Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi miatt van leggyakrabban...

Mi miatt van leggyakrabban konfliktusod autósokkal, gyalogosokkal?

Figyelt kérdés

Nyilván biciklisekhez szól a kérdésem.


Vidéken biciklizem, itt gyakran tolatnak ki elém parkolóból, a gyalogosok meg sokszor az út szélén sétálnak, pedig van járda.

Illetve mióta reggel 5 körül is biciklivel megyek, a bicikliúton (2 város között) sokszor gyalogosok sétálgatnak a sötétben a bcikliút közepén.



2019. okt. 10. 10:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
#10 na az ilyeneket kéne azonnal pszichiátriai vizsgálatra küldeni és amennyiben szükséges (valószínűleg az) akkor megkezdeni a kényszergyógykezelést.
2019. okt. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
51%
Kiürülnének az utak. Eszméletlen sok ilyen állat vezet manapság.
2019. okt. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
51%
Egyoldalú konfliktusom szokott lenni leginkább. Két település között az országúton a távolsági busz és a kamionos rámcentiz. A kamionos számomra a legmocsokabb állatfaj mióta külterületen kerékpározok.
2019. okt. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Pár példa:

-Bicikliút/autóút(zebra nincs)gyalogos beténfereg az út közepére,mert át akar menni.Rácsöngetek,és morogva arrébb megy.

-Kereszteződésnél zöld van,begyorsítok,hogy átérjek,taxis mögülem tapos a gázra,és bevág elébb jobbra(én egyenesen mentem volna)majdnem elsodort,intéztem hozzá pár kedves szót,lelassított,aztán ment tovább.Bicikliút szintén volt.

De biciklissel is volt konfliktusom,pirosnál áll előttem bicikliúton a csaj,fejhallgató a fülén,azt se tudja hol van,zöld volt,nem indult.Nem tudtam kikerülni az autók miatt.Rácsöngetek,erre a reakció"Mi a f45zt kell csöngetni?" Közelebb mentem hozzá,akkor már nem volt olyan nagy szája.

2019. okt. 31. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Azért hozzáteszem,olyan is volt,hogy én voltam a hibás,pl.nem adtam meg az elsőbbséget autósnak,bár szerintem vitatott helyzet volt,mert elég messze volt még tőlem.Összeszólalkoztunk,de nem történt egyéb.

Vagy bicikliútnak vége volt,de tovább mentem.Ledudált a busz,persze joggal.Ezekre ma már odafigyelek.

2019. okt. 31. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Gyalogos: amelyik a kerékpárúton sétálgat, ott tolja a babakocsit, amelyik póráz nélkül vagy kihúzhatós pórázzal sétáltat kutyát, amelyik a telefonját nyomkodja, és nem néz körül, mielőtt az útra/kerékpárútra lép


Autós: amelyik kanyarodik, de nem indexel, amelyik olyan helyen előz, ahol nem is lehetne, mondjuk sávlezárás, amelyik megelőz és rám kanyarodik, tehát kereszteződékben én mennék egyenesen, ő meg kanyarodik

2021. febr. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

Te mész a gyalogos mögött bringával. Te látod őt, ő nem lát téged! Mire való a csengő? Hogy jelezd, hogy jössz. Ő nem tud jelezni, mert nem lát téged. Hol a probléma?

És neki is menni kell valahol, és majd lehet hogy lesz neked is babakocsid. Akkor meg te fogsz haragudni a biciklisekre?

2021. febr. 28. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
68%
#17: a kreszben le van írva, hogy gyalogos a kerékpárúton akkor közlekedhet, ha 1. nincs járda, 2. nem akadályozza a kerékpárosokat. Tehát a szélére húzódva, számítva arra, hogy jön egy biciklis. Nem egymás mellett, hátra sem nézve, ide-oda tántorogva, kutyát elengedve vagy épp a pórázt keresztbe feszítve a bicikliúton.
2021. febr. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
51%
Ja és ha rácsengetek, akkor vagy meg se hallja vagy még ő van felháborodva.
2021. febr. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
51%

Napi szinten van ilyen. Kereszteződésnél az autós megelőz, aztán lekanyarodik balra. Balra jelez, jobbra kanyarodik vagy fordítva. Egysávos, félig lezárt, lámpás szakaszon nekiáll előzni, mert azt hiszi, elfér. Kerékpársávon parkol, majd előzéskor rám nyitja az ajtót. Kisteherautó rám kanyarodik, index használatának mellőzése.

Gyalogos: Külön kerékpárút, külön járda, sövény választja el, de a gyalogos a kerékpárton megy. Este, sötétedés után is. (Éjfélkor szoktam végezni a melóban.) Zombigyalogos, nem néz körül, csak lelép az útra. Babakocsit tolók hárman egymás mellett a kerékpárúton, olott a járda is aszfaltozott.

Mások kerékpáron: kamaszgyerekek csoportban, az út teljes szélességében, megelőzni nem lehet, család a kerékpársávon, minimum két tíz év alatti gyerekkel, hosszan, konvojban. Azok, akik random gondolják meg magukat, és megállnak a sáv közepén. Azok, akik hirtelen megfordulnak, minden jelzés nélkül. Azok, akik a kerékpárúttal párhuzamosan a járdán/úton mennek, aztán gondolnak egyet, és bevágnak elém. Ugyanez az elektromos rolleresekkel, plusz, ők éjjel nem használnak lámpát, vagyis nem mind.

Egyedül talán a busszal találtam meg a harmonikus egyensúlyt az utakon.

Ez csak az elmúlt három napból.

2021. máj. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!