Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért mondják ennyire, hogy a...

Miért mondják ennyire, hogy a btwin márka egy szr?

Figyelt kérdés
Van egy Rockrider 560 biciklim, ami 190 ezerbe került és kb. mindenki mondja, hogy ebből már vehettem volna KTM-et, Kellys-t, Kross-t meg ilyen tököm tudja milyen márkákat, amik az osztálytársaimnak vannak. Megmutatták a biciklijüket, mindegyik drágább volt mint az enyém, és mégis valami noname négyszögtengelyes hajtómű volt mindegyiken, míg az enyémen integrált sram, aztán a villájuk mindnek valami teleszkópra hasonlító olajos valami volt, miközben az enyémen egy levegős RockShox villa van. A másik meg, hogy az ő biciklijük nehéz volt mint a rohadt élet (15 kiló körül biztos voltak), az enyém meg a 13 kilót alig üti meg. Miért a vázon lévő matrica miatt és azért ítélnek el egy biciklit, mert áruházban árulják? Mégis aki jobban ért hozzá ennyi pénzért szerintem előbb fogja a Btwin-t megvenni, mint drágábban a rosszabbat. És én úgy mondom hogy rosszabb, hogy tudom is miről van szó, mert az osztálytársaim csak a vázon lévő matrica alapján mondják egy biciklire, hogy sz*r, de az már nem érdekli őket, hogy a hajtóművük, a villájuk és egyéb fontos dolgok lesznek ezért cserébe márkátlanok. Mit lehet tenni ilyen emberekkel, akik folyton ezzel piszkálni, mikor azt se tudják miről beszélnek?

2019. aug. 28. 17:31
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Levegős, mivel van rajta egy Air feliratos szelepsapka és pumpával kell beállítani. Egyébként nem 280 ezresre gondoltam, mikor azt mondtam drágább, hanem olyan 200-220 környéke
2019. aug. 29. 11:49
 12/20 MGéza ***** válasza:

De egyébként, lássunk valami relevánsat, igaz ez akciós, lehet már nincs is, ilyenkor 1-2 darab szokott raktáron ragadni:

[link]

Kérdésre tehát a válasz: Drágább de jobb is. Nem annyival amennyiért szezon elején adják, de kifutóként viszont elég olcsón hozzá lehet jutni. Én inkább valami ilyesmit vennék HA mtb-s volnék. Nem vagyok az, kinőttem.

2019. aug. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 MGéza ***** válasza:
Azt ne felejtsük el hogy a Dechatlon egy nemzetközi cég, rengeteg országban ad el sok biciklit. Nyilván tömeges rendelés esetén a kínai is olcsóbban gyárt és szállít. Az egyes különálló márkának szűkebbek a lehetőségeik.
2019. aug. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Igen, de a decathlon (meg kb. minden márka) kb. csak a vázat, kormányt, markolatot, kormánybefogót és ezeket gyártja a biciklire. (Mondjuk az enyém esetében a felnit is, de nem volt vele bajom) A többi fontos alkatrész (váltó, fékek, hajtás, villa) általában Sram, Shimano, Tektro, Manitou, Rockshox. Tehát még mindíg lehet egy bicikli drágább és márkásabb, ha mondjuk valami négyszögtengelyes noname hajtás van rajta, akkor sem azt veszem, mert nincs kedvem két havonta szervízbe járni vele.
2019. aug. 29. 12:04
 15/20 anonim ***** válasza:

"Dechatlon egy nemzetközi cég, rengeteg országban ad el sok biciklit"

Mert a KTM, a Kellys és a Kross egy kis helyi sufni ami csak Magyarországon ad el bicikliket...

2019. aug. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 MGéza ***** válasza:
A Dechatlonnak azért lényegesen nagyobb piaca van. Szó nincs sufnikról a többi esetben sem, de nincs akkora tömeggyártás.
2019. aug. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Mi ez a Bitwin, Decathlon mánia ezen az oldalon? Mintha más nem létezne a világon...

Röviden, lényegretörően azért sz*r, mert egy sportáruház saját márkája, ami sosem lesz Santa Cruz, Specialized, YT Industries...stb szinten. Nincsenek professzionális gépeik, csak ilyen hobbi célra is mértékletesen használandó bringák.

2019. szept. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Ilyet sosem fogsz kapni a Decathlon-ban.

2019. szept. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Azért a Btwin az idei új XC felhozatalával elég sok hivatalos versenyen indult, csak nézd meg az instagram profiljukat.
2019. szept. 1. 18:46
 20/20 anonim ***** válasza:

17: De nem is kerül egy autó árába. A yeti vázának árából kapsz 5 db ilyen Rockridert. A felhasználók 99%-ának ez bőven megfelel. Semmi értelme több milliós endurokkal kirándulgatni.

Senki nem mondta, hogy a btwin a legjobb. Ár /értékben durván jó a kínálatuk, ennyi. Aki versenyszerűen endurozik, az nyilván nem a decathlonba megy gépet venni.

Amúgy azt látom, hogy a btwin elkezdett elmozdulni a minőség irányába. Bőven van hova fejlődni, de elindultak jó irányba.

2019. szept. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!