Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A bio ételek valóban egészsége...

A bio ételek valóban egészségesebbek vagy ez csak marketing?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a vegán, organikus, öko, natúr etc. kategóriákra.

2019. márc. 10. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Valóban.
2019. márc. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Bio étel?

Nos, én bio ételt (zöldséget, gyümölcsöt) termesztek, nem permetezek, kézzel szedem le a krumplibogarat, csalánlével a tetveket, igyekszem úgy ültetni, hogy a növényeim biztosítsák egymás kártevők elleni védelmét, nem gyomirtózok, hanem mulcsozok, stb,...

Aztán amikor mindennel megvagyok, megjelenik egy/több repülőgép, ami a 70 km-re levő repülőtérre való leszállásra várakozik körözve és szórja a földemre a kerozint. Olyan mértékben, hogy a fehér autóm tele lesz barna, olajos cseppekkel. Utána kiviszem a piacra, ráteszem a táblát, hogy bio (mert bizonyítványom van róla) te háromszoros áron megveszed és boldog tudatban megeszed! De ha ez megvigasztal, én is ezt eszem és a családom is.

Hát valahogy így!

2019. márc. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Utolsó: a kerozinból a nem bióra is jut. A permetszerből, glifozátból, növényvédőből, műtrágyából/antibiotikumokkal teli állati trágyából nem feltétlen. Ez a különbség.

Senki nem állítja hogy a bio 100%-ig tiszta se van különbség.

2019. márc. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Azok a barna olajos cseppek nem a méhektől származnak?
2019. márc. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%

#3

Igaz. Így is lehet gondolkodni.

Én ezzel csak azt akartam illusztrálni, hogy fogalmad nincs, hogy mit eszel meg. Kizárólag szerencse kérdése, mert azt sem tudhatod, hogy az eső mit tartalmaz, hol és milyen vízből vált felhővé ami a földet, vagy az ételedet locsolja. Lehet, hogy pont a világ legfertőzöttebb folyójából, a Gangeszből jön az "áldás" és utána nem tudni, hogy ki, mitől beteg.

2019. márc. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%

#4

Sajnos nem. Már 20 évvel ezelőtt az akkori háziorvosunk szerepelt a tévében ezzel a témával.

2019. márc. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha hiszel benne, akkor igen.😄
2019. márc. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!