Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szerintetek jogosan mennék...

Szerintetek jogosan mennék vissza reklamálni a bicikliszerelőhöz?

Figyelt kérdés

Nem értek az alkatrészekhez, megkértem, hogy rakjon rá egy 2 ujjas hidraulikus féket az MTB-re,lehetőleg jót mert sokat használom. Nem mondtam neki, hogy mennyibe kerüljön csak azt, hogy jó legyen.


Erre mikor elkezdtem használni, nem volt olyan erős mint az előző (az széttört egy esésnél és már nem lehetett kapni, régi volt). Aztán otthon megnéztem, hogy az új, amit rárakott, egy három ujjas fék, amit terikkingre és utcai biciklizésre javasolnak.

Ha visszamegyek reklamálni, nem kéne ingyen olyanra kicserélnie ingyen munkadíjjal amilyet kértem? Vagy túl gondolom és szokjam meg ezt?


(Egy Shimano Bl-mt201-et rakott rá) - A legjobban az zavar, hogy nem mondtam mennyibe kerüljön, ha +10k-ért jobbat rakott volna rá, azt fizettem volna ki, szóval nem értem miért csinálta ezt.



2020. jún. 25. 14:15
1 2
 1/16 TR75 ***** válasza:
Szerintem nyugodtan menj vissza és mondd el neki, hogy nem ilyen lovat akartál. Én is jártam már így, visszamentem. Nyilván húzza majd a száját, meg minden, de kicseréli. Viszont az alkatrész árának különbözetét ki kell majd fizetned.
2020. jún. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is próbáld meg, ha konkrétan nem olyat rakott rá amilyet kértél akkor nyilván igazad van. De neked is van mit tanulnod az esetből, annyit nem elég mondani hogy "legyen jó", illetve valami keretet be kell lőni kb. hogy mennyi pénzed van rá.
2020. jún. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

1. miért nem beszéltétek meg konkrétan hogy mi kell, mire kell?

2. az új fékek sosem úgy fognak ahogy majd a bekopás után.

3. nem fogja kicserélni csak úgy ingyen szerintem - én tuti nem cserélném. Miért nem beszéltétek meg? Ha A-t kérsz és ő C-t rak fel akkor tiszta sor. Így csak vita lesz belőle!

2020. jún. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

ja várj a kérdésre nem válaszoltam:

"jogosan mennék vissza reklamálni"

szerintem nem!


rakjál rá valamit

rakott rá valamit

...

2020. jún. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem írtam le teljesen a körülményeket.


Mondtam neki, hogy saras, köves helyeken járok, mondtam, hogy erős legyen és két ujjal könnyű legyen kezelni.


Miután ezt megmutatta, megkérdeztem, hogy lesz olyan jó mint az előző fék, mire határozottan mondta, hogy sokkal jobb lesz.



De nem ez történt, sokkal rosszabb mint a régi.

2020. jún. 25. 17:17
 6/16 anonim ***** válasza:

akkor ha elfogadtad melyiket rakja fel akkor nem nagyon van mit keresned...


még mindig azt mondom, hogy koptasd be - vissza már úgysem fogja venni újként...

koptasd be, vasald meg alaposa, akkor tuti jobb lesz!

2020. jún. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha ott helyben megmutatta és te igent mondtál rá, akkor nincs helye reklamációnak, főleg úgy nem, hogy már kifizetted és eljöttél. Azt látnod kellett volna rögtön, hogy nem két ujjas.

Legközelebb ilyen projektnél szánj rá egy kis időt és olvasgass teszteket meg nézegess katalógusokat és keresd meg, hol kapsz neked való ideális alkatrészt és mennyiért.

Amúgy meg minden fék újonan szarul fog, mert be kell kopnia. Használd és meglátod, jó lesz az.

2020. jún. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Visszamentem és kicserélte egy jobbra, elvárni egy laikustól, hogy egy számsorból tudja mit rak bele a szerelő, nonszensz. A válaszolók fele elgondolkodhatna ezen. A szerelő is elgondolkodott és szépen kicserélte kis ráfizetéssel.
2020. júl. 6. 09:39
 9/16 TR75 ***** válasza:

Akkor rendben van.

Igen, a legtöbb bringás azért viszi szerelőhöz a bicajt, mert nem ért hozzá. Elmondja, hogy mit szeretne (ideális esetben a szerelő kérdez még, beszélnek a dologról), aztán megállapodnak. Ebben benne van a tévedés lehetősége is (főleg akkor, ha a vevő tudja, milyen paraméterekkel szeretné az adott alkatrészt, de a konkrét terméket már a szerelőre bízza). Szerintem egy normális szerelő ezt megérti.

Ráadásul valószínűleg nem bukott rajta, mert nem egy agyonhasznált vacakot vittél vissza, tehát ráteheti egy másik bringára, kicsit olcsóbban.

2020. júl. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"elvárni egy laikustól, hogy egy számsorból tudja mit rak bele a szerelő, nonszensz"


Nem számsorból, hanem ránézésre :-) Amikor átvetted, láthattad, hogy nem olyan, mint amit kértél. Szerinte, akkor kellett volna a 0km-es féket kicserélni másikra. Ez kicsit olyan, mint amikor az autóvásárló beperelte a kereskedést, hogy a hirdetésben automata váltó szerepelt, a megvett autó viszont kéziváltós. A laikus szemmel is észrevehető dolog nem garancia vagy szavtosság kérdése soha, úgyhogy örülj, hogy rugalmas volt a szerviz.

2020. júl. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!