Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Biciklihez olajat és zsírt...

Biciklihez olajat és zsírt honnan célszerű venni?

Figyelt kérdés

A Praktikerben van a Mol-tól elméletileg biciklihez szánt zsír és olaj.

A decathlonban érdemesebb megvenni vagy a Mol-os termékek is jó minőségűek?

Illetve teflonos zsír használandó egy monoblokk berakásakor?



2020. jan. 5. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Inkább bringa boltból.

Zsirral nem mindig kenünk bringa alaktrészeket. Láncot biztosan nem.

Igen monoblokk berakáshoz jó zsír.

2020. jan. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ugyanaz az anyag nagyjából mindegyik.

vettem már obiban, dekában, meg bicikli spec boltban is kenőanyagot. Mindegyik használható. Ha sokat mész úgyis elhasználod.


nem feltétlenül kell teflonyos zsír a csavarkötésekhez, ha azt van, vagy azt szeretnél használni, akkor tegyél azt.

én sima obis zsírt használok most, mert az van otthon.

azért kell a monoblokkhoz - és általában minden csavarkötéshez - hogy ne rohadjon össze a menet és ne szidd mindenkinek a k. anyját mikor szednéd szét, de nem tudod :D


olajat most láncfűrészolajat használok próbából.

jóval vastagabb mint a bicikli olajak.

2020. jan. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csapágyhoz, szerelni sima LZS-2/EP-2 zsír szinte bárhol kapható.

Láncolaj - a gyártók szeretnék elhitetni, hogy az Ő termékük a legjobb és nem is restek elkérni 100 ml-ért 1800-2500 forintot sem. Én ezidáig nem vettem észre semmi különbséget láncolaj- és láncolaj között, mindegyik ugyanúgy felszedi a koszt.

Amire érdemes figyelni, hogy a túl sűrű olaj nem jó, mert nem folyik be a görgők, csapok közé - ahová kellene, a túl híg meg csak lefolyik és nem ad kellő kenést.

Mindenképp a csepegtetős jobb, a spray változattal szemben.


Illetve láncolaj alternatívája lehet a wax, amit profik is előszeretettel használnak:

https://www.youtube.com/watch?v=fBKOW43p7ME

2020. jan. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. :)
2020. jan. 6. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!