Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Csípő forgó fájdalom lehet a...

Csípő forgó fájdalom lehet a kerékpározástól? (többi lent)

Figyelt kérdés
Augusztusban kb. 350 km-t túráztam kerékpáron, többnyire hegyen, emelkedőn tekertem. Azelőtt nem bringáztam sokat, csak heti egyszer spinningre jártam. Na most egy-két hete fáj a jobb oldali csípőm. Lehet ennek az oka a sok hegymenet? Kb. 15 kg plusz súlyom van, de viszonylag izmos is vagyok, súlyzós edzéseket is végzek. Vagy esetleg lehet oka az, hogy a férjemtől "örökölt" kerékpárt használom, amit ugyan kényelmesnek érzek, de könyv szerint kisebb vázra lenne szükségem? Lehet kis távokon (bolt, munkahely) meg sem érez ilyet az ember, de több száz km után már ilyen gondot okoz?

2020. szept. 1. 22:53
 1/4 Wadmalac ***** válasza:

Nyereg és áttétel probléma is lehet.

Vagy kéne egy kifejezetten női nyereg, vagy esetleg a mászáshoz használt áttételhez túl nagy erőt kell kifejteni, akkor meg alacsonyabb, pörgősebb fokozatban kell a hegynek nekimenni.

2020. szept. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem. Nem is tudtam hogy létezik női nyereg.

A váz is lehet gond? 21-es, de 18-as kéne a magasságomhoz állítólag. 167 cm vagyok. Mert akkor el kell gondolkodni azon hogy lecserélem a bringát. :(

2020. szept. 2. 17:11
 3/4 MGéza ***** válasza:

Én inkább arra gondolnék hogy szokatlan terhelésnek tetted ki magad. Valószínűleg annyi van hogy szoktatnod kell magad az efféle megterheléshez.

A női nyereg általában fenékrészen szélesebb, jobban alkalmazkodik a női test sajátosságaihoz. Vázat lehet mérettáblázat alapján is választani de igazság szerint az a kényelmes ami igazodik hozzád, nyeregcső állítható, kormány szintén tehát ezeket lehet igazítani. A kisebb vázméret előnye hogy jobban tudsz ezekkel játszani. Ha számodra nem kényelmetlen akkor nem nagy, bár a férfi váz a rövidebb női felsőtest miatt némileg kényelmetlenebb olyan szempontból hogy jobban ki kell nyújtóznod. Egyébként nem tudom milyen kalkulátor ez, 18' az 42-es méret(2,54x18), 22'/46, ami egyáltalán nem sok egy középmagas embernek, persze feltéve hogy megfelelő vázat használ.

2020. szept. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, arra is gondoltam hogy túlerőltettem magamat. Hirtelen ötlet volt, hogy menjek neki a hegyeknek, és nagyon megtetszett, heti két túrám biztos volt. Csak azért kételkedtem mégis ebben, mert a kerékpározást mindenhol a csípőfájdalom terápiájának írják, nem pedig az okozójának. Bár az is igaz, hogy a kellemes, nyugdíjas tempójú tekerés és az emelkedőn való pulzusgyilkos mászás között van különbség.
2020. szept. 2. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!