Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Agyváltó vagy láncváltó?...

Agyváltó vagy láncváltó? (Csepel Royal/Torpedo, részletesebben lejjebb)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagy dilemmában vagyok, mert nem tudom eldönteni, hogy Budapestre napi szintű használatra (munkába járásra), és esetekben túrázásra (Balaton körbetekerése, kimenni Szentendréig stb.) milyen váltós biciklit vegyek. Kettő típust ajánlottak nekem.

Mindenképp női vázasat szeretnék. Az egyik a Royal, aminek van egy külön felszereltségű 3*7-es Agyváltója ( [link] ).

A másik a Csepel Torpedo, ami 14 sebességes láncváltóval rendelkezik. ( [link] )

Mi a véleményetek, melyik lenne jobb?

Használtam már agyváltósat, az szimpatikus volt, talán könnyebbnek is gondolom, mint a láncváltót, de nem tudom, hogy túrázások alkalmával is elég lenne-e, mert az olvastam, hogy a Royalt alapvetően csakis városba ajánlják, míg a Torpedót akár túrázásra is, de nem tudom hogy ez azért van, mert ebben a kérdéskörben a Royalra, mint fixire gondoltak, vagy esetleg a Royal váz geometriájára...



2020. jan. 29. 10:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Az a baj ezekkel a csepelekkel, h szemre tök jól néznek ki, de elég alacsony minőségű cuccokkal szerelik. Ha 120 ezer körül tervezel költeni, akkor annyiért már biciklit is lehet venni. Én a helyedben vennék egy középkategóriás országútit használtan (40-60e környékén akadnak jók), ha valamit cserélni kell rajta, azt kifutja bőven a különbözet, akár még agydinamós világítást is rakathatsz rá, az napi használatnál nagyon praktikus.

De ha veszel egy ilyen csepelt 122ezerért, arra még világítás, sárvédő, ezazamaz, akkor elég sok lesz a vége.

Láncváltó/agyváltó: a láncvaltó egyszerűbb, olcsóbb, könnyebb, kisebb a különbség a fokozatok közt, de több a karbantartás igénye, hamarabb nyúlik a lánc, nehezebb hozzá láncvédőt találni.

Az agyváltó drágább, nehezebb, de nagyonsokat elmegy karbantartás nélkül. Egy hétfokozatú váltó már elég széles tartományban használható, csak nagyobb az eltérés a fokozatok közt. De egy elsősorban városi biciklin ez nem különösebben hátrány, ellenben lámpánál állva vissza tudsz váltani, ez nagy előny.

2020. febr. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Valami ilyesmire gondoltam: [link]
2020. febr. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok választ, mind nagyon informatív, azóta is fontolgatom a lehetőségeimet. Már látom, hogy mit értetek az alatt, hogy a Csepel váza merev, és olcsó alkatrészekkel van felszerelve, mert most kicsit jobban utánanéztem a feltüntetett típusoknak.

Köszönöm az utolsó válaszadó ajánlását, azt is átgondolom! Lehet, hogy használtan jobban járnék valóban.

2020. febr. 3. 00:15
 14/20 A kérdező kommentje:

Most szétnéztem néhány helyen. Ezeket ajánlanátok?


[link]


[link]


[link]

2020. febr. 3. 12:24
 15/20 anonim ***** válasza:
Az első a legjobb vétel! A szíjhajtás könnyebb, csendesebb, tartósabb és karbantartásmentes a lánchoz képest. Annyi a hátránya, h drágább és nehezebb szerelni. Ezzel a bringával annyi a kérdés, h jó-e a vázméret neked. Egyébként alapvetően a teleszkópot se szoktam javasolni, aki nem terepezik sokat. A nyolcas agyváltó meg túrázáshoz is elég. A helyedben mihamarabb érdeklődnék az eladónál ☺️
2020. febr. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
68%
Részemről is egy szavazat a diamantra. Ideális női bringa, nem kell láncot olajozni, összekenni vele magad.
2020. febr. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Én is az elsőre szavazok de nekem inkább az innovácio tetszik benne.

Az a tipús garantáltan nem jön szembe minden sarkon.

2020. febr. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, meggyőztetek! Most írtam az eladónak, ha esetleg érdekel titeket a dolog kimenetele, még írok ide később. :)
2020. febr. 4. 10:48
 19/20 anonim ***** válasza:
Még mindig fent a hirdetés, mi lett végül?
2020. febr. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Végül lementem Keszthelyre, és a Diamantnak sajnos túl nagy volt a váza, pedig egyébként nagyon jól ment. Helyette az eladó ajánlott egy másik használt diamantot, ami pont méretem volt (igaz, láncváltós, viszont árban sokkal barátságosabb volt, és nagyon szép állapotban van), de végül azt vettem meg. Ez az: [link]
2020. febr. 21. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!