:

Hát levegő, nem tudom.

Ha bemegy testharcban akkor már megtudják fogni.


Ellenben egy bokszal, thai bokszal harcolhat távolról. Vert már meg edzésen csaj amikor kezdő voltam, úgy szórta rám az ütéseket-rúgásokat hogy örültem ha hátrálva kivédtem, nem hogy még lefogjam :)


Egyébként sem muszáj mindent úgy csinálni mint edzésen, a jobb egyenes arc-has helyett nyugodtan mehet utcán torokra-szemre, a rúgás comb helyett meg ágyékra.


Jó persze csak akkor ha VESZÉLYBEN vagy, nem szabad ilyet csinálni egyhabi bunyóból mert meg is ölheted a másikat.

2017. aug. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Amúgy Jiu Jutsu jó, mert megtanulod majdnem azt ami a judoban van (azért nem teljesen) és még valamilyen szinten ütni-rúgni is tudni fogsz.
2017. aug. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Köszi
2017. aug. 18. 08:30
 9/26 anonim ***** válasza:
28%

Látom nagy itt a rage, bár nem olvasom el, mert nem idegesítem magam. A lényeg, hogy azt én is támogatom, hogy a Judo, Birkózás mellé tanuljon mondjuk egy Boxot. Mert valóban jó lehet az, ha tud ütni is. Ettől függetlenül egy 30 kg-mal nehezebb férfi ellen mindenféleképpen nagy hátrányban van, de ha leáll vele kézharcolni, akkor meg fog halni, az biztos. Több esélye van testharcban egy jó dobással.


Szóval valami testharci stílus, plusz Box. Ez lenne a legjobb neked, kérdező.

2017. aug. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Nyugodtan olvasd el, nem szidlak . .
2017. aug. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!