Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Nem való nekem a biciklizés?

Nem való nekem a biciklizés?

Figyelt kérdés
Két éve kezdtem biciklizni, leginkább mountain bike-on. Szeretnék majd a jövőben versenyezni is, viszont ma kicsit elgondolkodtam, hogy van-e ennek értelme. Általában egyedül szoktam erdei ösvényeken biciklizni, viszont ma apámmal mentünk ketten. Ő nem igazán szokott biciklizni, évente párszor maximum elmegy az ismerőseivel biciklitúrára, de terepen nem igazán van tapasztalata, a biciklije is egy merevvázas decathlonos túramonti. Viszont azt vettem észre, hogy ő egy csomó helyen simán átteker, ahol én vagy megállok hezitálni vagy áttolom. Például egy rohadt meredek technikás lejtő előtt megálltam, és több percig gondolkodtam hogy le merjek-e gurulni, ő meg gondolkodás nélkül odajött és lement rajta. Mondta is, hogy azt hitte azért ennél sokkal jobb vagyok. Meg olyan helyen ahol én kb 15-20-al fékezve mentem, hogy nehogy elessek valami kövön vagy gyökéren, ő kb 30-al csapatott lefelé. De mi velem a baj, amiért ennyire nem vagyok magabiztos terepen, mikor pont ez érdekel legjobban? Kicsit csalódott vagyok, mert tényleg azt hittem hogy már elértem egy szintet, de úgy látszik akkor nem. Mi tévő legyek?

2020. szept. 13. 17:15
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

"2500 km az egy nyár. Sorry, de kb. nulla tapasztalatod van."


Ha mondjuk országútiznék vagy XC-znék, akkor igazad lenne, de leginkább a vadabb szakágak vonzanak, nem távolságra mentem soha. Haverjaim kimentünk a közeli erdőbe, hegyre, és mégis több órán keresztül nyomtuk, még ha a km óra nem is mutatja ezt. Inkább technikára fókuszáltunk teljesítmény helyett, akkor egész jó voltam, bár az is igaz hogy majdnem fél évig biciklin sem ültem, lehet azért estem vissza ennyire. Viszont gondolkodok azon, hogy először XC-znem kéne, pont azért amit írtál, aztán utána ha van pár év tapasztalatom ott, akkor mennék mondjuk downhillre meg ilyenekre.

2020. szept. 14. 16:36
 12/16 A kérdező kommentje:
De igazából nem hiszem, hogy annyira el lennék késve, például 10 év múlva is csak 27 éves leszek. Addig meg rengeteg időm van fejlődni, ennyi idő alatt azért valószínűleg el lehet érni egy bizonyos szintet.
2020. szept. 14. 16:40
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem tudod beadni rendesen az 5 centis letörést meg az ugratókat akkor nem neked való ez. Hagy inkább. Így max azt éred el, hogy kiröhögnek az osztálytársaid.
2020. szept. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

És vadul letoltad gyalog a köves részeken, ahol most apád lazán lement? :)

Értem, hogy mi tetszik neked és a lejtőzős szakágaknál más a km mennyiség, de a "Haverjaim kimentünk a közeli erdőbe, hegyre, és mégis több órán keresztül nyomtuk, még ha a km óra nem is mutatja ezt." alapján más az érzés és más a valóság.

A kiírásban viszont ezt írtad: "Általában egyedül szoktam erdei ösvényeken biciklizni,".

Akkor most haverokkal vagy egyedül szoktál tekerni?


Sokan azt hiszik, hogy a mondás igaz: Lefelé a sz@r is gurul.

Azt gondolják, hogy a lejtőzős szakágaknál nem kell nagyon sokat dolgozni, hogy eredmény legyen. Tévedés. Persze lehet élvezni minden gurulást, de aki hetente egy-két alkalommal gurul egyet, az ne lepődjön meg, amikor egy XC-s "levillogja".

2020. szept. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Kicsit hülyén fogalmaztam meg, még 2018 nyarán nyomtuk sokat ismerősökkel, mikor, meg egészen 2019 elejéig sokat bicikliztünk együt, viszont most már csak egyedül szoktam, nagyon ritkán tudjuk már csak összehozni hogy együtt menjünk.

13: 5 centis letörésnél egy padka is nagyobb, ugratóval meg nincsen tapasztalatom, mivel nincs a közelben, illetve van egy darab, de az dirt jump-hoz van. (osztálytársaim meg miért röhögnének ki? nem velük biciklizek) Viszont itt a városban van lehetőség pár helyen ilyen 30 centitől egészen ilyen 60-80 centis droppokra, ilyeneken azért le tudok ugrani, inkább a terep okoz gondot nekem. Ha azt látom, hogy gyorsan megyek mondjuk kavicsos vagy hasonló talajon, akkor nagyon bepánikolok, mert ugye azért az ilyen felületek eléggé megnövelik a fékutat, ha nem akarok elesni fékezéskor. Olyan érzés van bennem, hogy csak gurulok lefelé és nem tudok megállni, bár igaz hogy ilyen olcsó Tektro fékeim vannak, amik inkább lassítanak mint fékeznek, lehet valami 4 dugattyús magurákkal más lenne a helyzet, de nem kifogást akarok ezzel keresni, tudom hogy bennem van a baj leginkább.

2020. szept. 14. 17:17
 16/16 anonim ***** válasza:
43%

Akkor is későn kezdted. 17 évesen nagyon belekell húzni,hogy elérj egy szintet ami jónak mondható.

Havi 1000km kellene hogy xc-ben a középmezönybe kerülj. Azt is 20+ km/h átlaggal.

Egész nyáron a hegye lógni,hogy legyen rutin,és haverok akik húznak,hogy beválalj dolgokat amiket egyedül rizkós lenne. Tudom mitbeszélek életem első 3méteres ugratoját ugy ugrottam be,hogy vagy 10en szurkoltak. (Akkor ott a 10 soknak számított)

Egyedül a motivácio is hamar megszünik,senki nemfog cukkolni ha nem tekersz ma 40km-et csak 20at vagy a gép előtt döglesz.

De lényeg xc-hez mennyiség kell.

Dh-hoz technika és mennyiség.


Miért vagy elkésve? Mert mire szintre hozod magad addigra 20 leszel.

Akkor pedig már a legnépesebb csoportba kerülsz,végtelen mennyiségű ellenféllel.

És nem lesznek meg azok a fogások amik tizen1,2,3 èvtöl kezdve beépülnek a bringa kezelésbe.

25 évesen vettem olyan bringát amivel keményen lehet veretni,és ott álltam a hegy tetején és néztem a pisiseket,ahogy 100x jobban mennek mint én. Azok a srácok mentek amig láttak,voltam velük 1x éjfélig bringáztunk az utolsó fogassal is felmentünk 1 körre. Volt olyan nap amikor 100km-et DH-ztunk. Jó ebben benne van minden az oda tekerés is ami vagy 7km.

Szóval ha valamit elakarszérni akkor nagyon húzz bele! Mert amugy a hobby felnőtt középmezöny.

2020. szept. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!