Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogy fogok biciklizni, ha...

Hogy fogok biciklizni, ha bejon a tre ido?

Figyelt kérdés
Amikor ment a tour de hongrie szombaton mig ok versenyeztek en vert izzadtam(haha) kint a 35fokban, jol motivaltak. De most itt ez a rosz ido nem tudom mi lesz velem, ha nem tudok orakat kint tekerni.. Vagy meg lehet szokni?

2020. szept. 2. 17:28
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Jó, meg kell szoknom. Régen tekertem én télen is úgy, hogy sállal védtem az arcomat a hó elől, beleizzadtam, de az csak mittom, pár ház tömbnyit tepertem meg farolgattam ide-oda. Azért kérdeztem, mert még nem nyomattam sokat ősszel, és azt olvastam, hogy télen jön a tudatosan edzőknek, az alapozás meg a szobabringa. Ezért kérdeztem, nem tudom mikor jó átállni.
2020. szept. 2. 20:34
 12/23 A kérdező kommentje:
Mentségemre szóljon hogy a teljesen kezdő kategória vagyok, legalább amatőr szintre szeretnék eljutni..:D
2020. szept. 2. 20:35
 13/23 anonim ***** válasza:
A monti szezonja most jön leginkább, mert 30-35 fokban nem volt az igazi keményeket mászni. Most lesz pár hónap, amikor gyönyörű az erdő és jókat lehet tekerni anélkül, hogy kiszáradna az ember az első domb tetején.
2020. szept. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Én éppen nyáron szeretek ihazán montizni. Nem zavar a 35 fpk, versenyen sm fogok sírni, hogy nem ehhez szoktam. Avarban pedig nem szeretek annyira tekerni. Ősszel nem lehet tempót menni hegyre, folyamatosan öltözni, vetkőzni kell.

Ha 10 fokba indulok munka után Normafára télen, akkor fent lehet, hogy csak 6 fok lesz. felül félmeztelenre vetkőzök, száraz ruhát veszek... de lefelé úgyis fázok. Néha megcsinálom, de inkább nyáron megyek hegyre.

2020. szept. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Alex Fly ***** válasza:

Nincs olyan, hogy kerékpározásra alkalmatlan időjárás, csak nem megfelelő ruházat van.

Megfelelően kell öltözködni és kész - de ez nem csak kerékpárra érvényes...

2020. szept. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

14:

Nem vagyok montis, szóval abban nem vagyok annyira otthon, de a modern sportruházatnak pont az a lényege, hogy egyszerre képes melegíteni és párologtatni. Persze az ilyen ruházathoz mélyen a zsebedbe kell nyúlnod, de ha hobbi szinten kerékpározol, akkor amúgy is.

2020. szept. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Wadmalac ***** válasza:

"Nincs olyan, hogy kerékpározásra alkalmatlan időjárás"


Hát azért a hurrikán, tájfun, cunami erősen ellenjavallt. :D


A tükörjég, hát...

Bár már lehet kapni baromi jó szöges gumikat, még országúti méretben is.

És a bringa nem gépjármű, a szöges gumi meg azokon van tiltva. :D

2020. szept. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Wadmalac ***** válasza:

Amúgy a mínuszokban tekerést nem javaslom.

Én is csináltam tizen-huszonévesen, oda is van mindkét térdem.


A térd kihűl, bármibe öltözöl. Lehet kapni aktív térdmelegítőket, de az meg elég nagy költség ahhoz képest, menyit bír.


A cudarabb időkre jobb egy görgőt beszerezni otthonra.


A csúszós, taknyos, havas-jeges idő az útviszonyok és látási viszonyok miatt is fokozott baleseti kockázat, nem csak saját esésre, az autósok is akaratlanul veszélyesebbek rád nézve.


Ha egyedül tekersz, fokozott kockázat. Mire elütve, cserbehagyva, vagy akár csak saját hibából felhemperegve és mozgásképtelere sérülve a korai sötétedésben, ködben, esőben megtalálnak, kihűlsz és konyec.

2020. szept. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

17:

Na épp terepen nem jellemző a tükörjég, ha mégis előfordul, kikerülhető. Nagyjából ahol gyalog csúszásgátló, hágóvas, hótalp nélkül lehet közlekedni, ott kerékpárral is. Na meg télen nem lehet mindenhol ugyanolyan tempóban haladni, kanyarodni, mint nyáron, ezt figyelembe kell venni.

2020. szept. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Wadmalac ***** válasza:

"Na épp terepen nem jellemző a tükörjég"

Ott tényleg nem, de odáig el kell jutni. Ha nem kocsival viszed erdőszélre a lovat, a bitumenen odáig találkozni fogsz vele.

2020. szept. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!