Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpárosok! Most őszintén,...

Kerékpárosok! Most őszintén, mi a fenéért nem lehet megállni a pirosnál?

Figyelt kérdés

Miért kell anarchista mód közeledni? Miért kell, hogy ez történjen???


[link]


2020. jún. 26. 20:46
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
94%
Miért gondolod, hogy minden kerékpáros így viselkedik?
2020. jún. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy látom nap mint nap.
2020. jún. 26. 21:16
 3/40 anonim ***** válasza:
74%
Aha. Ott vagy bp összes utcáján, összes kereszteződésénél... 😂😂😂
2020. jún. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
14%
Itt igazából a gyalogos is hibás. Attól hogy zöld, még nem jelenti azt hogy tényleg nem jön semmi, körül kell nézni. A biciklisekből nekem is elegem van, mikor ott van nekik a kerékpár út, de mégis az én sávom közepén teker, aztán ha nem úgy kerülöm ki hogy teljesen átmegyek a másik sávba hanem csak másfél méter távot hagyok akkor meg neki áll feljebb. A videón egyébként jobb oldalt a wolt futár sem szabályosan megy, zebránál tolni kell a bringát. Én a videón látottakért ugyan azokat a büntetéseket szabnám ki mintha autóval tette volna.
2020. jún. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
73%

Kedves kérdező!


Előre bocsájtom, én magam is kerékpáros vagyok, rendszeresen kerékpározom, hetente 100-120 kilométert teszek meg a városban.


Évekkel ezelőtt olvastam egy cikkben a különböző kerékpáros típusokról, és az egyik elnevezés annyira megragadt bennem, hogy én azóta is használom.

Ők, az úgynevezett "vadbarom terrorista kerékpáros"-ok.


Nézzük meg, hogy miről lehet őket felismerni.

Először a jellemző külsőségek: drága kerékpár, (országuti, trekking, vagy mountenbike, mindegy.)

Divatos kerékpáros felszerelés, sisak, napszemüveg, kesztyű is hozzá, hátizsák, stb.

Nagyon jellemző: nincs sárvédő a kerékpárjukon, és fülhallgató van a fülükben.


Az eddig felsoroltak külön-külön bárkire ráillenek, na de együtt már jelentenek valamit.

De még ilyenkor is lehetne normális az illető, de nézzük a viselkedést.


Első és legfontosabb: nem az út és a forgalmi viszonyoknak megfelelően tekernek, hanem ahogy mondani szokták, ezerrel megy mint a barom.

A KRESZ-szabályaira fittyet hány, a járdán, a gyalogosok között, a zebrán, vagy a piros lámpán gátlástalanul átszáguld.

Cikázik az autók között, karjelzés nélkül kanyarodik, és folyamatos harcban áll, a forgalom többi résztvevőjével.


Így összefoglalva, már kezd ismerős lenni neked is ez a típus szerintem.


Ezekkel sajnos nem lehet mit kezdeni. Ez az ember típus mindenhol megtalálható, a motorosok és az autósok között ugyanúgy.


És persze minden szabálytalanságra megvan nekik a magyarázat:

Azért nem lassítok, pláne nem állok meg, mert nehéz újra felgyorsulni a kerékpárral...

Nincs kerékpár út, azért megyek az autópályán is biciklivel...

Nekem nincs is jogosítványom, nem is kell ismernem a KRESZ-t...

Mi a francot keres a hülye gyalogos a kölkével a kerékpár úton, amikor ÉN arra száguldok??? Le kellett lassítanom miatta, örüljön, hogy nem öltem meg a tetűt...


Erre az embertípusra a végtelenül önző gondolkodás a jellemző.

Sajnos kicsi az esélye annak, hogy egy ilyet meglehetne változtatni, a legtöbb még a saját kárán se képes tanulni.


És a kommenteddel egyet kell értenem, magam is naponta találkozok ilyenekkel.

Évekkel ezelőtt még rászóltam az emberre: hé öreg, rád nem vonatkozik a piros lámpa??? De beleuntam, sajnos ez a réteg javíthatatlan, és újratermelődik...

2020. jún. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
89%
Ez nem kerékpáros tulajdonság, hanem ember tulajdonság és autós, gyalogos, rolleres is megcsinálja.
2020. jún. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:

én mindenhova biciklivel megyek és 40 év alatt egyszer mentem át piroson...

ránéztem a zöldre és úgy láttam világított - hátulról sütött a nap és fényesnek láttam a zöld lámpát, de a többit nem néztem.

aztán mikor átértem és visszanéztem akkor láttam hogy piros. Mivel napi rendszerességgel járok arra tudtam, hogy az előbb nem lehetett zöld, mert másodpercre pontosan tudom a lámpák ciklusait - tudom... nem vagyok normális :DDDD

Ha megnézem a sárgát és a pirosat is feltűnt volna hogy piros.

annyira beszartam, hogy meg kellett álljak 2 percre.

van jogsim is és nagyon kemény oktatóm volt, brutálisan belémverte azokat a szabályokat amit sosem szabad megszegni.

soha még csak fel sem merült bennem, hogy csak azért mert bicajjal vagyok akkor áthágjak szabályokat. jó... a gyalogátkelőhelyen nem tolom hanem átgurulok.

a stop táblánál is megállok leteszem a lábam. Nem tudom felfogni hogy miért viselkedik így sok biciklis! Semmi védelmünk nincs, ha baleset van 90% hogy a biciklist elviszi a mentő és a biciklinek is annyi.


a futárokat valahol megértem, mert ha nem megy akkor nem is keres semmit.

mondjuk ettől még nem kellene másokat veszéleztetni.

2020. jún. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
Nem veszem magamra. Ez egyszerű baleset, mert se a kerékpáros, se a gyalogos nem figyelt. Persze a kerékpáros a hibás. Egyébként én azt szorgalmaznám, hogy ilyen forgalmas közúton közlekedhessenek, le kellene tenniük legalább egy kressz vizsgát. Amúgy is inkább azt választanám gyalogosként, hogy egy biciklis üssön el, mint egy autó.
2020. jún. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
89%

Én soha nem mentem át piroson biciklivel.

Viszont az elmúlt egy évben kétszer is ütött el majdnem a piroson áthajtó autó úgy, hogy nekem, a gyalogosnak lámpás zebránál zöld volt...

2020. jún. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
85%

a kresz oktatás szerintem is nagyon fontos lenne!

nagyon sok kerékpároson látom, hogy fogalma sincs a jobbratartásról, elsőbbségről, honnan előzünk, egyitányú utca, stb.

én mindig úgy biciklizek hogy közben a kresz megy a fejemben úgy mint amikor autózom és nem értem a többi bicajos miért nem úgy megy ahogy én.

kell a kresz oktatás az iskolákba! ha 10-ből 3-4 gyerekben megragad valami hogy az a macisajt mit jelent már megérte!

2020. jún. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!