Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Agyváltó vagy láncváltó?...

Agyváltó vagy láncváltó? (Csepel Royal/Torpedo, részletesebben lejjebb)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagy dilemmában vagyok, mert nem tudom eldönteni, hogy Budapestre napi szintű használatra (munkába járásra), és esetekben túrázásra (Balaton körbetekerése, kimenni Szentendréig stb.) milyen váltós biciklit vegyek. Kettő típust ajánlottak nekem.

Mindenképp női vázasat szeretnék. Az egyik a Royal, aminek van egy külön felszereltségű 3*7-es Agyváltója ( [link] ).

A másik a Csepel Torpedo, ami 14 sebességes láncváltóval rendelkezik. ( [link] )

Mi a véleményetek, melyik lenne jobb?

Használtam már agyváltósat, az szimpatikus volt, talán könnyebbnek is gondolom, mint a láncváltót, de nem tudom, hogy túrázások alkalmával is elég lenne-e, mert az olvastam, hogy a Royalt alapvetően csakis városba ajánlják, míg a Torpedót akár túrázásra is, de nem tudom hogy ez azért van, mert ebben a kérdéskörben a Royalra, mint fixire gondoltak, vagy esetleg a Royal váz geometriájára...



2020. jan. 29. 10:11
1 2
 1/20 szlory ***** válasza:

A Royal nem 3*7 sebességes, hanem a modell neve Royal 3* (tudod, mint pl. a Metaxa vagy a hotel, hogy hány csillagos...)


Tehát a Royal 7 effektív sebességet ad, míg a Torpedo 14-et (átlapolásokkal együtt, effektív kb. 10 külön áttételt tippelek, hasra)


Plusz a Royalon nincs csomagtartó felfogatási pont.


Én most ennyit teszek hozzá.

2020. jan. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Akkor ezt elnéztem, de eleve azt értem hogy ez csak hét sebességű. Ilyen alapon ebből az következik, hogy a Torpedo azért is inkább túrázáshoz is alkalmas, mert több rajta a sebesség, többet lehet belőle kihozni?
2020. jan. 29. 14:05
 3/20 anonim ***** válasza:
Kettő közül a torpedo, de en nem vennek csepelt... merev szar az összes vázuk.
2020. jan. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Inkabb ajánlanek merida, kellys, ktm stb stb márkák kínálatából egy cross-trekkindet erre a célra. Sokkal de sokkal kényelmesebb bringák es sokkal több kedved lesz velük túrázni.
2020. jan. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Kíváncsiságból megnéztem, mi lenne a különbség:

- Agyváltó: 245%-os áttételi tartomány, 7 fokozat

- Láncváltó: 238%-os áttétel tartomány, 11-12 használható fokozat


Az agyváltó tehát kicsivel nagyobb áttételt fed le, nagyobb ugrásokkal. Én az agyváltót választanám, mert feleslegesnek tartom hétköznapi használatra a sok hasonló fokozatot, és nem szeretem a két váltót. Ami fura, mert 3x9-es bringám volt évekig, de mióta van egy 1x11, már a 2x10-est sem szeretem igazán.

Emellett az agyváltónak nagy előnye városban, hogy álló helyben tudsz kapcsolni, így nem kell megállás előtt beváltani könnyebb fokozatba, illetve ha váratlanul kell megállni, akkor is könnyebb megindulni utána.

Ezen kívül az agyváltónál széles, egyenesen futó lánc van, ami hosszú élettartamot jelent. Bár egy 7 sebességes lánc és fogaskeréksor nem a világ pénze, de mégis feltételezhetően kisebb a karbantartásigénye az agyváltónak.

Én mostanában szíjhajtásos agyváltóra vágyok városi használatra.

2020. jan. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem, hogy ezeket a hiten acél vázas csodákat én sem feltétlenül erőltetném.
2020. jan. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Ha túrázás van tervben akkor a láncváltós,a 7sebbesség hamar elfogy.

Kényelmes és még vannak elönyei az agyváltónak de valóban városibb közlekedésre van mint a láncváltó 14sebessége.

2020. jan. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Az én szívem is az agyváltó felé húz, pont az előző válaszokban felsorolt érvek miatt.

Többen is írjátok hogy a Csepelt inkább hanyagoljam... Tegnap megnéztem a többi márkát, amit a #4 válaszoló írt, de sajnos nem nagyon értek a biciklikhez, és nem akarok olyat venni ennyi pénzért, amiről később kiderül, hogy rossz, és úgy gondolom, bármelyik márkából ki lehet fogni rosszat.

Esetleg típus szerint van, aki tudna mondani a Csepelhez hasonló (vagy olcsóbb) árkategóriában olyan megbízható kerékpárt, ami súlyra is hasonló és legalább hetes agyváltóval rendelkezik? A legtöbb bicikli amit néztem csak 3 sebességes volt, olyat semmiképp nem szeretnék.

A Merida és a KTM márkáknál a legtöbb bicikli kicsit már magasabb árkategória, mint amennyit rá tudok szánni.

2020. jan. 30. 09:45
 9/20 szlory ***** válasza:

Kérdező, ~200e Ft alatt azt vedd (kis hunyorítással), ami tetszik / amit akarsz. Ez nem a megbízható/megbízhatatlan márka kérdése, minden ide eső modell, minden gyártónál kellően megbízhatatlan. Oka, hogy jelenleg egy "Noooormális?!" kerékpár ára nagyjából ide állt be. Ennél olcsóbban csak kiherélve és különböző erősebb kompromisszumok árán lehet vásárolni.


Aki ezen kompromisszumokat mellőzni szeretné, vagy a pénzét növeli, vagy a használt piacot veszi elő és reménykedik, hogy szemének is nagyjából tetsző, magasságának is nagyjából megfelelő modellt talál. Kezdőknek a használt kerékpárokat forgalmazó szervizek/kerékpárboltok az alternatíva, közepes árfekvésben.

2020. jan. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Agyváltósat válaszd ! Én használok ilyet is olyat is.
2020. jan. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!