Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogyan tudnám lebeszélni a...

Hogyan tudnám lebeszélni a páromat arról hogy motort vegyen?

Figyelt kérdés
A páromnak tízen éves korától rajong a motorokért. És volt már balesete cross motorral, hogy egy hajszálon múlt az élete. Most sport motorot akar venni és nagyon parázok ezért. Félek hogy valami baja esik. És természetesen attól hogy a "menőzés miatt". Nem tiltom ettől a motor dologtól de egyáltalán nem dijjazom sőt nem akarom a leendö gyerekemet apa nélkül felnevelni. Mit gondoltok erről? Úgy félek valakinek tapasztalata? Esetleg amivel megnyugtat vagy ilyesmi...

2018. okt. 13. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:
44%
Én meg ráakarom beszélni az asszonyt hogy motorozzon.😫😓
2018. okt. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A féltés érthető, a másik ember el nem fogadása, igényeinek figyelmen kívül hagyása nem.
2018. okt. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretek motorozni. NAGYON irritálna, ha bárki le akarna beszélni róla. OK, félted, beszéljétek meg, hogy ügyeljen a biztonságra, jól öltözzön be mindig s ne tépjen 270-nel kis utakon (no meg máshol sem, max. pályán. nem autópályára gondoltam).

Ha értelmesen csinálja az ember, nem tartom kirívóan veszélyesnek a motorozást. Persze bele lehet halni, mint egy csomó jó dologba, de az otthonülésbe is. Van rizikó, de sokunk ezt boldogan vállalja. Én is repültem már át 2 sávon, ráadásul a párom szeme láttára, ő vitt motoron kórházba :D Nyilván eszünkbe se jutott, hogy abbahagyjam a motorozást. De én óvatosan vezetek, csak vannak béna helyzetek, illetve én se vagyok túl jó. Egy pengébb motoros többet megengedhet magának, de persze nem szabad alábecsülnie a kockázatokat. Van, aki úgy megy, mintha csak az ő képességei számítanának, nem lenne forgalom s tökéletes lenne az út, akkor is, ha az attól igen távol áll. Azért hal meg sok motoros, mert forrófejű ifjoncként egy szál pólóban tép ész nélkül. Ha a párod érettebb, akkor jóval kisebb a veszély, bár egy erős sportmotorhoz nagy fegyelem kell, azt hiszem, nekem a kis motor és az első tavaszi napsugár is elég érdekes kombót tudott adni olykor, én csak alapból óvatos vagyok, halvérű nem...


Ha a párod menőzni akar és halhatatlannak hiszi magát, az sajnálatos, de kétlem, hogy le tudnád beszélni. Remélhetőleg azért nem erről van szó. S ha kisebb az esés, sokat számít a ruházat, sisak, miegymás, én abban sosem ismertem tréfát s amikor a repülésem után arcra estem, ennek örültem is.

2018. okt. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Még arra lennék kíváncsi hogy milyen érzést nyújt ez nektek?
2018. okt. 14. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!