Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy Eger-Madrid biciklitúra...

Egy Eger-Madrid biciklitúra mennyire lenne megterhelő? Mire lenne hozzá szükség?

Figyelt kérdés

Felmerült bennem a fent említett táv megtétele. Rendszeresen kerékpározom, "jó kondiban" vagyok, jól birom a városon belül való hegymeneteket is.


A táv kb 2000km, a google szerint gyalog kb 1,5-2 hét a megtétele, nyilván ugyan ezen az úton biciklivel gyorsabb.


Azt gondolom, hogy nem a fizikai erőnlétemmel, inkább az étel hiányával, és azzal, hogy a telefonomat, mint GPS-t tölteni kell, valamint az éjszakákat is valahol ki kellene húzni.


Szó mi szó, mit kellene magammal vinnem? Például ételből, mi az ami kis helyen is elfér, és mégis elég tápláló ahhoz, hogy kibírjam vele a napot? Valamint a kerékpár kibírja?


Egy mountain bike-om van, 195cm magas vagyok, 60kg, 18F



2021. ápr. 21. 21:25
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Pár többezres hegy is van közben.....
2021. ápr. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Az nem probléma 😁
2021. ápr. 21. 21:31
 3/28 anonim ***** válasza:

Kaját csak napi szintűre gondolj, amit útközben megveszel..


Vannak ad hoc szállások, de le is foglalhatsz előre ha fix útvonalon mész.

2021. ápr. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Hát igen, még a kaját csak megveszem, de szállásra már biztos nem telik, ha nullosra vásárolom magamat se...
2021. ápr. 21. 21:34
 5/28 anonim ***** válasza:

Akkor válassz rövidebb útvonalat vagy gyűjts még pénzt!


Ha nem tudod kipihenni magadat éjszaka, csak a kínlódqs, szenvedés lesz, nulla élmény!


Couch-surfing lehetőseget is nézz, az ingyen van.

2021. ápr. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Szerintem ki tudnám magam pihenni éjszaka egy hálózsákban is, de az igazat megvallva nem az út élménye miatt mennék, csak bármi áron el akarok oda jutni, és ez áll a legközelebb talán a valósághoz. Valószínűleg ha mennék, akkor is nyáron tenném, addigra meg lehet hogy kényelmesebb kifizetni a 60k-t a retur repjegyre, de abban meg mi az érdekes, nem?😂
2021. ápr. 21. 21:48
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
A google térkép úgy számolja azt a 2 hetet, hogy éjjel-nappal mész. Ez még bringával sincs meg két hét alatt. Számold csak ki, az napi 140 km. Ezt nem sokan bírnák. Lehet, hogy most úgy érzed, hogy nem gond, ha hegyeken kell menni, de szerintem 1500-2000 m szintemelkedés körül már más lenne a véleményed. Nem tudom mit jelent nálad a jó kondi, de a városon belüli hegymenetek azért sehol sincsenek mondjuk az Alpokhoz képest. Ha van rá 1,5-2 hónapod, akkor hajrá! Biztos jó kaland lenne, de nekem úgy tűnik, hogy nem reálisak az elképzeléseid, mivel járna egy ilyen út.
2021. ápr. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Na, köszi, valami ilyesmi választ vártam. Tényleg nem tudom, hogy valójában milyen lehet egy ilyen út, azért írtam ki a kérdést. Köszi mindenkinek a válaszikat
2021. ápr. 22. 07:18
 9/28 anonim ***** válasza:

A kérdéseidre nem válaszoltam.

Étel: A nagy tápanyagtartalom mellett fontos, hogy bírja a meleget, ne romoljon meg. Műzliszeletet, olajos magvakat, konzerveket érdemes vinni magaddal szerintem. De én ezekből csak annyit vinnék, hogy túléljem, ha nagyon eléheznék lakott területektől távol. Amúgy megállnék enni. Az egész útra lehetetlen felszerelkezni kajával. Izotóniás ital nem árt, vagy egyéb sópótlás fontos, hogy elkerüld a görcsölést. Legalább 2 liter vízzel indulok el még belföldön is. Érdemes az úton előre felmérni, hol lehet vízhez jutni.

A bringáról semmi nem árultál el. Az, hogy mountain bike, nem jelent semmit, mert lehet tescos és minőségi gép is, és elsősorban az állapotától függ, hogy kibírja-e az utat. Néhány tartalék alkatrészt és alap szerszámokat magaddal kell vinni, hogy ne érjen kellemetlen meglepetés:

- tartalék belső, minimum 2 db, és ha elhasználod, minél előbb pótolni kell, hozzá gumileszedő

- lánc patentszem, hogy szakadás esetén tudj javítani

- multiszerszám vagy imbusz készlet

- láncbontó

- láncolaj

- ha nem gyorszáras a kerék, akkor villáskulcs is kell

- tartalék küllő és küllőkulcs törés esetére

2021. ápr. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
77%
Azért a " városon belül való hegymenetek" marhára nem hasonlíthatók össze az Alpokon való átkeléssel - szvsz...
2021. ápr. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!