Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Akik egyedül bicikliznek...

Akik egyedül bicikliznek erdei ösvényeken, ti nem szoktatok félni?

Figyelt kérdés
Mindíg félek, hogy megtámad valami állat vagy valami, tudom hogy ennek az esélye kb 0, de akkor is. Meg annyi youtube videó van, hogy miket látnak/találnak erdőkben, amiknek tudom hogy a nagy része kamu, de ha ilyenekre gondolok elkezdek félni. Ti nem szoktatok ilyenektől tartani miközben egyedül bicikliztek erdei ösvényeken?
2020. aug. 10. 19:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem félek.Mondjuk egyszer majdnem rátekertem egy az útközepén összetekeredett nagy erdei siklóra.Akkor bizony beszartam.Elképzeltem,hogy ha gyalog léptem volna bele :-D
2020. aug. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 TR75 ***** válasza:
Nem. Tavasszal kicsit óvatosabban (vaddisznó és malacai), de amúgy nem. Mert a vadak jobban félnek tőlünk.
2020. aug. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Jobban kell félni a vadőrtől és az erdészektől... Mikor kötnek bele hogy te az erdőben tekersz. Állatoktól nem félek, jobban félnek ők tőlünk. Persze, mint TR75 is mondja, bizonyos időszakokra ügyelni kell.
2020. aug. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon szoktam félni. Én örülni is szoktam, ha látok vadakat, de viszonylag ritka, mivel messziről elkerülik az embert, ha hallják.

Annyit azért tettem, hogy a km órán aktiváltam a nyomkövetést, így a barátnőm látja, hogy merre járok. Nem a vadaktól félek, hanem attól, hogy nagyot esek, és nem találnak meg. Ennek szerintem sokkal nagyobb esélye, mint hogy valami vad megtámadjon. Még ha magamhoz is térek, nem biztos, hogy egy nagyobb agyrázkódással képes vagyok segítséget hívni. Vagy ha nincs térerő, az utolsó pozíció akkor is látható a nyomkövetőn, és sokkal könnyebb megtalálni. Ráadásul a tervezett útvonal is látható, így ha azon maradok, viszonylag egyszerű kitalálni, hogy merre lehetek. Szerintem ezt érdemes mindenkinek megoldani, aki egyedül jár erdőbe bringázni.

2020. aug. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Magyarországon a természetben a legveszélyesebb állat az ember.
2020. aug. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Wadmalac ***** válasza:

Egy ordenáré nagy terepes perecem után gondolkodtam el, mi lett volna, ha itt most mozgásképtelenre sérülök.

Azóta nem megyek terepre egyedül.

2020. aug. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nemrégiben kb 2 méterrel előttem vágott át egy vaddisznó az úton. Nem mondom, hogy nyugodt voltam, de mentem tovább, mert malacokat nem láttam sehol. Ismerős előtt malackák szaladtak át. Na, ott azért meggondoltam volna, hogy visszaforduljak, viszont az sem biztos, hogy jó, ha ilyenkor megáll az ember. Másféle állattal nem nagyon találkoztam még, amitől félni kellene. Néha szabadon lévő kutyák, de nem kóborok, szóval nem támadtak, csak kergettek, amíg ki nem értem a "területükről".
2020. aug. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 TR75 ***** válasza:

Malacos találkozásom volt nekem is pár, ha lendületben voltam, és valahol tőlem oldalra bukkantak fel, akkor még véletlenül sem lassítottam. Olyan is volt többször, hogy előttem 50-100 méterre volt egy család, akkor simán visszafordultam.

Egyszer esett meg, hogy vacak úton poroszkáltam a bicajjal, és olyan 10-20 méterre tőlem bukkant fel egy malac, akkor azért meghűlt ereimben a vér. De jobban megijedt, mint én és elvágtatott. Mindenesetre biztos, ami biztos, eltekertem onnan.

2020. aug. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Wadmalac ***** válasza:
100%

Országúton, éjjel úsztam meg egyszer centikkel egy borzot.

Addig nem is tudtam, hogy azok ekkora böszmedék puhos dögök.

Ha elkapom, tutira totálkár a brinyó.

2020. aug. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

tavasszal a nagyün sürejében nem megyek bele, mert ki tudja mikor akadok össze egy vaddisznóval.

inkább az emberektől "félek" - ahogy más is írta fent. sajnos kötött már belém vadász. elmondott minden sz.rdarabnak. vörös fejjel ordított.

annyira rosszul esett, hogy elment a kedvem a bicajozástól hetekre, pedig nem vagyok egy olyan érzelgős fajta a főnökeim, kollégáim is elég idióták, megszoktam már a barmokat.

de az erdőbe, terepre pont azért megyek hogy kicsit nyugtom legyen.

nem szoktam durván csapatni és éjszaka, meg vadászati szezonban nem is megyek nagyon terepre.

sokat túrázom is, tisztában vagyok hogyan kell viselkedni az erdőben. erre tessék a kerekfejű alkoholista vadász kioszt a hiluxból.

2020. aug. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!