Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Jit Jitsu jó küzdősport?

A Jit Jitsu jó küzdősport?

Figyelt kérdés

Vagy inkább Wing Chun vagy Taekwondo ? Viszont több jót halottam a jit jitsuról. Elvileg buli,utcai,kocsmai verekedéseknél is jól alkalmazható akár már kb fél èv után is használható?! Annyit kell rólam tudni , hogy ezelőtt majdnem másfél évig, jártam birkozásra. Úgy kb 2 éve hagytam ott. Na meg lassan másfél éve járok edző terembe. Nagy ritkán itthon vagy utcán is edzettem. Illetve szerintetek 186 cm magassághoz jó a 81-81,5 kg-s testsúly kb 15,5-16,5 % testzsírral?! És 186 cm magasság az nem túl magas egy küzdősportolónak? Elvileg a 182 cm alatti magasság a legjobb. Bár hál istennek 190 cm alatt vagyok!

19F



2019. máj. 20. 08:14
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Sajnos a 184cm feletti magasság kizáró ok a jit-jitsu-nál. Senki sem fog foglalkozni veled, mert túl magas vagy. Az edzésekről is elküldenek pláne ilyen testzsír%-kal
2019. máj. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha esetleg tényleg így van ez akkor wing chun vagy esetleg valami jobb szabályrendszerű taekwondo ahol több az ütés. Ha van olyan.
2019. máj. 20. 08:49
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért küldenének el a jiu jitsu edzésekről ? . Nem értem ezt a magasság dolgot , most komolyan .


Amúgy tkd-vel járnál a legjobban

2019. máj. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Vagy próbáld ki az mma-át. Az kevert harcművészet abból szerintem megfogod tudni melyik illik hozzád a legjobban.

De az is igaz amit jiu jitsuról írtál. Nem egy látványos harcművészet de talán a leghatásosabb. És amúgy teljesen mindegy a magasságod, az egyik küzdősportban sem hátrány

2019. máj. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 wrestler56 ***** válasza:
Birkós előélettel a Jiu jitsu a legjobb választás. Egyben felkészülés az MMA-ra. Lehetne még a box, de ahhoz már nem vagy elég fiatal, sem a 186 cm-hez elég izmos. A Wing chunhoz és teakwandóhoz meg túlsúlyos vagy, meg túl magas is. Bármelyiket is választod, egyikben sem leszel már bajnok, de az MMA-ban még lehetnek esélyeid. Viszont valamelyik küzdősportban kezdj magaddal, a testzsírodat, ha eddig nem ment le, csak az edzőteremben nem fogod ledolgozni. Javaslatom, bár nem kérdezted: Heti 2-3 szakedzés, 2-3 terem, 1 nap intervall futás, 1, legfeljebb 2 nap teljes pihenő. Kéthavonta egy hét teljes szünet, kiégés ellen. (A táplálkozásról már sokan írtak, nem ismétlem.) Ez az optimum, de persze a tanulás/munka mellett nagyon kevés srác tudja teljesíteni.
2019. máj. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mert kb 16% testzsír már soknak számít?
2019. máj. 21. 13:18
 7/10 A kérdező kommentje:
Persze ez a tzs meg testömeg úgy dimán verekedésben mennyire válhat előnyömre. Vagy ez már akkor is macis alkat, szerintetek? Ha már nem csak a küzdősportot nézzük?!
2019. máj. 21. 13:22
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A 16 még nem vészes . 20 fölött van gáz
2019. máj. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Japán ju jitsura vagy brazil jiu jitsura gondolsz?

nagyon nem mindegy

2019. máj. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 wrestler56 ***** válasza:
BJJ
2019. máj. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!