Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy Eger-Madrid biciklitúra...

Egy Eger-Madrid biciklitúra mennyire lenne megterhelő? Mire lenne hozzá szükség?

Figyelt kérdés

Felmerült bennem a fent említett táv megtétele. Rendszeresen kerékpározom, "jó kondiban" vagyok, jól birom a városon belül való hegymeneteket is.


A táv kb 2000km, a google szerint gyalog kb 1,5-2 hét a megtétele, nyilván ugyan ezen az úton biciklivel gyorsabb.


Azt gondolom, hogy nem a fizikai erőnlétemmel, inkább az étel hiányával, és azzal, hogy a telefonomat, mint GPS-t tölteni kell, valamint az éjszakákat is valahol ki kellene húzni.


Szó mi szó, mit kellene magammal vinnem? Például ételből, mi az ami kis helyen is elfér, és mégis elég tápláló ahhoz, hogy kibírjam vele a napot? Valamint a kerékpár kibírja?


Egy mountain bike-om van, 195cm magas vagyok, 60kg, 18F



2021. ápr. 21. 21:25
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, most látom, hogy a #7 már leírta ugyanezt. :))
2021. ápr. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

#8: feldobtad a lehetséges útvonalat valamilyen útvonaltervezőre?

Szépen kirajzolja a szintvonalakat is. Most hirtelenjében feldobtam a bikemap.net-re, 6800 méter szintkülönbség le és ugyanennyi fel.... Helyenként elég durva (és hosszú) emelkedőkkel.

2021. ápr. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim válasza:
Én sátrat vinnék meg konzervezeket, meg a telefonnak powerbankot, esetleg többet is mert nagyon fontos a tájékozódás és kommunikáció miatt. Ruhák, biciklijavító készlet, esetleg útlevél ha valaki kötekedne. Ezen kívül csak pénzt. Jól nézd meg az útvonalat mert sok olyan ösvény lehet ahol a bicikli inkább akadály, főleg amikor felfele tolod...
2021. ápr. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Rómába 12 nap alatt mentek a Ferences gimnazisták - és RÓma kb. félút Madridhoz képest...


[link]

2021. ápr. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
89%
#13: két hétre való konzervet vinni...???? Tudod, mennyi plusz súly az????
2021. ápr. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim válasza:
Én nem mondtam hogy 2 hétre való konzerv kéne, csak olyan 3 napra, aztán út közben biztos akad valami bolt.
2021. ápr. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
3 napra is felesleges plusz súly. Jól kell megtervezni az utat, úgy, hogy mindennap legyen hely ahol meg tudja (v)enni a másnapra szükséges dolgokat. Nem a Szaharán kel át, hogy ne legyen 1 napig egyetlen emberek lakta hely útközben - HA nem 20-30km-t teker naponta.
2021. ápr. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

#12!


A 6800 méter szint erre a távra nem sok.


Bringázam már az Alpokban, aludtam már szabad ég alatt és voltam többnapos versenyen is.


Az Alpokban nagyon gyorsan tud változni az időjárás. Tehát szinte garantált, hogy párszor megázol. Jó ötletnek tűnik a sátor és a hálózsák, de vadkempingezni nem lehet mindenhol és ezek nagyok súlyt jelentenek.

Reggle 2000 méter magasan szinte teljesen téli ruha kell. 15 perccel később, 1000 méter alatt már megsülsz, ezért gyorsan át kell öltözni. Ha nem szoktál egész évben tekerni, akkor ruhád, se tapasztalad sincs ehhez.

Vannak kellemetlen meglepetések a hegyen. Amikor már úgy gondolod, hogy kifelé jössz a kanyarból, akkor rádöbbenhetsz, hogy még a felénél sem tartasz...


Nem érdemes 10+ órákat tekreni, mert a feneked nem fogja bírni. Ha kidörzsöli a nadrág vagy kicsípi az izzadtság, akkor ki kell hagynod 1-2 napot. Tehát tempót kell menni. 3-4 nap után viszont fizikailag és fejben is fáradni fogsz.


Egyik haverom pár éve eltekert Olaszországba. 400 km-t ment 20 óra alatt.

2021. ápr. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Nagyon jókat ír a #18!


Mi "csak" magashegyi túrázni szoktunk az Alpokban (főleg Bajorország - Ausztria) - megerősítem, hogy iszonyú hirtelen olyan esők tudnak lenni, hogy a legjobb túracuccban is bőrig ázol, ha nincs hová behúzódni.

2021. ápr. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Ha tényleg komolyan gondolod, kérdező, olvass át ide az Index topikjába:


[link]


Érdemes megnézni cobranco bicajos videóit, szuper túrákat csinálnak. Szokott írni erre a topikra az Indexen, de a youtube csatornáin is nézheted:


https://www.youtube.com/channel/UCLWIjsOP2yWI7YX2szpbqsA

2021. ápr. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!