Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpárlánc csere mikor?

Kerékpárlánc csere mikor?

Figyelt kérdés
Ha a láncnyúlásmérő 0,75 vagy 1,0-nél beleesik cserélitek le a láncot?
2020. jan. 14. 08:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom 1-nél már cserélni kell.


A legtöbb láncnyúlás mérő false adatot ad.

[link]

2020. jan. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Évente ,vagy 3-4 ezer kilóméterenként cserélem a láncot nekem ez vált be.Esetemben egy lánc 1500 ft.
2020. jan. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 szlory ***** válasza:

A vonalzózás akkor ajánlott, ha a nyúlásmérő 0.75nél jelez, addig szórakozáson kívül más értelmét nem találom. Mivel a nyúlásmérők a görgők holtjátékával nem számolnak, erre is van trükk - de koszos és akkor már tényleg egyszerűbb vonalzóval rámérni.


Sőt legegyszerűbb, ha megengedheted magadnak és 0.75-nél nem tökölsz, cserélsz. Ha eljut 1-ig a jelző, akkor már a hátsó sornak is annyi. 0.75 esetében megúszható.


Tehát a válaszom: én 0.75-nél cserélem.

2020. jan. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 tothp ***** válasza:

A vonalzózást nem nagyon értem. Elég pontatlan módszer, mikor tizedmiliméterekről beszélünk.


De én is cserélem 0,75-nél

Így esély van arra, hogy egy lánckeréksor több láncot is kiszolgáljon.

Amit még csinálnak,hogy egy racsnisort 3-4 lánccal használnak. Azt folyamatosan cserélgetik. mondjuk 500 km-enként. így akár túl is koptathatják a rendszert(bőven 1 fölé). Ennek még nem számoltam utánna, hogy megéri-e. Az viszont biztos, hogy így a 4 cserélgetett lánc nem fog ugrani a közösen használt racsnin.

2020. jan. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!