Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy hobbibringásnak valóban...

Egy hobbibringásnak valóban szüksége van sok százezer szuper bringára,10-11 fokozattal, karbon kerekekkel, vagy csak ennyire be tudja hülyíteni a bringásokat a marketing?

Figyelt kérdés
2019. szept. 25. 11:35
1 2 3
 11/21 Wadmalac ***** válasza:

Nincs rá feltétlenül szükség.

De én spec megértem azt a jól szituált hobbibringást, aki kényelmi okokból, nem utolsó fityingból kiizzadva megveszi a csúcskategóriás lovat.

Ha valakinek megér plusz pár százezret, hogy a tetőcsomira fél kézzel tudja felrakni a lovat, tegye.


Mi az, amire valóban szükség van?

Hát biztos, hogy nem a bevásárlóközpontos hulladékokra, amit bringának nevezni szégyen, forgalomban életveszélyesek, szervizelhetetlenek, szétesnek stb.


Van az a jó izmos középkategória, ami igénytől függően ellátja a feladatát és mégsem vagyon.

Hobbibringázásra új paciban valahol 100-200eFt közt, de használtban jó fele ennyiért lehet remek lovakat találni.

Amatőr versenyzés icipicit teszi csak magasabbra a lécet, ha tényleg alkalmi, hobbista amatőr versenyző vagy, nem a profi kategória alját metszegető vadállat.

A gépigény igazán a hobbiversenyzésnél sem a legújabb, x millió fokozatos 5 kilós csúcsgép, de azért a strapabíróság megkívánja minimum az olyan pacit, ami mondjuk 10 éve a csúcskategóriát hajazta.

Ez a kategória használtban még mindig elérhető 100-200 közt.

A komoly, szponzoros-csapatos amatőr és a profi versenyzés pedig már nagyon más világ.


Illetve a hobbistában is lehet azért drága lovat kívánó extrém igény.


Az a paci, ami igazi lendületes lejtőzéssel élve lehoz mondjuk a Stelvio szerpentinjén, nem két fillér.

Ha terepen tisztán hobbiból 5 méteres ugrásokkal akarsz downhillezni, az a 400+ ezer forintos váz, 300 ezres teló, csúcskategóriás fék stb. az életedet mentheti meg.

Stb.

2019. szept. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig csak azt látom, hogy a kérdezőből az irigység fröcsög.

Definálhatná, hogy számára ki a hibbibringás, mert így értelmezhetetlen a kérdés!

2019. szept. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Wadmalac ***** válasza:
100%

Megkérdezném, kinek van égető szüksége félbahajtható képernyős okostelefonra 800.000,- Ft-ért.


Nekem nincs. De például az S10+-om helyett munkám, egyéb okok miatt nem tudtam elképzelni másikat és nem is halok bele, hogy a 2 éves részletben ki kell csengetnem a majdnem 300 ezres árát.


Bringában tökéletesen megelégszem a 2X8-as 600-as szettes Neuzer aluvázas lovammal. Kiszolgálta remekül a hobbiversenyzés éveit és most a túrázgatást is.

Nekem nem fáj, hogy ha látok full karbon lovakat DI2 szettel, sőt, szívesen elbeszélgetek a gazdájával, megnézegetem, megdicsérem.

Akinek ez kell, hadd vegye ezt.

És szerintem bringázásnál nem jellemző, hogy valaki azért veszi, hogy villogjon.

Azért veszi, mert úgy érzi, az ő igényeit ez elégíti ki számára megfizethető áron. Nem a gyerekei szája elől veszi el miatta a falatot és nem is az én gyerekeim elől, tied elől sem.

Telik neki rá, hadd tegye.

Használja egészséggel.

És még az sem gáz, ha a 20 éves lovammal rá tudok előzni.

2019. szept. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

"Nem a gyerekei szája elől veszi el miatta a falatot és nem is az én gyerekeim elől, tied elől sem."


De. Nem csak az övé hanem minden gyerek elől veszi el. Nem a falatot, hanem a jövőt. Pont ez a gondolkodás miatt, a túltolt fogyasztói társadalom miatt rohan a világ a kihalás felé. Persze ez csak egy kis szelete, de sok kicsi ugyebár...

2019. szept. 26. 15:59
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Az,hogy az igényeimnek megfelelően választok bringàt nem fogja pusztulasba hajtani a főldet. Ellenben minden 2.barommal aki terepjáróval jár a sarokra bevásárolni,és minden szem szőlőt külön csomagol mert az úgy praktikus.


Pont nem a hobby bringásokon kellen lovagolni. Irigy vagy rájuk és ezt probálod azza lepelezni,hogy túlfogyasztóknak állitodbe őket.

Pedig a hobby magas színtü üzése nem pazarlás.

Viszont a ha hulladék 10000ezres bringát venne havonta évente mert annyit bír na az pazarlás.

Meg amit nagytudásu kolléga ìrt a hobby DH nem kétfillér. Ott nem lehet 20forintos alaktrészekkel kiváltani a dolgokat.

2019. szept. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Mint mondtam sok kicsi sokra megy.

Nem vagyok irigy. Ki mondta, hogy nekem vacak bringám lenne? ☺️

2019. szept. 26. 20:59
 17/21 Wadmalac ***** válasza:
87%

"De. Nem csak az övé hanem minden gyerek elől veszi el. Nem a falatot, hanem a jövőt. Pont ez a gondolkodás miatt, a túltolt fogyasztói társadalom miatt rohan a világ a kihalás felé. Persze ez csak egy kis szelete, de sok kicsi ugyebár..."


Mivel a drága termékeknek a vevőköre kicsi, az olcsóké a nagy, a fogyasztói társadalom pusztító hatását pont hogy a többség produkálja, például te.

Csak könnyebb mindig másokra mutogatni.

2019. szept. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Van benne valami, de a 10-11 fokozat az kifejezetten kevés.
2019. dec. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok irigy. Ki mondta, hogy nekem vacak bringám lenne? "


Minden egyes mondatodból ordít.

2019. dec. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Wadmalac ***** válasza:

"Van benne valami, de a 10-11 fokozat az kifejezetten kevés."


Hát, nem tudom, kérdés, hogy mire.

Nekem 2X8-as szett van az országútimon, 3X8 a montimon.

Ez az országútin kb. 10 használható fokozatot jelent, a montin kb. 12.


És hobbiversenyzéshez, túrázáshoz teljesen elég volt mindig.

Hozzá tartozik, hogy igazán nem a fokozatok száma, hanem a használható fokozatok megfelelősége a mérvadó.

Éppen ezért amíg versenyeztem, volt egy külön hátsó sorom vegyes terepes mezőny- és hegyi versenyekre és egy külön sor a sík időfutamokra, a megfelelő áttételekkel.

Több fokozat esetén TALÁN nem kell sort cserélni, hogy mindenhova legyen ideális áttételed.

De a megfelelő áttétel-mennyiség égető szükségének pl. az új, elöl egytárcsás gravel gépek pont totál ellentmondanak.

2020. jan. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!