Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A kettlebell mindig felszakítj...

A kettlebell mindig felszakítja az ember kezét?

Figyelt kérdés
Ma kimentem bellezni egyet meg mellé ugróköteleztem köredzés jelleggel. De szakításnál lejött a bőr a kezemről. Megszokja majd a bőr vagy ez mindig ilyen?

2018. febr. 2. 23:12
 1/6 A kérdező kommentje:
Amúgy annyira nem izgat, mert leragasztom addig amíg összeforr.
2018. febr. 2. 23:22
 2/6 Tilinger Mónika válasza:
Vegyél fel edző kesztyűt :)
2018. febr. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindig azért nem. Ha azt kérdezed, hogy miért van az, hogy egy edzésen valakinek leszakítja, valakinek nem, akkor erre többféle válasz is adható.


Függ a használt súlytól a dolog, bár már 12 kilós bellel is szakítottam le a bőrt. Nem mindegy, milyen a füle a bellnek, van vastagabb, vékonyabb. Ha kicsit lepattogzott a bevonat vagy érdes, az meg pláne nem mindegy. Az is számít, mennyire izzad a tenyered, mennyire gyorsan puhul fel a bőr, illetve használsz-e magnéziát. Mindenhez hozzájön a technika. Egy girja versenyen szakítanak mondjuk 24 kilóval kézváltás nélkül százat és nem jön le a bőr, másnak meg 16 kilóval, váltott kézzel is lejön 100 szakítástól.


De röviden válaszolva, ez olyan dolog, mint az ultrafutás. Ritka az olyan futó, akinek ugyanannyi körme van, mint lábujja. :D Szóval igen, mindig ilyen lesz, mindig lesz bőrkeményedés, ami néha lejön. Lehet kezelni, lehet kesztyűvel nyomni, de alapvetően ez ezzel jár.

2018. febr. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát annyira nem gáz, csak gyakorlatilag most leégett a bőr egy bár helyen. Mintha kesztyű nélkül vertem a bokszzsákot elsőre, akkor jött le így. Amúgy nem nehéz bell, 12 kilós csak, most épülök fel egy betegségből, nem használok nagy súlyokat. Csak van egy bellem, eddig nem nagyon használtam ki, most már beépítem az edzésekbe.

Eddig is volt bőrkeményedésem azért, de most ez picit rosszabb. Ráadásul amikor borotválkoztam, akkor megfeledkeztem róla és telibe öntöttem arcszesszel a tenyeremet, szóval kicsit kellemetlen volt, de legalább le van fertőtlenítve. :)

2018. febr. 3. 19:16
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Majd hozzászokik a kezed.


Ja és zsákot kesztyűben ütni?????? Kesztyűt csak a boxolók és a kislányok használnak! :D

2018. febr. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát én régen kick-boxoltam egy kicsit.
2018. febr. 4. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!