Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szerintetek jogosan mennék...

Szerintetek jogosan mennék vissza reklamálni a bicikliszerelőhöz?

Figyelt kérdés

Nem értek az alkatrészekhez, megkértem, hogy rakjon rá egy 2 ujjas hidraulikus féket az MTB-re,lehetőleg jót mert sokat használom. Nem mondtam neki, hogy mennyibe kerüljön csak azt, hogy jó legyen.


Erre mikor elkezdtem használni, nem volt olyan erős mint az előző (az széttört egy esésnél és már nem lehetett kapni, régi volt). Aztán otthon megnéztem, hogy az új, amit rárakott, egy három ujjas fék, amit terikkingre és utcai biciklizésre javasolnak.

Ha visszamegyek reklamálni, nem kéne ingyen olyanra kicserélnie ingyen munkadíjjal amilyet kértem? Vagy túl gondolom és szokjam meg ezt?


(Egy Shimano Bl-mt201-et rakott rá) - A legjobban az zavar, hogy nem mondtam mennyibe kerüljön, ha +10k-ért jobbat rakott volna rá, azt fizettem volna ki, szóval nem értem miért csinálta ezt.



2020. jún. 25. 14:15
1 2
 11/16 TR75 ***** válasza:
47%
Akkor lenne "laikus szemmel is észrevehető", ha egyenalkatrészek lennének, vagy a kérdező vágná a témát.
2020. júl. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Azért azt állítani, hogy 2 hidraulikus fék között olyan a különbség "ránézésre" mint egy kézi és egy automata váltó között az elég meredek hasonlat.


A mostani fék amit belerakott majdnem dettó ugyanúgy néz ki, csak kisebb a kar része és rá van írva, hogy "Deore"


Pont ez a lényege a laikus fogalomnak, hogy míg számodra kisebb részletek sokat mondanak valószínűleg, mint a kis kar, hogy "huu 2 ujjas, akkor ez drágább kategória" főleg a Deore felirattal.


De belőlem ezek semmi érzelmet, jelentést nem váltanak ki és csak ennyiből nem mondtam volna meg ránézésre, hogy ez egy kategóriákkal magasabb szintű fék. Olyan mintha téged megkérnélek, hogy 2 túra cipőt a talpa alapján kategorizálj. Egy hozzáértő számára visítóak lennének a különbségek, te viszont biztos vagyok benne, hogy nem tudnál egyikre sem 100%-osan határozott választ adni.

2020. júl. 6. 12:25
 13/16 A kérdező kommentje:

Bár már lényegtelen ez a vita. Ha értettem volna is a bicajokhoz és visszamentem volna úgy, hogy meggondoltam magam és csak beállítok, hogy jobb féket akarok, akkor is kicserélte volna a szerelőm és más jó szerelő is.


Hisz a termékben kár nem keletkezett, újra kifizettem a munka költséget és ráfizettem a termékre, szóval nem vesztett semmit. Plusz ezután is odajárok majd költeni a pénzem.


A rossz döntésekbe beletörődni ameddig senki nem jár rosszul a változtatásba, eléggé bolondság lenne. Max kell hozzá minimális konfliktus tűrés.

2020. júl. 6. 12:33
 14/16 A kérdező kommentje:
nem jár rosszul a változtatás miatt*
2020. júl. 6. 12:34
 15/16 anonim ***** válasza:

Én a kérdésedből indultam ki:

"megkértem, hogy rakjon rá egy 2 ujjas hidraulikus féket [...] Aztán otthon megnéztem, hogy az új, amit rárakott, egy három ujjas fék".


Erre írtam azt, hogy a fékkar kialakítása fel kell hogy tűnjön elsőre. A két ujjas fékkar rövidebb, ponto olyan a kialakítása, hogy kényelmesen két ujjad fér el rajta. A három ujjason meg három :-))

Nem kell ahhoz ismerni a cikkszámokat meg típusjelzéseket, hogy meg tudjad különbözteti az egyiket a másiktól.

A túracipős hasonlatra rákötve ez olyan, mintha bemennék a Dechatlonba, hogy keresek magasszárú túracipőt, adnak helyette egy félciőpt, amit ki is fizetek, elmegyek vele túrázni, majd visszaviszem, hogy nem ezt kértem. Nem tudom milyen a talp kialakítása, de az fel kellene, hogy tűnjön, hogy nem az, amit kértem.

2020. júl. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Igen, így már tényleg jó a hasonlat, értem mire gondolsz, válaszolva rá, tényleg feltűnhetett volna, hogy nem 2 ujjas a fék. De nem tűnt fel, mert nem néztem rá, hanem csak elhittem vakon amit mondott. Ez pedig teljes egészében az én hibám volt.


Viszont ezután dörzsöltebb leszek. A plusz munkaköltséget pedig felfogtam tanulópénznek emiatt.

2020. júl. 6. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!