Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért van az, hogy tekerés...

Miért van az, hogy tekerés közben csak a lábam fárad, a tüdőm nem?

Figyelt kérdés
Szóval sportolok (kézilabda), és a mindennapos futást színesítve gondoltam elkezdek biciklizni is, hogy ne unjam meg. De egy teljesen más fajta fáradtság jellemző rám, mintha az aerob kapacitásomat nem is erőltetné, csak a combom egyetlen részén, kívűl érzek fájdalmat/fáradtságot. Sokáig nem tudon csinálni (kb olyan 30 km a max), mert fájdalmat okoz a nyereg... khm... kellemetlen helyen. Szóval mit csináljak hogy a bicikli is "érjen valamit"? 20N

2020. máj. 13. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit tekertél? Hozzá kell szoknod, mert valószínűleg olyan izmokat terhel, amiket a kézilabda nem. Valószínűleg hozzá kell erősödni a lábadnak. A nyerget szintén szokni kell. Ha nem sikerül megszokni, akkor pedig érdemes cserélni. Ülőbetétes bringás nadrág is ajánlott hosszabb tekerésekhez.
2020. máj. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Cseréld le a nyerget.

És ezek szerint a lábad nem annyira erős. Speciel nekem soha, semmo gond nincs a lábammal, pedig 70-100 kmt megyek. A tüdőmet viszont kiköpöm hegynek felfele.

2020. máj. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Még annyival kiegészíteném, hogy a nyereg beállítását is ellenőrizd, esetleg próbálgasd. A nyereg legyen vízszintes, vagy enyhén előre dőljön!
2020. máj. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 tothp ***** válasza:

Nagyjából annyi, mint amt a fentiek írtak.

Edzett, erős vagy. De nem biciklihez vagy "formázva".

Én "csak" biciklizek, de egyikről egy másikra átülve is szokott néhol másképp fájni.

2020. máj. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!