Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kb. mennyi időbe telik megtanu...

Kb. mennyi időbe telik megtanulni a gördeszkázást és mennyibe a BMXezést?

Figyelt kérdés

egy sporteszközt és évet v hónapot pl:

BMX = 10 hónap v

Deszka= 2 év

ILYESMIKET :D:D


2010. júl. 1. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:

A kérdés értelmetlen.

Függ az illető lelkesedésétől, attól hogy magától tanul vagy segítséggel, és a fizikum is közre játszik gy kicsit.

2010. júl. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

függ attól h mennyire vagy ügyes és azoktól amit az első is mondott.

De mindenesetre nekem 2 napba telt h megtanultam deszkázni naggyából, az ollie már megy ;)

14/L

2010. júl. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

az hogy tudsz 5centit olliezni még messze nem tudsz deszkázni :D a bmxet egyértelműen könyebb profi szintre húzni, de azis évekbe telik, és szerintem látványosabb is. a deszkázás alapjait nagyon hamar ellehet sajátitani, pl ollie, 180, shove it pár nap/hét alatt megvan. viszont a kemény trükkök, 360 flip, impossible, varial kick (amik amúgy nagyon jó trükkök), rengeteg gyakorlással és kitartással lehet csak megtanulni, több év után. ha profi szintről beszélünk akkor kb:

bmx= 3-4 év

deszka=sok sok év (6+)

az alapok pedig

bmx=1 év

deszka= fél év

2010. dec. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szerintem vegyél egy nagy műfaszt és üljé rá :D azzal is tudsz olyat mint egy bmxel :D
2011. ápr. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
na figyelj én 6 évig bmxeztem most viszont már áttértem deszkára és igaz csak 2 honapja deszkázom de ez tényleg attol függ mennyire tehetséges az ember és menyire nem nekem pl már menek az alapok frontside backside fakie back fakie front sima shovit ollie fakie ollie nollie is megyeget ugyahogy powerslide blunt powerslide meg pár old school trükk is megy és két nehéz trükk a 360 shovit meg frontside shovit nah viszont a nehéz trükkökkel nagyon szopik az ember mindennap kijárok és én egész nap rugdostam a trükköt megállás nélkül ugy adtam be patentra kb egy másfél hét alatt a 360 shovit még mindig nem patent szoval deszkázni sokkal több idő megtanulni mint bmxezni már most érződik nálam de viszont sokkal jobb érzés beadni egy trükköt mint bmxnél százmillioszor jobb érzés legalábbis nekem.
2013. szept. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!