Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyit kell naponta/hetente...

Mennyit kell naponta/hetente szobabiciklizzek, hogy az állóképességemet javítsam?

Figyelt kérdés

Sajnos nemrég sok trauma ért az élettől, és lefogytam 40 kilóra. Habár alacsony vagyok (155 cm) és tudom, hogy sokak szerint a magasságomhoz ez a súly a tökéletes, én nem éreztem jól magam a testemben. Egyszerűen csont és bőr voltam mindenhol. Nemrég kezdett stabilizálódni az életem, és sikerült felszednem már 7 kilót. Ezzel a súllyal viszont úgy-ahogy elégedett vagyok, csak épp nem tetszik ahogy eloszlik. Szeretnék magamra izmot is építeni, amivel bízok benne, hogy szebb lesz a testem.

A baj, hogy kb. semmit se bírok ami állóképességet illeti. Ha futok, sőt, lassú tempóba kocogok, egy percet se bírok. A sima itthoni tornák pedig nem szórakoztatnak, gyűlölőm őket. A kedvenc sportom az úszás, de jelenleg nem megoldható opció nekem.

Így maradt a kis szobabiciklim.


Hogy kellene felépítsem az edzéstervem? Egyszer megszívattam magam és egy órát tekertem, de utána 2 hétig olyan izomlázam volt, hogy ülni se tudtam. A lassú rászoktatás folyamatát hogy kell elképzelni? Napi 2 perccel növelhetem mindig az időtartamot?

Esetleg egy nap többször (2-3x) kis időt tekerjek, mintsem egyszer egy nagyot - sajnos ezt nem is igazán bírnám - ?



2021. márc. 11. 09:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan fogytál le 40kra?hány kalóriát ettél egy nap?
2021. márc. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szerintem 1300 és 1500 között ettem mindig (a BMI, kalóriakalkulátorok szerint a magasságom és napi intenzitásom miatt nekem 1500 lenne a tökéletes).

Főleg a stresszre fognám a fogyást.

2021. márc. 11. 10:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Még most is sovány vagy.

Felnőtt vagy amúgy?

Vigyél be megfelelő mennyiségű és fajtájú tápanyagot, kalóriapluszban legyél. Fokozatosan növeld a tempót.

2021. márc. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első hogy beállitod a normálisan a bringát,mert 1óra az lofax. Nem kéne,higy utana hetekig izomlázad legyen.

Vannak rajta fokozatok?

Probalj egy olyat választani ahol azért kell dolgozni de nem kell túlerőltetni magad.

Elég naponta 1x szer de akkor normálisan.

Az idő itt nehéz kérdés:amig rendesen elfáradasz,de nem lóg a nyelved. De ha szarul van belőve a gép akkor nem tudod végig csinálni, és megint izomlázad lesz.


A tipus sokat segitene.

2021. dec. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!