Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha elkezdek veszélyesebb MTB...

Ha elkezdek veszélyesebb MTB szakágakban biciklizni, akkor nagy rá az esély, hogy előbb utóbb eltörik valamim?

Figyelt kérdés
Ismerek jópár magyar endurost, downhillest, és kb. mindegyiküknek volt már olyan esése, hogy eltörött valamilyük. Akkor nagy rá az esély, hogy nekem is fog, ha elkezdem ezt aktívan űzni?
2021. febr. 1. 01:41
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
egyszerű mtb-s arc vagyok xco/xcm ha mond vmit max 10cmes teló-tört már el kulcscsontom és ez bringás baleset általános-kis semmiség;)
2021. febr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Veszélyesebb MTB szakág... ugyanmár. Kilépsz a kertkapun és halott vagy.
2021. febr. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

én nem veszélyes szakágban nyomulok, mégis volt repedésem 3db, vartak is 2x,voltam sebészeten néha 1 sérüléssel,néha 6sérüléssel.


Igazábol a közlekedés a legveszélyesebb napi tevékenység...nyilván lehet fokozni a sérülésre való esélyt.

2021. febr. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

Furcsa módon az országúti veszélyesebb, legalábbis szerintem...

Downhillben nem is tudok halálról, outiban sajnos nem egy történt az elmúlt 2 évtizedben sem.

2021. febr. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
jó bazz de az full elit verseny 6000res szintekkel-normális szakág ehez képest a downhil vagy mármi más-hol a vizszint nem h emelkedő tekerés benne?!?
2021. febr. 2. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
De azért az országútit még is sokkal többen űzik, lehet pont ezért halnak meg benne többen is. Elég megnézni, hogy például egy Tour de France mekkora esemény egy UCI Downhill világbajnoksághoz képest. Meg outiban az open-face bukósisakon kívül kb. semmi nem védi őket, meg sok helyen számolni kell a forgalommal is.
2021. febr. 2. 08:18
 17/29 Wadmalac ***** válasza:

"Furcsa módon az országúti veszélyesebb, legalábbis szerintem...


Downhillben nem is tudok halálról"


Pedig volt pár.


Az országútizásnak két nagy kockázata a kevés védőfelszerelés és a közúti forgalom.


Szóval minimum annyival gyakoribb, hogy az országútisnak nem is kell gyorsan mennie az életveszélyhez, elég, ha az autó gyors, mai telibe veri.


Azért meg kell nézni, hogy a zárt pályás országúti versenyeken, mint pl. a Tour de France, mennyire ritka a halálos baleset.

1903 óta rendezik, mégis összesen 4 versenyző szenvedett halálos balesetet.

1910-ben Adolphe Heliére két etap közt úszni ment és vízbe fulladt.

1935-ben Francisco Capeda egy meredek lejtőzésnél kicsúszva szakadékba zuhant.

1967 Tom Simpson szívelégtelenségben halt meg a versenyen.

1995 Casartelli esése.


Szerintem ha a DH annyi ideig, annyi embert fog versenyeztetni, mint mondjuk a Tour, azért hasonló arányok várhatóak.

2021. febr. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Jordie Lunn (DH legenda) is egy biciklis esés miatt halt meg mexikóban, viszont azt nem tudom, hogy DH versenyen volt-e már haláleset.
2021. febr. 2. 11:21
 19/29 anonim ***** válasza:

A giron pl. 2011-ben halt meg Wouter Weylandt. Az edzéseken elütötteket nem számítom, mert akkor tuti az outi "nyerne".

Kérdés, hogy melyik a veszélyesebb: egy lejtőzés 80-90-nel, kísérőmotorok, autók között, szakadékok szélén, miközben a mezőnyt próbálod utolérni mondjuk egy defekt miatt, vagy sziklákon átszáguldani, sok méteres ugratókon lezúgni egy dh bringával.

2021. febr. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 Wadmalac ***** válasza:
94%

Ahogy én látom, a touros, giro-s valódi balesetek mondjuk egy DH-s védőfelszerelésben jó eséllyel túlélhetőek lettek volna.


Lehet, hogy még az edzés-gázolások is.


Csak abban a szerkóban tekerve valószínűleg egy komplett nappal lenne rosszabb a teljes versenyidő. :)


Elnézve azért egy pár Red Bull DH-t, szerintem csodával határos, hogy eddig még nincs halott.

2021. febr. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!